Windows vs Mac

Amžina IT dvikova: Apple prieš Microsoft

Windows vs Mac

Dažnai manęs klausia, ką renkuosi Windows vs Mac? Norinčiam sužinoti pagrindinius privalumus, paskaityk kodėl geriausias Macbook kompiuteris? Vis dėlto kaip kiekvienas automobilis turi specialią paskirtį, kurioje gali būti lyderis, taip ir nešiojamas kompiuteris - turi atitinkamą segmentą. Nuoširdžiai tikiu, kad nėra vieno geriausio kompiuterio. Jeigu taip būtų, ko gero, nebūtų mūsų kompiuterių nuomos verslo. Kuo ilgiau dirbu, tuo daugiau išgirstu klientų norų ir vis dar dažnai nustembu dėl kiekvieno savito vertinimo.

Nešiojamas kompiuteris Windows ar Mac


Perėjimas nuo Windows prie Mac arba kodėl amžini klausimai taip ir lieka neatsakyti?

Pagrindinė priežastis kalbėti ir autoritetingai negalėti to vertinti yra tai, kad didžioji dalis Windows kompiuterių vartotojų dar nėra bandę Macbook kompiuterių. Lyg JAV, kur vaikai užaugo su Mac operacine sistema, Lietuvoje kiekvienas mūsų žino Windows. Kita operacinė sistema atrodo bauginanti ir kelia klausimų, negi gali ten būti kas geresnio? 

Priklauso, kokiu kampu pažvelgsime. Daugelis girdėjome, kad Ferrari automobilis nėra toks minkštas kelyje, nes jis sportinis. Tačiau greičio bei manevringumo atžvilgiu - jis nuostabus.

Puiki vieta priminti, kad norinčiam pačiam įvertinti Macbook kompiuterius - siūloma neterminuota mėnesinė nuoma. Už keliasdešimt eur per mėnesį gali dirbti kokiu tik nori kompiuteriu. Ir tik pats nuspręsi, kuris yra geriau ar tinkamiau tavo darbui.

Nešiojamas kompiuteris Windows ar Mac_ Skirtumai


Nešiojamas kompiuteris ir paskirtis?

Kaip jau užsiminiau straipsnio pradžioje, svarbiausia aiškiai apibūdinti, kam reikalingas kompiuteris. Kodėl tau jo reikia?

Jei nešiojamas kompiuteris naudojamas retsykiais, jo nereikia niekur neštis, Macbook kompiuteris su savo lengvumu ir ilgai tarnaujančios baterijos privalumais nepapirks tavęs. Juk dėl to nesi pasiruošęs mokėti daugiau nei dvigubai?

Ir jei nešiojamas kompiuteris tavo nuolatinis pakeleivis, kurio svoris bei baterija svarbu, tai gali būti didžiausias išsigelbėjimas atsitraukiant nuo Windows. Kodėl? Nes rinkoje dar nėra nė vieno pajėgaus Windows nešiojamo kompiuterio, kurio baterija tarnautų tiek, kiek veikia Macbook. Tai pagrindinė priežastis, kodėl man Macbook nešiojamas kompiuteris yra geriau. Vertinant portabilumą visi yra jo pusėje.

Pagrindinis Windows nešiojamų kompiuterių privalumas - operacinė sistema, kuri visiems puikiai suprantama ir nebereikia jos perprasti. Kone visos programos yra pritaikytos Windows ir tikrai ne visos Mac. Jei operacinė sistema nesvarbi, o pagrindiniai klausimai nukreipti į programas ar žaidimus, tai sąlygas diktuos Windows.

Nešiojamas kompiuteris Windows ar Mac_ Kuris geriau_


Macbook nešiojamas kompiuteris Windows?!

Taip, gali būti, kad tau norisi Macbook dėl portabilumo, tačiau reikia vienos programos, kuri veikia tik su Windows sistema. Nieko baisaus, nes Macbook nešiojamas kompiuteris su Windows yra visiškai normalu. Perskaityk straipsnį ir sužinosi kaip - Macbook su Windows | Nemokamai?


Windows vs Mac | Daugiau skirtumų renkantis

Windows kompiuteris ir jų privalumai:

  • Kaina. Absoliutus pranašumas, jei reikia ekonominio varianto ar galingų parametrų ir nenori nieko daugiau vertinti tik specifikaciją popieriuje.
  • Įprasta naudotis ir lengviau rasti informacijos, jei kas nors neveikia kompiuteryje. Parašius į youtube visi tutorial yra Windows.
  • Yra spec. reikalavimų, kurių Mac kompiuteriai nesiūlo. Vienas jų - dedikuota vaizdo plokštė. Jei dirbi spec. programa, kuriai reikalinga galinga dedikuota grafikos plokštė naujausios kartos Macbook tiesiog netiks tavo darbams.
  • SIM kortelė su kuria visur turėsi internetą. Lenovo ThinkPad verslo klasės kompiuteriai su 4G puikus pasirinkimas. Deja, nėra Macbook su integruojama sim.


Priežastys, kodėl mano Macbook kompiuteris:

  • Patogu naudotis su iPhone. Sistema veikia intuityviai. Failų perdavimas, numerio kopijavimas spustelėjus klaviatūroje ir telefone įklijavus;
  • Itin patogus trackpad dėl kurio nereikia nešiotis pelės. Visi trackpad gestai veikia išties tobulai;
  • Nuostabiai veikianti baterija. Pakrovėjo kuprinėje praktiškai niekad nesiimu - net keliaudamas į kelionę.
  • Greitesnis startas. Lyginant su Windows, Macbook kompiuterio galima neišjunginėti. Jo baterija neišsikrovinės, o ventiliatorius netikėtai kuprinėje nepradės veikti.

Apibendrinimas

Turbūt viską perskaičius atsirado daugiau sąmyšio. Atsakymas, kuris geriau nėra lengvas, nes į jį atsakoma klausimu - ko tau reikia?

Rekomenduoju drąsiau pažvelgti į naujas technologijas kompiuteriuose bei išmėginti Mac sistemą. Visgi tam, kad įvertintum, kas geriausiai tinka tavo darbui ar laisvalaikiui išbandyk neterminuotą Fiberta nuomą.


Windows Mac specialistas

Tautvydas

Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.

Kontaktai

Kodėl nuotolinis darbas nepasiteisina?
Kada pagaliau galėsime dirbti vien iš namų?