Kompiuteris darbui su grafika

Koks tinkamas nešiojamas kompiuteris grafiniam dizainui?

Kompiuteris grafikos darbams

Dizaineriai, projektuotojai ar filmų montuotojai kompiuteriu kuria nuostabius dalykus. Dabartinės technologijos leidžia įsijausti į sukurtą produktą kompiuterio ekrane. Naujausiuose kompiuteriuose drabužių dizaineriai gali pajusti ir tinkamai parinkti medžiagas, stebėti kaip jos kris ant žmogaus kūno. Kompiuteris dizaineriui padeda sukurti magiją, kuri vėliau kuriama realybėje.

Kompiuteris darbui su grafika


Kompiuteris darbui su grafika

Your Dynamic Snippet will be displayed here... This message is displayed because you did not provided both a filter and a template to use.


3 klaidos, kurias daro grafikos kūrėjai rinkdamiesi darbo kompiuterį

Grafikos dizaineriai ir projektuotojai neretai puikiai išmanydami programas mažai ką žino apie kompiuterius ir jų parametrus.

1 klaida - pasirinkimas remiantis tik technine specifikacija. Pasidomėję naudojamų programų techniniais reikalavimais ieško tiksliai tokių parametrų kompiuterio. Dizaineris pagal technines specifikacijas nusiperka sunkų, mirgančia klaviatūra ir korpusu kompiuterį, kurio ekranas žemos rezoliucijos ir aukšto atnaujinimo dažnio (tinka žaidimams, bet ne darbui Photoshop), netinkamai atvaizduoja spalvas. Ir nešasi jį į verslo susitikumus.

2 klaida - išlaidavimas. Sureikšmindami savo darbą, specialistai neretai renkasi geriausių galimų specifikacijų nešiojamą kompiuterį, kuris kainuoja auksinę karvę, tačiau toli gražu neišnaudoja kompiuterio resursų.

3 klaida - GPU vaizdo plokštės sureikšminimas. Taigi, dažnai kompiuteris dizaineriui renkamas pagal šį vieną komponentą. Vaizdo plokštė yra labai svarbu, tačiau Ferrari automobilis su prastomis padangomis važiuos blogiau už kasdienį automobilį. Kompiuteris dirba geriau, kai visi komponentai yra vienodos klasės ir galios.

Liūdniausia, kad renkantis pagal techninius parametrus ir pasiryžus įsigyti aukštesnių(nei šiai dienai reikia) specifikacijų kompiuterį, yra ne tik kosmiškai daug permokama, tačiau ir pati įranga neretai yra netinkama kūrėjo darbui.

Kompiuteris darbui su grafika kūrybai


Grafikos darbams svarbiausia vaizdo plokštė?

GPU - vaizdo plokštė. Kalbant apie darbą su 3d modeliavimu, spec. grafikos programomis Autocad ar Adobe Photoshop, atrodo, kad teks atseikėti 2000-4000 Eur. Visgi galima ir sutaupyti.

Minimalus reikalavimas dizaineriams - kompiuteris darbui su Photoshop, 3DS Max ir kitomis programomis yra Nvidia Geforce GTX 1650 ar panaši vaizdo plokštė.

Geforce vaizdo plokštės yra skirtingų klasių:

  • Nvidia GTX
  • Nvidia RTX
  • Nvidia Quadro

GTX ir RTX yra vartotojų klasės modeliai. Kalbant apie GTX ir RTX vaizdo plokščių modelių supratimą, egzistuoja panaši pavadinimų sistema, kai pirmi du skaitmenys reiškia kartą (kuo naujesnė - tuo didesni pirmi skaičiai, eilės tvarka - 10; 16; 20; 30), tuo tarpu antras skaičius rodo greitį (nuo 50 iki 90). Pavyzdžiui, GTX 1080 yra jau 4 kartų senumo bet ypač greita vaizdo plokštė, kai tuo tarpu RTX 3050 yra pačios naujausios kartos, tačiau žemesnės klasės, kalbant apie našumą. Žinoma, yra ir paprastesnis būdas - “videocardbenchmark”. Lygiai taip pat, kaip ir su procesoriais, galima tiesiog įvesti modelio pavadinimą į Google su prierašu benchmark ir gausite įvertinimą. Pagal šį metodą, rekomenduoju vaizdo plokštę su ne mažesniu nei ~7800 įvertinimu.

Pavyzdžiui, https://www.videocardbenchmark.net/gpu.php?cpu=GeForce+GTX+1650&id=4078. Quadro vaizdo plokštės skirtos profesionalams. Kaina kyla kaip ant mielių ir vienodų parametrų profesionali plokštė kainuoja 3 kartus daugiau. Svarbu paminėti, kad didžiausias skirtumas yra sertifikatai. Gedimo atveju, grafikos programų atstovai, mieliau aptarnaus klientus su Quadro vaizdo plokštėmis, tačiau tiesą sakant, kainos skirtumas daugumos vertinimu yra neadekvatus.

Ieškantiems optimaliai veikiančio nešiojamojo kompiuterio su vaizdo plokšte - protinga investuoti į didesnį operatyviosios atminties RAM kiekį, ypač svarbu, kad RAM veiktų dviejų plokštelių režimu, nes tai padidina pralaidumą dvigubai, lyginant su vienos plokštelės konfigūracija. Paprastai tariant, RAM išdėstymas 2x8, bus ir ekonomiškesnis, ir greitesnis variantas nei 1x16.


