Macbook su Windows | Nemokamai?

Apple kompiuterio privalumai su Windows programomis

Macbook kompiuteris - privalumas ir trūkumas

Ankstesniame straipsnyje rašiau apie Macbook kompiuterį, kuris, mano nuomone, yra geriausias kasdienos darbams ir dirbančiam visą dieną. Yra kelios išlygos - viena jų, programos turi veikti Mac sistemoje.

Nemažai programų ir ypač žaidimų veikia tik Windows. Tai atrodo pagrindinė priežastis, kodėl dirbančiam su Windows Macbook kompiuteris yra netinkamas. 

Visgi sprendimai jau seniai yra atrasti. Į Windows įrašyti Mac OS nepavyks, tačiau į Macbook įrašyti Windows - lengva! 
Macbook su Windows

Kaip įdiegti Windows į Macbook?

Anksčiau populiariausias sprendimas buvo nemokama Boot Camp programa, kuria galima šalia Mac operacinės sistemos įrašyti Windows. Tuomet restartavus kompiuterį pasirinkti, kurią sistemą paleisti. Esu naudojęs Boot Camp Macbook su Windows, kai darbe reikėjo programos, kuri neveikė Mac sistemoje. Nepatogumas buvo tai, kad sunaudojama daug vietos abiems sistemoms ir tai lyg skirtingi kompiuteriai - failais tarp sistemų dalintis negalima. Pasirodžius naujiems Apple M procesoriams Boot Camp nebeveikia. Programa palaikoma tik senesniuose Mac kompiuteriuose su Intel procesoriais, kurie buvo gaminami 2006-2021 metais. 

Alternatyva Macbook su Windows yra virtualizacija, kuriam reikia daugiau resursų, tačiau tai patogesnis būdas, nes vienu metu dirbama abiejose sistemose. Naujuose Macbook kompiuteriuose su Apple M chip dabar tai vienintelis būdas turėti Windows. Dvi populiariausios virtualizacijos programos: 

- VMware Fusion (Player nemokama versija)
- Parallels Desktop (nuo 99 €)

Macbook su Windows 11


Macbook su Windows nemokamai

Visai neseniai išbandžiau VMware Fusion Player. Windows Macbook kompiuteryje veikė sklandžiai. Ieškančiam nemokamo sprendimo, tai vienintelis lengvas būdas turėti Macbook su Windows nemokamai. Jei Windows Mac kompiuteryje nebus reguliariai naudojami ir jie reikalingi labiau ekstra atveju, esu tikras, kad VMware virtualizacija bus puikus pasirinkimas. Parsisiųsti ir įdiegti nemokamai galima prisiregistravus kaip namų vartotojui - https://customerconnect.vmware.com/evalcenter?p=fusion-player-personal-13 

Visgi išbandžius Parallels programą, rekomenduoju ją kaip patogesnį įrankį norinčiam dirbti lengvai. 



Parallels Desktop stebuklas

Su Parallels darbas lengvesnis, nes visi dokumentai esantys Mac sistemoje, automatiškai matomi ir Windows. Programas galima valdyti lyg Windows būtų atskirame lange Coherence rėžime arba lyg Windows programa būtų Mac sistemoje. Reikia įprasti naudoti ir atrasti patogiausią naudojimo būdą. Naudojant Coherence pateikimu gali net nebesuprasti, kad programa veikia Windows.

Macbook Windows 11


Įdomu yra tai, kad Parallels su Windows 11 Macbook kompiuteryje veikia itin sklandžiai ir net nejaučiu skirtumo, kai Win yra įjungti. Mažos smulkmenos, kurios optimizuoja sklandų kompiuterio darbą. Pavyzdžiui, jei Windows nenaudojami, automatiškai įjungiamas pauzės rėžimas. 

Windows 11 Parallels


Diegimas lengvas, lyg bet kurios kitos Mac programos. Jei nesi tikras, 14 dienų bandymas nemokamas https://www.parallels.com/eu/. 

Apibendrinimas

Mano nuomone, Paralells Desktop yra nepakeičiamas įrankis Macbook su Windows. Tiek testuotojams, tiek kiekvienam, norinčiam Macbook kompiuterio ir net dirbančiam Windows programomis.


IT spec Tautvydas

Tautvydas

Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.

Kontaktai

Lenovo T14 gen3 nešiojamas kompiuteris
ThinkPad sena sėkmė ir kodėl verslas renkasi šį kompiuterį