Principles for Dealing with the Changing World Order | Ray Dalio

Autoriaus mintis - nėra viskas taip jau gerai

Keičiasi pasaulio tvarka

Knygą pasirinkau todėl, kad labai patiko anksčiau autoriaus skaityta knyga Principai | R. Dalio. Visgi ankstesniąją skaičiau lengviau, atrodo, konkrečios idėjos gimė ją perskaičius.

Šioje knygoje autorius analizuoja dabartinę ekonominę situaciją ir labai daug rašo apie ekonominę istoriją. Kaip keičiantis valdžiai stiprėjo ar silpnėjo valstybės.

Įdomus istorijos stebėjimas, pasaulio ekonomikos vadelių dalijimasis ir valdžios praradimai.

Principles for Dealing with the Changing World Order


Kaip keisis pasaulis artimiausiu metu?

Vienas itin įsiminęs dalykas iš knygos - JAV neprogresuoja taip greit, kaip tai daro šalį besivejančios ekonomikos. Kinijos ekonomika jau yra didesnė. Laiko klausimas, kada ji diktuos sąlygas.

Indija dar viena didžiulė pasaulio ekonomika. Didžiausia gyventojų populiacija.

Augimo tempai nesulyginami. Pasaulis globalesnis nei bet kada anksčiau. Technologijos ir išradimai kaip niekada lengvai ir greitai gali būti perkeliami į naujas lokacijas.


Karo grėsmės

Knyga parašyta neseniai, prieš Rusijos invaziją į Ukrainą. Kai atrodė, kad pasauliniai karai yra toliau, nei galėtume pagalvoti.

Analizuojamos 5 karo fazės, kuriose JAV ir Kinija jau trečiojoje fazėje. Nesidalinama informacija, technologijomis ir ribojamas eksportas. Tai netiesioginis, tačiau karas.

Autoriaus sudėliota pasaulinio konflikto tikimybė yra didelė. Ypač dažnai istoriškai karai vyko keičiantis pasaulio ekonomikos ašiai. Kaip rašoma knygoje, niekas nenori geruoju atiduoti lyderio pozicijos ir yra pasiruošę daryti viską, kad tai išlaikytų. Kuo stipresnės tampa kitos ekonomikos, tuo sunkiau atsilaikyti esamai tvarkai.

Principles for Dealing with the Changing World Order skaityklė


Kinijos rinka

Autoriaus teigimu Kinija visiškai kitaip nei JAV valdoma valstybė, tačiau tai nereiškia, kad yra blogai. Kinijos augimo tendencijos pagal sudėtinį vertinimą turi didžiulį potencialą.

Investuoju į JAV akcijų biržą ir jau kuris laikas stebiu Kiniją. Esu įsigyjęs kelių įmonių akcijas. Perskaitęs knygą dar kartą susimąsčiau ir naujai pažvelgiau į didžiules rinkos galimybes bei ateities perspektyvas.

Principles for Dealing with the Changing World Order skaityklė knyga


Apibendrinimas

Šią knygą rekomenduoju kiekvienam, norinčiam praplėsti požiūrį į pasaulį, įsigilinti į valstybių sistemas su žiupsneliu istorijos. Ilgai ir gan sunkiai skaičiau šią knygą dėl daugybės istorinių duomenų ir lentelių, kurios suteikia daug informacijos ir mažiau įtraukia skaitytoją. Daug išminties galima pasisemti iš valstybių valdymo istorijos. Norinčiam tai ir daryti, ši knyga bus puiki kelrodė žvaigždė.

Tautvydas

Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.

Kontaktai


Automatinis periodinių sąskaitų siuntimas
Automatizuok pasikartojančius darbus