Kompiuteris darbui

Darbo kompiuteris | Kaip pasirinkti?

Darbo kompiuteris ir kodėl netinka bet kuris?

Kalbant apie darbo kompiuterį dažnam vartotojui atrodo, kad tinka bet kuris įrenginys. Vis dėlto sutiksi, kad net jei kone visus darbus gali atlikti išmaniuoju telefonu, tai tikra nėra efektyvu. Taip ir su nešiojamu kompiuteriu darbui - su kiekvienu galima dirbti, tačiau ne kiekvienas yra tinkamas patogiam darbui.

Visų pirma bet kuris nešiojamas kompiuteris darbui negali būti tinkamas dėl to, kad darbo specifikos yra skirtingos. Vienam reikia kompiuterį nuolat neštis kartu su savimi. Kitam reikalingas didelis ekranas ir puikiai atvaizduojanti ekrano spalvų paletė.

Nesiojamas kompiuteris darbui


Kaip pasirinkti darbo kompiuterį?

Dažnai bičiuliai manęs teiraujasi, ką galvoju apie vieną ar kitą kompiuterių gamintoją, todėl darau išvadą, kad vartotojai nešiojamą kompiuterį renkasi pagal prekinį ženklą. Ne išimtis ir įmonės, kurios renkasi, tarkime, Lenovo Thinkpad kompiuterius ir tik su išimtimis vadybos darbuotojams Macbook.

Būtų nuostabu turėti galimybę kompiuterį išbandyti mėnesį laiko ir po to pakeisti jį kitu. Taip kiekvienas vartotojas galėtų sau rasti tinkamiausią variantą pagal poreikius. P.s. tokia galimybė yra kompiuterį nuomojantis iš Fiberta keitimas nauju nemokamas!

Kai klientas kreipiasi dėl kompiuterio nuomos, jo paklausus apie poreikius, dažniausiai įvardijami standartiniai privalumai - lengvas nešiotis ir patogus darbui naršyklėje ar atrašinėti el. laiškus. Visgi, kiekvienas vertina skirtingus dalykus. Pavyzdžiui, daugeliui kompiuterio svoris 1.2 kg ar 1.6 kg nesudaro didelio skirtumo tol, kol nereikia jo nešiotis kasdien. Kur dar pakrovėjas prie tokio kompiuterio? Manai, tam nėra tinkamo sprendimo? Su 14 colių verslo klasės Lenovo ThinkPad kompiuteriu, kuris sveria 1 kg ir kuriam nereikia pakrovėjo, nes 6 val. gali dirbti be maitinimo, lengvesnė kasdienybė iš svajonių gali virsti realybe!

Nešiojamas kompiuteris darbui


Kokie kriterijai svarbiausi renkantis kompiuterį darbui?

Jau ankstesniame straipsnyje apie verslo kompiuterį vadybininkui rašiau, kad dažniausia specialistų rekomendacija besirenkančiam naują darbo įrankį yra jį rinktis pagal klasę. Ne veltui kompiuteriai, kaip ir automobiliai, yra puikiai segmentuojami bei turi atitinkamą vartotojo portretą.

Atsirinkus klasę, būtina įvertinti ir reikalingus kompiuterio parametrus:

  • Procesorius
  • RAM atmintis
  • Talpa SSD diskas
  • Vaizdo plokštė GPU

Kasdieniams verslo poreikiams bus tinkamas bet kuris procesorius, integruojamas į verslo klasės kompiuterius.Tai dar viena priežastis rinktis verslo klasės įrangą, kai kompiuteris naudojamas darbui.

RAM atmintis. Kasdieniams darbams 8 GB RAM yra pakankama. Mėgstantiems virš 20 skirtukų naršyklėje ir multitask daug vienu metu funkcijų darbe, rekomenduoju rinktis 16 GB RAM. Jei tau reikia virš 16 GB RAM, tikėtina, tam yra spec. programa ir ja ne mokaisi, o intensyviai dirbi.

Talpa SSD diskas, o dar geriau NVMe M2 tipo diskai. Kodėl? Nes jie nuskaitomi ir į juos rašoma didžiausiu greičiu. Tai svarbu net ir naudojant kompiuterį naršymui internete. Lėtas HDD diskas tikrai sulėtins ne tik Windows užkrovimo laiką iki minučių, bet ir kasdienių užduočių trukmę.

Jei naudoji kūrybos darbams skirtas programas, tavo darbo kompiuteris privalo būti su dedikuota vaizdo plokšte GPU. Kitais atvejais - verslo kompiuteris darbui puikiai veiks ir su integruota vaizdo plokšte, kuri mažiau išdidins kompiuterio kainą bei pats kompiuteris efektyviau tausos elektros energiją. Kaip pasirinkti kompiuterį darbui su grafika skaityk čia.

Verslo kompiuteris darbui ir zaidimams


Kas dar svarbu?

Priklausomai nuo poreikių renkantis naują įrenginį, kompiuteris darbui turėtų būti su:

- Standartizuota USB-C jungtimi maitinimui, kuri užtikrins, kad nesunkiai pasiskolinsi pakrovėją, naudojamą net išmaniuosiuose telefonuose. Be to, šia jungtimi gali būti perduodamas ir vaizdas, todėl nauji monitoriai palaiko USB-C krovimą. Tad su nauju kompiuteriu reikės tik vieno laido iš monitoriaus, kad kompiuteris rodytų vaizdą ir krautųsi.

- Jungčių skaičius. Svarbiausios USB-C jungtys. Daugeliui naujų kompiuterių papildomai bus reikalingas USB-C šakotuvas hub, kurio dėka turėsi visas reikalingas jungtis. Specifiniam darbui gali būti reikalinga, kad kompiuteryje būtų pvz., kortelių skaitytuvas, tačiau tai išskirtiniai atvejai.

- Aukštos raiškos web kamera. Vis daugiau kiekvieno darbe yra nuotolinių susitikimų, kuriems kokybiška kamera yra tiesiog būtina.

Darbo kompiuteris su kamera


Naujas kompiuteris darbui - sėkmė garantuota?

Tik nereikia turėti iliuzijos, jog su nauju kompiuteriu darbuotojas ims ir nuvers kalnus. Žinoma, be kompiuterio šiais laikas apskritai darbo įsivaizduoti nebeįmanoma. Vis dėlto norint, kad IT ūkis veiktų sklandžiai versle, būtina ne tik naudoti naujus įrenginius, tačiau ir prižiūrėti programinę dalį.

Keletas patarimų, kaip paruošti kompiuterį darbuotojui (beje, tai galima taikyti ir ne naujiems kompiuteriams).


Darbo kompiuteris už kavos puodelio kainą

Dėl besikeičiančių technologijų viską žinoti apie kompiuterius yra sudėtinga. Pasirinkti tinkamą darbo kompiuterį nesigilinant - kone neįmanoma.

Kompiuterio nuoma - sprendimas taupantis laiką pasirinkimui ir padedantis visada dirbti nauju kompiuteriu be papildomų mokesčių, nes kompiuterio keitimas kitu nieko nekainuoja. Tad rinkis drąsiai - šį kartą gali pradėti ir griebti tiesiog gražiausią (visi siūlomi kompiuteriai kasdieniams darbams turi pakankamai galios bei pristatomi per 48 val ir jau paruošti darbui), o su laiku keisti atliepiant savo poreikius! Ir visa tai tik už kavos puodelio kainą.


Kompiuteris darbui patarejas

Tautvydas

Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.

Kontaktai

5 valandos klubas | R. Sharma
Viena piliulė spręsti viskam