T2D3 | Stijn Hendrikse, Mike Northfield

Triskart-triskart ir tuomet dvigubai-dvigubai-dvigubai

T2D3 knyga

Pamenu, kad užrašą T2D3 pamačiau Linked’ino įraše ir susidomėjau, ką tai reiškia. Tai įmonės strategija kasmet apyvartą auginant atitinkamai du kartus triskart ir tris kartus dukart. Skamba nerealiai? Radau ir knygą apie tai su visa metodologija. Iškart nusprendžiau įsigyti, nes šis metodas kalba apie prenumeratos verslus.

T2D3 knyga Stijn Hendrikse Mike Northfield


Raketų paleidimas

Skaitant knygą dažnai pagalvodavau, kad tokią mintį jau esu kur skaitęs ir anksčiau. Vis dėlto, dėstymas sudėliotas sistemingai ir analizuojant jį, išskirčiau raketų paleidimo temą.

Tai mintis, kad raketų paleidimui reikalinga daug kuro dėl veikiančio didžiulio pasipriešinimo. Didelė nelaimės - sprogimo tikimybė. Išskridus raketai į kosmosą, viskas pasidaro paprasčiau - ji nebėra veikiama taip stipriai aplinkos, reikia mažiau kuro.

Taip ir su startuoliais ar tiesiog jaunu verslu. Naujai įmonei tik įsisukant reikia itin daug pastangų. Didelė klaidų tikimybė ir labai lengva sudeginti išteklius nepasiekus rezultato. Dėl šios priežasties reikia kaip įmanoma greičiau ir efektyviau testuoti, kas iš tiesų reikalinga. Mažiau kliautis ir daugiau klausti, lanksčiai persiorganizuoti.

Labai daug verslų taip ir lieka daryti tiesiog tai, ką buvo sugalvoję iš pradžių, nepasiūlydami, ko reikia rinkai. Taip ir neiššauna jų raketos.

T2D3 knyga


T2D3 formulė

Knygoje aprašyta konkreti augimo formulė: triskart metinis pajamų augimas du metus iš eilės, tuomet tris metus - dvigubai. Kai formulę žinai, jau gali tai ir padaryti? Deja.

Autoriai atskleidžia ir svarbiausias prenumeratos verslų dedamąsias tikslui pasiekti:

  1. Didinti paklausą
  2. Išlaikyti turimus klientus
  3. Padidinti pajamas iš vieno kliento

Užklausų didinimas neišleidžiant daugiau pinigų yra siekiamybė. Dažnai startuoliai skaičiuoja, kiek kainuoja pritraukti naują klientą ir potencialiai ta pačia matematika vertina investicijų potencialą. Realybė visai kita - siekiant pritraukti naujus klientus augančiam verslui tai tampa vis brangiau. Dėl šios priežasties būtina nuolat ieškoti naujų užklausų generavimo įrankių. Reikia investuoti ir matuoti. Tie patys įrankiai su laiku tampa tik mažiau efektyvūs.

Išlaikyti esamus klientus. Skamba ganėtinai paprastai. Visgi kalbant apie įmonės augimą tai padaryti išties nėra taip lengva. Klientai lojalūs, kai jie yra laimingi. Pirkėjas pajutęs, jog jis nėra tikslinis paslaugos vartotojas, gali greitai pradėti žvalgytis kitur. Autoriai akcentuoja, kad siekis augti neturi patraukti dėmesio nuo esamų klientų. Tai dažna klaida daugeliui ambicingų verslų. Be to, reikia nepamiršti maitintojo - esami klientai yra didžiausias esamas kompanijos turtas, kuris padeda verslui veikti šiuo metu.

Padidinti pajamas iš vieno kliento. Štai čia kaip ir susiję su esamais klientas, bet tikslas kiek kitas. Vietoje bereikšmių netikslingų susitikimų su vartotojais, reikia atlikti nuolatinius testus ir ieškoti. Ką galima pasiūlyti dar, kokie klientų iššūkiai ir kaip paslauga sprendžia kylančius sunkumus?

Vis dėlto dažniausia klaida yra orientacija į vieną iš šių dedamųjų, tikintis spartaus įmonės augimo. Nuolatinis balansavimas tarp trijų dedamųjų, mano nuomone, gali padėti ne tik siekiant to nerealaus augimo, bet ir tiesiog kuriant geresnę paslaugą, nei ji buvo iki šiol.


Apibendrinimas

Knygą rekomenduoju kiekvienam ambicijų turinčiam verslui. Juk orientacija į geriausius ir veda prie pardavimų greitkelio. Prenumeratos verslas turi nuolat didinti pardavimus, puikiai aptarnauti esamus klientus ir didinti sukuriamą vertę kiekvienam pirkėjui.

Perskaitęs knygą susimąsčiau, kad Fiberta versle privalome mokytis balansavimo ir tinkamo veiksmų planavimo.

Tautvydas

Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.

Kontaktai


Google paskyra ir Google Drive diskas perpildytas?! Gmail neveikia
Užsipildė nemokama vieta? Neskubėk pirkti!