Kodėl nuotolinis darbas nepasiteisina?

Kada pagaliau galėsime dirbti vien iš namų?

Nuotolinis darbas išeina iš mados

Nuotolinis darbas nepasiteisina, darbuotojų rezultatai yra prastesni. Ir pagalvojus, tai visiškai natūralu. Nėra užtikrinama tinkama darbo kontrolė, aplinka ir dažniausiai prie to labai prisideda neefektyvūs įrankiai.

Juk nuo seniausių laikų, kai žmogus turėjo šiek tiek darbo - jį nešdavosi namo. Kai darbo apsčiai daug - pasilikdavo darbe, eidavo ten savaitgaliais. Viena problemų yra netinkami įrankiai. Jei parėjus namo šefas gamina maistą su nepagaląstais peiliais, netinkama keptuve, gali įsipjauti ir pila aliejų į svylančią keptuvę. Taip pat ir su kitomis profesijomis. Jei namie kompiuteris neparuoštas darbui, dar kartą pagalvosi, kad nedirbsiu arba geriau nuvažiuosiu į darbą, nes taip bus greičiau.

Dažniausia problema - sistemos nebuvimas, nepasiruošimas.

Nuotolinis darbas iš namų


Kodėl to reikia?

Sėkmė mėgsta pasiruošusius. Net jei ir neturi galimybės nuolatos dirbti per nuotolį, atsiradus to poreikiui tu: pergyvensi arba net nepajusi. Ir viskas priklauso, ar atliksi namų darbus.

Kai viskas paruošta ir dirbti nuotoliu nekyla sunkumų, automatiškai norisi padirbėti skirtingose erdvėse. Taip žadinamas kūrybiškumas ir galima atrasti daugiau meilės tam, ką darai. Dėl šios priežasties visur nešuosi nešiojamą kompiuterį su savimi. Esant poreikiui galiu bet kada pateikti pasiūlymą ar atsakyti į svarbų laišką.


Kaip lengvai dirbti nuotoliu?

Be abejonės, pasiruošimas susideda iš tinkamų įrankių. Fiberta visada siūlo geriausius darbui paruoštus nešiojamus kompiuterius su nemokama nuotoline IT pagalba. Lengva turėti tinkamą garsą, vaizdą ir techninį išpildymą nuotoliniam darbui.

Neabejotinai nuotolinis darbas patogus ir lengvas su portabilimu. Taigi tam tikrai būtinas nešiojamas kompiuteris. Žinau ne vieną, kuris Covid metu nešėsi stalinį kompiuterį, monitorių ir kitus įrenginius namo.

Taigi, kad darbas nuotoliu būtų paprastas tavo darbo programos turi būti paruoštos ir veikti naršyklės lange. Tuomet net kitas kompiuteris netaps galvos skausmu.

Kitas žingsnis - papildomos programos, kurios palengvintų komunikaciją. Neabejoju, kad yra verslų, kurie rašinėjasi su kolegomis per messenger ar viber. Kviečiu paskaityti bendravimas įmonės viduje straipsnį.

Dar vienas neatsiejamas ir svarbus žingsnis - laikas planuoti darbus. Tam būtinas kalendorius. Beabejonės niekas nevyksta pagal planą, tačiau susiplanavus dieną ateina aiškumas. Dažna realybė yra darbas be plano, kuris skatina atlikinėti skubiausius reikalus, svarbiausius paliekant kitam kartui. Kelios minutės susiplanuojant ką šiandien reikia padaryti padeda kasdien pasiekti mažų pergalių.

Apibendrinant efektyviam darbui ir lengvai nuotolinei komunikacijai reikia:

  • Paruoštų programų, kuriomis dirbi. Galbūt tai MS Office, Photoshop, gal AutoCad.
  • Susirašinėjimo programos: Slack, Google Chat, MS Teams, Discord ar kt.
  • Vaizdo skambučiai gali būti ir susirašinėjimo programose, tačiau jei bendrauji su klientais gali prireikti Zoom.
  • Google Kalendorius. Paskaityk Google Calendar | Kaip naudotis?

Darbas nuotoliu


Apibendrinimas

Gyvenimas dabar reiškia, kad darbe dirbu, o namie ilsiuosi. Kad darbe negalvotum apie šeimą, o paplūdimyje nekamuotų graužatis dėl neatliktos užduoties, reikia griežtai nuspręsti, kada dirbi ir kada ne. Darbas nuotoliu nereiškia 24 valandų per parą prisijungus. Darbas nuotoliu - tai efektyvesnis savo 8 darbo valandų panaudojimas. Jis tampa malonus, kai vyksta lengvai ir sklandžiai.

Kelios minutės paskirtos to pasiruošimui ir retsykiais sėdi su kokteiliu nuostabioje miško apsuptyje kupinas įkvėpimo savo mylimam darbui!


IT nuotolinė pagalba

Tautvydas

Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.

Kontaktai

Principles for Dealing with the Changing World Order | Ray Dalio
Autoriaus mintis - nėra viskas taip jau gerai