Periodinis mokėjimas
Kodėl tai patogu ir kam naudoti periodinį mokėjimą?

Gyvenimas lengvesnis, kai mažiau darbų

Nuo 2022 metų kompiuterių nuomos klientams pasiūlėme atsiskaitymą banko kortele, kai klientams nieko nereikia daryti ir mokėjimas atliekamas automatiškai nuskaitant pinigus nuo kortelės. Apie sėkmingą atsiskaitymą narys informuojamas el. paštu, gaunant sąskaitą bei tai gali matyti savo banke.

Klientui atsiskaitymas turi būti kuo lengvesnis ir nekelti rūpesčių, kaip galima mažiau apkrauti naudotoją gaišinant jo laiką. Bankinis periodinis mokėjimas - automatizuotas veiksmas vietoje įprasto. Kodėl tai naudinga ir kaip tai atlikti?


Periodiniai mokėjimai - 2 esminiai privalumai

Yra kelios priežastys naudoti periodinius mokėjimus:

Pirma - taupomas tavo brangus laikas. Periodinis mokėjimas reiškia, kad mokėjimas atliekamas ne vieną kartą, tad kam tą patį daryti po mėnesio? Geriau tai daryti automatizuotai. 

Antroji - saugumas. Kaskart gaudamas sąskaitą el. paštu, prisijunginėdamas prie banko ir vesdamas įmonės rekvizitų informaciją yra tikimybė, kad suklysi ir pinigai nukeliaus ne ten, kur reikia. 

Be to, netyčia praleidęs periodinį mokėjimą gali patekti į  nepatikimų pirkėjų sąrašą, kuriame dėl kelių ar keliolikos eurų tikrai nenori būti. Turbūt ne vienam yra tekę girdėti liūdnų istorijų, kai dėl tokios smulkmenos krito kreditingumo patikimumas ir banke nepavyko gauti paskolos.


Atominis įprotis

Tai lengviausias galimas veiksmas, kuris yra prioritete. Jei nori žiūrėti mažiau televizorių ir daugiau skaityti, paprastas būdas pradėti tai daryti - išimti iš TV pultelio baterijas ir padėti į spintelę. Tuo tarpu knygą pasidėti ant stalo nuolat matomoje vietoje. Taip knygoje “Atominiai įpročiai” J. Clear kuriami lengvai įgyvendimai pokyčiai. Periodiniai mokėjimai gali padėti ir taupyti, kai automatiškai pinigai pervedami tiesiog į savo asmeninę ar įmonės taupomąją sąskaitą. Todėl norimus veiksmus verta supaprastinti! 


Kaip atlikti? Periodinis mokėjimas 

Bankuose ši paslauga yra standartizuota ir veikia labai panašiai. Papildomi mokesčiai netaikomi. 

Žemiau pateikiami populiariausių Lietuvos bankų periodinių mokėjimų paslaugos paaiškinimai.


Swedbank

1. Prisijungiame prie banko ir meniu pasirenkame: Kasdienės paslaugos→Periodiniai mokėjimai2. Spaudžiame: Sudaryti vietinį periodinį mokėjimą3. Suvedame informaciją: Gavėjas, Banko sąskaita, Suma, Mokėjimo paskirtis (pildomas kliento ID - ji nurodyta sąskaitoje), Sutarties pabaiga, Mokėjimo periodas Patvirtinus reikia pasirašyti periodinį mokėjimą. 

Norint atšaukti/redaguoti periodinį mokėjimą grįžtame į žingsnį nr. 1 Kasdienės paslaugos→Periodiniai mokėjimai. 


Šiaulių bankas 

1. Prisijungiame prie banko ir meniu pasirenkame: Mokėjimai→Periodiniai mokėjimai2. Spaudžiame: Naujas mokėjimas3. Suvedame informaciją: Gavėjas, Banko sąskaita, Suma, Mokėjimo paskirtis (pildomas kliento ID - ji nurodyta sąskaitoje), Sutarties pabaiga, PeriodiškumasPatvirtinus reikia pasirašyti periodinį mokėjimą. 

Norint atšaukti/redaguoti periodinį mokėjimą grįžtame į žingsnį nr. 1 Mokėjimai→Periodiniai mokėjimai


SEB

1. Prisijungiame prie banko ir meniu pasirenkame: Mokėjimai→Periodiniai2. Spaudžiame: Naujas mokėjimas3. Suvedame duomenis: Gavėjas, Gavėjo sąskaita, Suma, Mokėjimo paskirtis (pildomas kliento ID - ji nurodyta sąskaitoje), Periodiškumas, Galioja iki. Spaudžiame Tęsti4. Peržiūrime suvestus duomenis ir spaudžiame PatvirtintiAtlikta! 

Norint atšaukti/redaguoti periodinį mokėjimą grįžtame į žingsnį nr. 1 Mokėjimai→Periodiniai


Paysera

Paysera banke periodinius mokėjimus įjungti galima tik naudojant išmanųjį telefoną. 

1. Prisijungus pasirenkame: Pervedimai→Pasikartojantis mokėjimas2. Spaudžiame: Sukurti pasikartojantį mokėjimą3. Spaudžiame mokėjimas Į banką 4. Pasirenkame periodiškumą: Kas mėnesį5. Suvedame Gavėją ir Sąskaitos numerį6. Suvedame Sumą7. Suvedame Mokėjimo paskirtį (pildomas kliento ID - nurodyta sąskaitoje)8. Spaudžiame KurtiAtlikta! 

Norint atšaukti/redaguoti periodinį mokėjimą grįžtame į žingsnį nr. 1 Pervedimai→Pasikartojantis mokėjimas


Apibendrinant

Periodiniai pavedimai išties lengvas ir gudrus sprendimo būdas automatizuoti pasikartojančių sąskaitų atsiskaitymą, kurio nustatymus visuomet nesunkiai galima pakeisti. Mažiau rūpesčių ir daugiau laisvo laiko - sėkmingam verslui! 


Tautvydas

Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.

Kontaktai

Kaip per 1 min apsaugoti savo Gmail paskyrą?
Atlik 2 žingsnius ir miegok ramiai