Why We Sleep | M. Walker

Fizinis gyvenimas gerėja → miego kokybė prastėja?

Kodėl mes miegame?

Įsigijau šią knygą, nes girdėjau puikius atsiliepimus. Juk įdomu, kas naujo gali būti atrasta kalbant apie tokį seną kaip gyvybė dalyką - miegą.

JAV prieš šimtmetį trumpiau nei 6 valandas miegojo mažiau nei 2 proc. asmenų. Dabar daugiau nei 30 procentų. Vis daugiau vaistų, intensyvesnės darbo valandos bei spartesnis efektyvumo siekimas veda prie neproduktyvumo.


Miegas ir jo trūkumas

Nemiegojęs asmuo yra tiek pat pavojingas kelyje, kiek ir apgirtęs. Puikiai žinome, prie ko veda šių dviejų dalykų derinys.

Kokybiškas miegas lyg sėkmės garantas kokybiškai dienai. Sudomino autoriaus mintis, kuri teigia, kad efektyvumo siekiančios kompanijos pradeda testuoti skirtingas metrikas ir mokėti darbuotojams daugiau, kai jie dirba puikiai išmiegoję. Tai veda prie maksimalaus produktyvumo. O kur dar mažesnė klaidos tikimybė.


Powernap - pamiegam per pietus?

NASA atradimas: 26 minučių miegas dienos metu statistiškai pagerina 34 proc. užduočių atlikimo kokybę ir 50 proc. dėmesingumą.



P.s. miegas po 15 val nerekomenduotinas, nes gali sukelti sunkumų vakare einant ilsėtis.

Kodėl svarbu?

Miego kokybė yra lemiantis kokybiško gyvenimo veiksnys. Tyrimai parodė, kad po nepakankamo ar nekokybiško miego, žmogaus organizmas net sunkiau perdirba maistą. Asmuo yra linkęs valgyti daugiau saldumynų, o cukrus sukelia aukštesnius energijos pikus.

Raminamieji geresniam miegui? Jie visiškai nesprendžia kokybiško miego problemos. Siaubinga statistika: retai geriantys raminamuosius (18 kartų metuose) turi 3.6 karto didesnę mirties tikimybę. Vartojantys kas trečią dieną ar dažniau - didesnę nei 5 kartus. Kyla natūralus klausimas - kodėl? Samprotavau, kad dėl žalingos vaistų chemijos. Anot mokslininkų, didžiausia tikimybė, jog nepaisant to, kad vaistai migdo, žmogaus miegas su raminamaisiais nenukelia jo į giluminį miegą, kuriame atsistato imuninė sveikata. Tikėtina, kad tik iš lėto žudo save: silpnindamas imunitetą ir kt..


Žadintuvas vakare

Jei reikia vieno patarimo kokybiškam miegui - tai žadintuvas, kada eiti miegoti vakare. Kam reikia kamuoti save ir sunkiai keltis rytą? Žadintuvas visuomet suskamba saldžiausiame sapne ir netinkamu laiku. Itin netinkama, ko gero blogiausia, miego praktika. Nenatūrali ir išmetanti asmenį iš giluminio miego, kai kūnas atsistato po dienos. Rytinis žadintuvas nereikalingas, jei vakare atlieki vieną svarbų žingsnį - atsiguli į lovą reguliariu laiku.


Apibendrinimas

Nuostabi knyga apie miego svarbą. Šventoji trejybė: miegas, maistas ir judėjimas. Nei vieno svarbos negalima užginčyti. Vis daugiau atradimų tai pagrindžia ir net parodo ryšį tarp šių dedamųjų. Jei prastai valgai - vartoji daug cukraus, alkoholio ar kavos, tikėtini miego sutrikimai. Ir atvirkščiai - jei prastai miegi, net cukraus ar kito maisto perdirbimas yra mažiau efektyvus.

Rekomenduoju kiekvienam norinčiam būti produktyviu. Sužinosi, kad svarbu ne daugiau dirbti, o daugiau miegoti.


Tautvydas

Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.

Kontaktai

Išmaniojo ribojimas vaikams