Skaitmeninė rinkodara

Ryan Holiday

Marketingo specialistams būtina

Šią knygą rekomendavo mano draugė sakydama, kad privalau ją perskaityti verslo gerovei. Tik ją gavęs, dar mėnesį laikiau padėtą ant stalo, o vėliau per 1 dieną perskaičiau visą. Ko gero turėjo atsirasti tam poreikis. 
Knyga skaitosi labai lengvai ir gali būti įdomi kiekvienam, kuriam įdomu, kaip veikia verslas ir kaip šiais laikais galima judinti pardavimus. 


Marketingo inžinierius


Mane sudomino idėja, kad šių dienų marketingistas turi būti ir inžinierius. Specialistui nereikia būti programuotoju pagal išsilavinimą, užtenka ir bazinių žinių, tačiau jis turi suprasti kaip veikia sistemos ir mokėti jomis naudotis. Svarbiausia žinoti ko ieškai ir tuo domėtis.Ankstesnis marketingas


Kaip teigia knygos autorius, anksčiau marketingas vyko visiškai kitaip, nei šiandien. Buvo visiškai normalu, kad marketingo skyrius gauna tam tikrą pinigų sumą, surengia vakarėlį su žvaigždėmis, užsako spec. straipsnius ar randa kitų kanalų kaip deginti pinigus ir tuomet vertina reklamos efektyvumą. Kaip pasisekė paaiškėja tik gerokai praėjus laiko. Pinigai sudega arba ne. Šiandien inžinierius rinkodaroje


Šių laikų rinkodara vyksta kur kas mažiau spontaniškai. Ieškoma įvairiausių matavimo priemonių ir tik vertinant pagal tai vertinamas ir rezultatas. Pavyzdžiui, įmonės tikslas parduoti daugiau per įmonės tinklalapį. Siunčiant vien srautą iš parašyto straipsnio gali nepakakti pardavimų skatinimui. Tačiau galima matuoti tiksliai, kiek pardavimų įvyko iš skaitytojų, kurie į tinklalapį atėjo būtent iš šio straipsnio. 

Galima stebėti lankytojo kiekvieną žingsnį, kur jis spaudžia, kiek laiko išbūna vienoje ar kitoje puslapio skiltyje ir net ką brauko naršydamas su pele. 

Visos šios programos sudėtos į vieną ir atrinktos geriausios, tad ši knyga išties gali padėti kiekvienam susipažinti ir išbandyti naujausias programas. Yra terminų žodynėlis, kuris puikiai sukonspektuotas.Knyga as a Service


Labai suintrigavo knygos išleidimo istorija. Atrodo, kad šie įrankiai naudingi ir reikalingi, tačiau gal dar ne mano verslui. Tuo tarpu pateiktas autoriaus pavyzdys, kaip jis išleido šią knygą, puikiai parodo, kad šie įrankiai tinkami bet kuriam verslui. 

Knygos išleidimas prasidėjo nuo straipsnio aktualizuojant šią temą. Vėliau buvo vystomas marketingo inžinieriaus temos aktualumas forumuose ir kt. Autorius publikavo keletą straipsnių verslo žurnaluose ir rinko prenumeratorius į savo tinklalapį. Vėliau išleido el. knygos versiją ir pardavinėjo už 1 dolerį. Kaip galima buvo tikėtis, susilaukė puikių atsiliepimų ir skaitytojai ją vertino visomis žvaigždutėmis dėl to ką gauna sumokėję 1 dolerį. Autorius pats ją įdėjo į torrent svetainę - apkarpytą versiją su nuoroda, kad Amazon gali nusipirkti už tokią žemą kainą. Dar neišspausdinus knygos ji tapo bestseleriu. Išspausdinant knygą ji jau buvo su puikiais atsiliepimais, prenumeratorių sąrašu. Taigi, net knygą galima pateikti rinkai lyg paslaugą - puikiai atitinkančią šių dienų vartotojo poreikius. Apibendrinimas


Knyga puikiai apibendrina šių laikų marketingo stiprybes ir išvardina konkrečius įrankius, kurie padeda nesunkiai tapti išskirtiniam rinkoje ir pamatyti savo klientus geriau. 

Neseniai Verslo žinių konferencijoje girdėjau - jei dar nenaudojate AB testavimo, jūs labai pralaimite, nes jūsų konkurentai tai naudoja. Tokiu atveju, knyga padeda būti up to date ir konkurencinėje kovoje būti lygiaverčiu varžovu.

Skaitovas

Tautvydas

Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.

Kontaktai

NLP Vadovas
Tom Hoobyar | Tom Dotz | Susan Sanders