Macbook nuoma

Kada rinktis nuomą?

Macbook nuoma

Apple Macbook kompiuteris daugelio svajonė. Pradėjus gilintis, greitai pasidaro painu, apie ką ištikro svajojama. Mac kompiuterių modelių įvairovė gali įnešti nemažai sąmyšio. Macbook nuoma su galimybe nemokamai keisti kompiuterį nauju - padedantis sutaupyti privalumas. Rinktis reikia tai, kas reikalinga šiandien. Pasikeitus poreikiams, lengvai keičiamas ir kompiuteris. 

Macbook kompiuterių pagrindinis konkurencinis pranašumas yra ekosistema. Jei naudoji iPhone, patinka sklandus jo veikimas, patiks ir Macbook kompiuteriai. Windows kompiuteriai taip sklandžiai nedraugauja su išmaniaisiais telefonais. Dažnai nešiesi kompiuterį su savimi? Dar viena priežastis rinktis tik Macbook, nes kompiuterio baterija veikia išties stulbinančiai ilgai. 

Macbook nuoma

Macbook kompiuterių modeliai

Mac kompiuterių nuoma nuo kasdienai skirto lengvo Air modelio iki galingo Pro. Anksčiau Macbook kompiuteriai turėjo itin aiškų paskirstymą tarp naršyklės ir biuro programų naudotojų bei profesionalų, kurie kompiuteriu dirba su specialiomis programomis. Apple kompiuterių modeliai:

- Macbook Air
- Macbook Pro
- iMac
- Mac mini
- Mac Studio
- Mac Pro

Macbook Air ir Macbook Pro nešiojami kompiuteriai. Populiariausias pasirinkimas Apple gamoje yra nešiojamieji kompiuteriai. Juk šiandien kiekvienas nori daugiau ar mažiau mobilumo. Macbook Air skirti kasdieniam darbui, nereikalaujančiam didelės nuolatinės apkrovos. Naujausi Macbook Air su M procesoriais dirba išties efektyviai ir nesunkiai palaikys krūvą naršyklės langų bei biuro programas. Visgi Macbook Air kompiuteriai yra be papildomo aušinimo, todėl jie nėra skirti intensyviam darbui. Tai lengvumo ir plonumo ikona tapęs kompiuteris, kuris sveria vos kiek daugiau nei 1 kg. Macbook Pro kompiuteris yra su aušinimu ir pagal parametrus gali būti žymiai galingesnis. Pro klasės kompiuteriai turi ir daugiau privalumų, kaip kokybiškiau spalvas atvaizduojantys ekranai, daugiau techninių parametrų modifikacijų bei kompiuterio dydžio pasirinkimo variantų.

Macbook kompiuteris darbui


iMac kompiuteris. Tai tik monitorius, kurio viduje yra ir kompiuterio smegenys. Administracijoje neretai renkamas būtent šis variantas. Ryškus, aukštos rezoliucijos ekranas ir tik vienas laidas. 

iMac kompiuteris darbui


Mac mini. Itin lengvas ir mažas kompiuteris, kurio galios pakaks kasdienėms užduotims. Jis skirtas namų vartotojui besivadovaujančiam šūkiu: mažiau yra daugiau. Jei reikia apple infrastruktūros, tai pigiausias būdas į Apple pasaulį. 

Mac Studio. Apple šį kompiuterį apibūdina kaip visagalę stotį. Tai labai galingas Mac mini, tik šiek tiek didesnis ir su daugiau jungčių. 

Mac Pro. Jeigu nežinai Mac Pro, greičiausiai, tau jis ir nereikalingas. Kompiuteris skirtas intensyviausiems profesionalų darbams. Aukščiausios klasės komponentai stalinio kompiuterio Apple dėžėje. Be abejonės, su ja kuriama tai, ko kiti kompiuteriai negali. Kompiuterio kaina pagal spec. konfigūraciją gali siekti 60.000 Eur. 


Macbook kompiuteris, ką rinktis ir ko ne?

Šie vertinimai pagrįsti vertinant kainos dedamąją - ką verta rinktis ir už ką mokėti daugiau. Kas techniškai yra verta ir kas nebe. 

Macbook Air su M1 tipo procesoriumi verta rinktis ekonomiškiausią variantą (kompiuteris yra senajame korpuse). Ieškant geriausio kainos varianto, tai populiariausias variantas tarp Apple nešiojamų kompiuterių. 

Naujesnis modelis su industrinio dizaino korpusu Macbook Air M2, kurį dera rinktis bent su 512 GB SSD disku, nes mažiausios talpos 256 GB SSD diskų greičiai yra lėtesni. Tiek vienu, tiek kitu atveju rinktis daugiau RAM atminties neverta, nes realiuose testuose kompiuteris veikia vienodai greitai. Iš kitos pusės kasdienėje veikloje to disko greičio skirtumo daugelis nepajus ir jei svarbu dizainas, tai bus puikus pasirinkimas. 

Verčiausiu vadinamas Macbook Pro 16” M1 Pro 16 GB RAM. Kitas variantas irgi naujos kartos modelis Macbook Pro 14” M1 Pro. Kitaip tariant siūlau vengti 13.3” colių Macbook Pro kompiuterio, nes tai senasis modelis be MagSafe jungties ir su nebegaminamu Touchbar. Svarbu paminėti, kad 14” korpuse M1 Max procesorius kaista, taip pat naudoja daug daugiau baterijos. Mano nuomone geriausia vertė, jei reikia galios - MBP 14 su binned cpu 8c cpu ir 14g gpu.

Ieškantiems dar daugiau galios puikus variantas yra Macbook Pro 16" M2 Pro 16 GB RAM.  

Macbook darbui ir verslui


Macbook nuoma ir privalumai

Pagrindinis Macbook kompiuterio nuomos privalumas - pinigų neįšaldymas. Nereikia kelių tūkstančių eurų, pakanka mokėti keliasdešimt eurų per mėnesį. Greta mažesnio išlaidavimo turi Macbook kompiuterį ir: 

- Laisvę rinktis, keisti bei atsisakyti
- Nemokamą 1TB talpyklą Google Drive debesyje
- Nemokamą IT priežiūrą visą nuomos periodą
- Galimybę išsipirkti kompiuterį po nuomos periodo

Macbook kompiuteriai darbui.


Apibendrinimas

Išsinuomoti Macbook svajonių kompiuterį lengviau nei jį nusipirkti. Nesuklysi, nes kompiuterio keitimas kitu - nemokamas. 

Išbandyk ir įsitikink, kad Macbook kompiuteris geriausias. Apple inžinierių sukurta ekosistema bei kiti privalumai. Naudoji spec. programas, kurios veikia tik Windows? Dabar ir tai nebėra bėda, perskaityk kitą straipsnį kaip dirbti Macbook su Windows.


Macbook specialistas

Tautvydas

Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.

Kontaktai

Kompiuteris darbui su skaičiais | 2 klaidos renkantis
Nežinai, kokios klasės tavo kompiuteris?