Macbook kompiuteris geriausias?!

Išskirtinis ir kokybiškas įrenginys ne kiekvienam

Kodėl geriausias Macbook kompiuteris?

Nuolatos girdžiu šiuos ginčus. Ypač daug įrodinėjančių tai man, nes jie žino, kad visada renkuosi Macbook. Pirmą Apple kompiuterį įsigijau 2010 metais. Trumpai tariant, Macbook geriausias, nes su juo mano kuprinė yra lengviausia! Paskaitęs straipsnį suprasi, kodėl nesirenku Windows nešiojamo kompiuterio darbui.

Macbook Kompiuteris darbui


Dvi pagrindinės priežastys

Kaip rašiau ankstesniuose kompiuterių pasirinkimo giduose, svarbiausia yra suprasti, kam bus naudojamas ir kas svarbiausia nešiojamame kompiuteryje. Dirbančiam specifinėmis programomis būtina atsižvelgti į kompiuterio techninius parametrus. Tuo tarpu daugeliui, kurie dirba biuro programomis ar tiesiog naršyklėje atrodo, kad tinkamas bet kuris kompiuteris. Iš dalies taip ir yra. Veiks visi, tačiau neįsigilinus ir pasirinkus paviršutiniškai darbas nebus efektyvus.

Macbook Kompiuteriai


Macbook dažniausiai renkasi įmonės, kurioms ne paskutinėje vietoje yra įvaizdis. Be jo yra kai kas svarbesnio, ko negali pasiūlyti Windows kompiuteriai. Tai išmaniojo ir kompiuterio sąsaja. Apple ekosistema veikia tiesiog stulbinamai. Skambinant į išmanųjį, atsiliepti galiu kompiuteryje. Failų dalijimasis taip pat itin lengvas. Viena labiausiai naudojamų funkcijų copy/paste, kai telefone nukopijuoju tekstą ar telefono numerį ir jį įklijuoju kompiuterio lange. 

Asmeniškai išskiriu dvi priežastis dėl kurių turėdamas galimybę naujintis kompiuterį, visuomet apsisprendžiu apsistoti ties Macbook. 


1. Baterija

Macbook kompiuteris su M1 procesoriumi yra stebuklas dėl baterijos. Jei atrodo, kad Macbook kompiuteriai brangūs, tai vienodos galios net dvigubai brangesnio Windows kompiuterio nerasime visą darbo dieną veikiančia baterija. Windows kompiuteriuose esantys procesoriai yra mažiau efektyvūs elektros sąnaudoms. 

Nuolat nešiojamas Macbook kompiuteris tampa lengvesniu todėl, kad niekada nereikia neštis pakrovėjo.

Macbook Nešiojami Kompiuteriai


2. TrackPad

Macbook kompiuterio TrackPad yra geriausias rinkoje sprendimas nešiojamiems kompiuteriams ir pelė net nebereikalinga. Jis tikslus ir labai funkcionalus. Galima naudoti iki 4 pirštų individualizuotai funkcijai įgalinti. Savo Macbook naudoju vaikščiojimą tarp ekranų, visų įjungtų programų peržiūrą ar tiesiog back funkciją naršyklės lange. 

Panašiausias TrackPad į Macbook yra Windows Surface nešiojamuose kompiuteriuose. Veikia labai sklandžiai ir tiksliai. Yra kelių pirštų kombinacijos. Biure naudoju pelytę iš dalies dėl to, kad dirbu prie išorinio monitoriaus ir nepatogu, kai kompiuteris yra pristumtas šalia. Jei ne monitorius, darbas tikrai būtų itin sklandus ir vien Trackpad (tik įpročio reikalas jį naudoti maksimaliai efektyviai). Niekuomet nesiimu pelės į kuprinę, net keliaudamas.

Macbook kompiuteris Trackpad


Dar kas nors?

Greitesnis startas nei bet kada anksčiau. Turėjau situaciją, kai uždaręs nešiojamąjį kompiuterį su Windows įrenginys užmigo, tačiau įdėjus į kuprinę išgirdau, kad aušintuvas dirbo toliau. Uždengtas ventiliatorius gali perkaisti, todėl Windows nešiojamo kompiuterio negalima migdyti jį kraunantis į rankinę. Tuo tarpu su Macbook kompiuteriu uždarymas jį užmigdant yra kasdienė funkcija, kuri nei karto nesukėlė problemų. Taigi Macbook kompiuteris veikia lyg išmanusis telefonas - paėmei į rankas ir gali dirbti. 

Windows kompiuteriai kartais erzina ir todėl, kad nuolat atsiranda būtinų atnaujinimų, kurie prašo kompiuterį restartuoti. Ir visuomet tai vyksta nepatogiu laiku. 

Macbook kompiuteriai turi ir daugiau privalumų. Ekrano proporcijos, dėl kurių matoma daugiau teksto vertikaliai, tampa standartu. Windows kompiuterių gamintojai naujina atsižvelgiant į tai. Ekrano kokybė - Macbook gamina labai ryškius bei itin spalvingus ekranus. Ne kartą naudojau Windows su aukštesnės rezoliucijos ekranu (nei Macbook esantys Retina). Jis neatrodė optimalus variantas dėl itin smulkių raidžių ir tik dar labiau siurbė kompiuterio energiją. 

Macbook kompiuteris gali būti ir su Windows operacine sistema. Kone visos programos turi alternatyvas ir jei reikia programos, gal nereikia diegti Windows, o verta išmokti dirbti Mac OS pritaikyta programa? Dirbau IT įmonėje, kuri naudojo Windows programą klientų aptarnavimui. Tikrai paprasta ir patogu buvo į Macbook kompiuterį įdiegti Windows ir dirbti kaip standartiniu kompiuteriu. Be to Parallels programa yra dar vienas sprendimas, kuris gali apjungti Mac ir Windows sistemas. Tai ypač patogu testuotojams. Tuo tarpu į Windows kompiuterį Mac sistemos įsirašyti nepavyks. 


Apibendrinimas

Jei kompiuterį naudoji mažiau nei išmanųjį, Macbook tau nereikalingas. 

Jei kompiuteriu dirbi spec. programomis ar nori žaisti žaidimus, tikėtina, kad Macbook tau netinkamas. 

Jeigu nešiojamas kompiuteris nuolatos keliauja kartu ir tavo darbas naršyklėje, Macbook bus geriausias tavo draugas. 

Macbook kompiuteriai už kavos puodelio kainą laukia tavęs.


Macbook specialistas Tautvydas

Tautvydas

Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.

Kontaktai

Svajonių darbo vieta
Vieta, kurioje darbas lyg smagus žaidimas