Verslas žengiantis arčiau pirkėjo

Pirkėjui visada reikėjo sprendimo

Kuria kryptimi eina verslai?

Kiekvienas verslininkas šiandien siekia sukurti ne tik sėkmingą bet ir tuo pačiu tvarią įmonę. Kelių tam pasiekti gali būti daug. Vis dėlto, yra tam tikrų tendencijų, priklausančių nuo technologinių galimybių, poreikių ar gebėjimo pasiūlyti tai ko reikia, tad paanalizuokime, kokios tvarių verslų tendencijos ir prenumeratos verslo perspektyvos yra šiandien?


TOPIC: 2030 metais neturėsime nieko ir būsime tuo patenkinti?

Ekonomikos pasaulio forume iškelta būtent tokia prognozė, kuri žada visišką perversmą paslaugų verslams.

Ar tikrai yra skirtumas tarp to, kad tai yra mano asmeninis daiktas ir tarp to, kad tas daiktas nuosavybės teise priklauso kitam, bet aš galiu juo naudotis? Jau seniai žmogui nereikia tiesiog plaktuko. Jis perka jį tik tam, kad galėtų įkalti vinis. Taigi, ištikrųjų jam reikia rezultato - vinies sienoje! Žmogui nereikia turėti, jam reikia tik galimybės valdyti vieną ar kitą daiktą - svarbiausia gauti prieigą prie muzikos, o ne patį CD.


Iš Forbes paskelbtų 500 kompanijų 3.5 karto sparčiau auga prenumeratos verslai

Amazon, Apple, Microsoft kompanijos turi didžiulius prenumeratorių tinklus ir tai yra šių verslų pagrindinis koziris. Taip pat, bendruomenės narys taip pat gauna didžiulę naudą, nes išleisdamas mažiau gali naudotis paslauga, kurios galbūt išvis neįpirktų. Klientui yra parduodamas ne CD už didelę kainą, o suteikiama prieiga prie didžiulio kiekio muzikos už nedidelę mėnesinę prenumeratą. Klientas taip gauna daugiau paslaugų su pridėtine verte, už kurią jis mielai susimokės, jei tik tai atitiks jo lūkesčius (pvz.: prieiga prie naujų dainų keliomis dienomis anksčiau už kitus ir pan.). Technologinės kompanijos dažnai yra kelrodė žvaigždė rodanti kryptį, kur bus ateities verslai. Viena jų - Tesla, kuri jau prieš metus pranešė, kad naujausias jų spec. modifikacijos modelis bus tik nuomojamas.

Prenumeratos verslų specialistas Tien Tzuo yra suskaičiavęs prenumeratos verslų indeksą (SEI - Subscription Economy Index) ir jį palygino su S&P 500 kompanijų bei JAV rinkos pardavimų indeksais.

prenumeratos verslų augimas

Šaltinis: https://www.zuora.com/press-release/subscription-businesses-outpace-sp-500-revenues-nearly-6x-amid-pandemic-marking-pivotal-turning-point-across-industries/

Apibendrinant galima teigti, kad prenumeratos principu veikiančios paslaugos yra patraukliausios, nes tokios kompanijos auga 3.5 karto sparčiau už standartinius verslus. Prenumeratoriams tai padeda išsaugoti pinigus sąskaitoje kadangi jie moka tik dvidešimtąją dalį prekės kainos bei pinigus išleidžia tik tada, kai paslauga reikalinga.


Pagaliau laimingas klientas?

Prenumeratos verslo nenugalimas pranašumas yra tai, kad jis naudingas klientui. Klientui dar niekada nereikėjo išleisti tiek nedaug, kad gautų tokią didelę naudą.

Visiems verslams vienas svarbiausių momentų yra pinigų srautas. Jei išleidi daugiau, nei uždirbi, netrukus gali tekti skelbti bankrotą. O naudojantis prenumeratos paslaugomis, to tikrai galima išvengti!

Nauda:

  1. Paprasta (planuoti įmonės pinigų srautus, išleidžiant žymiai mažiau nei perkant);
  2. Lengva (užsakyti, keisti, atsisakyti yra žymiai paprasčiau, nei perkant. Gedimo atveju dažniausiai net atvykus pas pardavėją, jis tik nukreipia į garantinį);
  3. Saugu (pats verslas negali savęs apsaugoti nuo įvairiausių grėsmių dėl kompetencijos stokos. Todėl patikint tokius darbus savo srities profesionalams, pats verslas turi rūpintis tik einamaisiais reikalais).


Gamintojas ne tavo pusėje?

Pagrindinė priežastis yra tai, kad gamintojas tol, kol yra pardavėjas, negali kurti amžinų daiktų. Gamintojai vis daugiau dėmesio teikia skaičiavimams, kiek ciklų turi tarnauti įrenginys tam, kad po garantinio laikotarpio jis būtų keičiamas nauju. Automobilių, skalbyklių ir kitų įrengimų gamintojai negali kurti jų amžinų, nes negalės užtikrinti naujų pardavimų. Be to, turi būti pasiūlyta ir gera kaina.

Visai kitokia situacija, jei gamintojas būtų ir prenumeratos savininkas. Jis stengtųsi kurti kaip įmanoma ilgiau tarnaujančius ir kuo mažiau priežiūros reikalaujančius prietaisus. Transporto priemonių gamintojas stengtųsi gaminti, kiek įmanoma didesnį atstumą nuvažiuojančius automobilius be priežiūros. Būtent taip elgiasi ir Tesla gamintojas, kuris, kaip minėta, tikėtina jau labai greitai žengs į prenumeratos verslą.

Verslas arčiau pirkėjo


Darbo vietos prenumerata jau ir Lietuvoje

Pasvajokime... Juk visi norime būti kuo mažiau įsipareigoję. Norime jausti laisvę ir lengviau priimti galimus pokyčius tiek gyvenime, tiek versle. Na ką, pasvajojome ir išsipildė. Fiberta sukūrė beta neterminuotos mėnesinės nuomos versiją!

Naujas kompiuteris už kavos puodelio kainą:

  • Jei kompiuteris neatitiko jūsų lūkesčių, jį galite bet kuriuo nuomos laikotarpio metu pakeisti nauju;
  • Įvykus gedimui suteikiama nemokama IT pagalba;
  • Migracija ir atsarginė duomenų kopija.

Visa tai jau šiandien. Išbandyk!


Prenumeratos verslo specialistas Tautvydas

Tautvydas

Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.

Kontaktai

This is Marketing | Seth Godin
Reikia mokytis tam, kad būtum pastebėtas