Protas turi širdį | C. Andreas, St. Andreas

Neurolingvistinis proto programavimas

Protas turi širdį?

Apie “Protas turi širdį” knygą girdėjau reklamą ir pirkdamas kitą knygą el. parduotuvėje pamačiau spec. pasiūlymą šiai. Ar tikrai protas turi širdį? Anot autorių, visas mūsų darbas turi būti su savo protu. Jis ir gydo ir žudo.

Pagrindinė knygos mintis - viskas kyla dėl kuriančio ir vardan gerovės dirbančio proto. Dažnai nutinka taip, kad netiesiogiai sukuriamos proto programos, kurios visiškai nėra reikalingos. Jos atsiranda dėl skirtingų gyvenimų patirčių. Įsigilinus ir taikant proto žaidimus, galima tuos standartus pakeisti.

Protas turi širdį knyga

Kodėl darbas su protu?

Įstrigo įžvalga dėl ligų. Anot autorių, ligos priežastis ir gydymas yra du labai skirtingi dalykai. Liga ne visuomet yra netinkamo požiūrio, nelaimingumo pasekmė. Juk jei žmogus iškrinta iš medžio ir jam lūžta koja, negalima dėl to kaltinti proto. Po tokio įvykio koją dažniausiai reikia gipsuoti. Ligos gali kilti dėl įvairių priežasčių: genetika, nelaimingas atsitikimas, protas.

Kaip liga gali kilti iš vidaus? Kodėl organizmas save nori sargdinti? Pavyzdžiui, todėl, kad asmeniui sunku pasakyti aplinkiniams ne ir jis jaučiasi turintis teisę nieko neveikti tik tuomet, kai serga. Kita situacija - mirtis, kai žmogus ieškodamas taikos, neranda kitų būdų, kaip tik viską užbaigti.


Žvilgsnis praeitin

Įsiminiau vieną skausmo paleidimo praktiką. Joje pasakojama, kai NLP specialistai su pacientu atlieka praeities apžvalgą. Radę didžiausią skausmą, net kai žmogui sunku į tai grįžti, prote sukuriami apsaugos barjerai. Pavyzdžiui, storo stiklo siena, kuri neįveikiama, tačiau perregima. Tai galimybė peržiūrėti situaciją ramioje būsenoje. Dar vienas būdas - viską pagreitinti ir žiūrėti lyg kino filmą.

Permąstęs žaidimo su protu galimybes, pamėginau ir aš taikyti šią sistemą. Peržiūrėjęs situaciją ramiai, palinkėjau visiems sėkmės ir įsivaizdavau ledo kubelius į kuriuos nueina negatyvios patirtys. Tuomet tie ledo kubeliai plūduriuoja vandenyno plotmėje ir vis tolsta nuo manęs. Taip paleidau vidinius demonus palei bangą.


Galimybė pakeisti

Bet kokio tipo patirtys gali būti ne tik nesunkiai peržiūrėtos, bet ir pakeistos. Įdomi NLP specialistų praktika įvairiais būdais pažvelgti į praeities įvykius ir juos perkurti.

Juk jei tai žaidžia tik mūsų protas, viską galima pamatyti taip, kaip tik norime. Vaizduotė neribota. Tikiu, kad tai puikus gydymo būdas. Jei vaikystėje patirtas sunkumas apkrauna, o ne padeda šiandienai, galima jį tiesiog perkurti. Palikti neigiamas emocijas toli praeityje.

Protas turi širdį

Apibendrinimas

Puiki knyga apie proto žaidimus. NLP metodika siūlo kūrybiškus metodus ramybei su savimi atrasti. Protas yra didžiulis ir labai galingas įrankis, kurį reikia išmokti valdyti. Ir būtina nenustoti dirbti su savo protu, nes ten slypi visi atsakymai.

Tai nėra nauja knyga, bet patirtys ir NLP metodai kinta palyginus nedaug, tad rekomenduoju plačiau su tuo susipažinti.

Tautvydas

Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.

Kontaktai


Kodėl kompiuterio klaviatūra QWERTY?
Su ABCDE rašytum pernelyg greitai?!