Komponentų harmonija daro kompiuterį raketa

Taigi, kompiuterio nederėtų rinktis tik pagal vaizdo plokštę. Tik visas bendras komplektas dizainerio darbo įrankį pavers nenugalimu ir nesustabdomu.

Procesorius CPU. Kompiuterio širdis, kuri privalo būti maksimaliai stipri. Įvedus į Google „procesoriaus pavadinimas + cpubenchmark“ (tarkime, "AMD Ryzen 5 Pro 4650U cpubenchmark") ir svetainės nuorodoje userbenchmark.com rodoma, kiek taškų surenka procesorius. Procesorius, tinkamas grafikos dizainerio darbui, turi būti įvertintas daugiau nei 12000 taškų. Intensyviam darbui rekomenduojame Intel H serijos procesorius, kuriems didelės apkrovos yra priimtinos.

Kompiuterio procesorius benchmark


Atmintis RAM. Kaip jau minėjau anksčiau, verta investuoti į daugiau atminties, nes taip kompiuteris perneš daugiu informacijos per tą patį laiką. Kokybiškam grafiniam darbui kompiuteris turėtų būti bent jau su 16 GB RAM, o siekiantiems išties našaus darbo 32 GB RAM. Svarbu, kad būtų jungiamos kelios plokštės (dual channel), taip RAM veiks maksimaliai greitai.

Disko talpa. Dizainerio failai užima daug vietos, todėl vertėtų rinktis bent jau 512 GB SSD talpos nešiojamą kompiuterį darbui su Photoshop. Be to, failai bus naudojami nuolatos, todėl itin svarbu, kad juos pasiektum akimirksniu. Taigi, dirbant su failais visuomet rinkčiausi kompiuterį su SSD NVME M2 disku. Žemiau pateikta diskų skaitymo ir rašymo greičių lentelė neabejotinas pranašumas SSD NVME M2 tipui:

Kompiuterio disko greitis

Failų kopiją dėl saugumo rekomenduoju laikyti debesyje - 1TB Google Drive debesis tik 4 Eur/mėn.


Rinktis kompiuterį, o ne specifikaciją popieriuje?

Nuolat keliamas klausimas, ar svarbiausia yra techninė charakteristika? Juk dizaineriui reikalingas efektyviai dirbantis naujas nešiojamas kompiuteris, kuriuo jis pasitikėtų. Keletas smulkmenų, dėl kurių naujas kompiuteris darbui su grafika taps mylimu, priverčia kainą vertinti kitaip. Techniškai gali atrodyti puikus variantas, tačiau prastame korpuse kompiuteris dizaineriui kais ir dirbs lėtai.

Todėl renkantis kompiuterį grafikos darbams derėtų jį rinktis pagal privalumus, kurie reikalingi darbui. Štai keletas jų:


Ekranas

Nešiojamas kompiuteris darbui su Photoshop Lightroom ar kita programa dizaineriui turi būti pakankamai didelis, nes jo darbo rezultatas yra matomas vaizdas. Rekomenduoju bent jau 15.6 colių ekraną ir didesnės nei FULL HD (1920x1080) rezoliucijos. Rezoliucija praverstų ir 4K, nes tikslumo čia reikia. Labai svarbu, kad ekranas būtų matinis, palaikytų tikslią RGB spalvų paletę. Ir žinoma, pakankamai ryškus, nes kitu atveju pasirodžius saulei - teks raukytis norint viską įžiūrėti. Svarbu paminėti, kad žaidimų kompiuteriuose naudojami prastai spalvas atvaizduojantys ekranai. Jie pritaikyti žaidimams, kur spalvos mažiau svarbu nei tarkime, atnaujinimo dažnis.

Dizainerio darbo vieta - dažniausiai prie nešiojamo kompiuterio jungiamas vienas USB-C laidas iš monitoriaus (reikalingas monitorius palaikantis hub doko stotelės funkciją ir per USB-C krovimą), per kurį perduodamas krovimas, vaizdas ir kiti išoriniai išvesties įrenginiai (pelė, klaviatūra). Taip visada galima darbus neštis namo bei dirbti maksimaliai efektyviai savo darbo vietoje.

Kompiuteris su USB c krovimu darbui su grafika


Jungtys

Jeigu palepinsi kompiuterį ir naudosi monitorių, jungtys nėra toks svarbus dalykas, nes jos bus monitoriuje. Tačiau priešingu atveju paprasta periferija labai svarbi tam, kad niekada nieko netrūktų ir lengvai galėtum persikelti duomenis iš senos USB laikmenos.


Apibendrinant

Nešiojamas kompiuteris dizaineriui laikomas parinktas puikiai, kai yra atsižvelgta į visus reikalingus privalumus. Žinoma, būtų nuostabu prieš perkant turėti galimybę apžiūrėti gyvai, ištestuoti, kaip veikia kompiuteris su Adobe bei Autocad programomis praktikoje. Triukas sutaupyti dizaineriui - rinktis žaidimams skirtą kompiuterį, kurio kaina bus kone triskart žemesnė. Žinoma, reikia nepamiršti, kad žaidimų kompiuteris žemesne kokybe atvaizduos spalvas.


Laisvė pokyčiams

Neterminuota mėnesinė nuoma ir naujas kompiuteris dirba puikiai, jei ne, iškart ir nemokamai keičiamas nauju. Tai priežastys, kodėl geriau nuomotis kompiuterį. Kompiuteris pas tave per 48 val., arba mėnesį nemoki už nuomą.


Kompiuterio darbui su grafikas patarėjas

Tautvydas

Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.

Kontaktai

Verslas žengiantis arčiau pirkėjo
Pirkėjui visada reikėjo sprendimo