Office (ne)būtinas kompiuteryje?

Darbo kompiuteris be biuro programų diegimo

Paruoštas kompiuteris darbui 

Nuomodami kompiuterius neretai susiduriame su situacija, kai klientams reikalingas skirtingai paruoštas kompiuteris. Galima teigti, kad įmonė, kurioje dirba daugiau nei 20 darbuotojų paruošto kompiuterio tikėsis tik su įdiegtais Windows bei jų atnaujinimu. Tuo tarpu kelių darbuotojų įmonė kartais viliasi gauti kompiuterį su įdiegtomis papildomomis programomis. Viena pagrindinių darbo programų yra Microsoft Office paketas, kuriame yra Word, Excel, Powerpoint ir kt.. Be dokumentų rengimo įrankio ar skaičiuoklės darbas kompiuteriu tikrai sunkiai įsivaizduojamas. Vis dėlto, anksčiau kone pagrindine darbo programa buvęs Office tampa nebebūtinas.  

Microsoft Office kompiuteryje


Kodėl Office kompiuteryje nebėra būtina darbo programa?


Trumpas atsakymas - debesis. Vis daugiau darbo atliekama naršyklėje. Vienas sprendimų yra Google Drive, kur tiesiog pisijungus prie Gmail galima dirbti ofiso programomis. Fiberta įmonėje dirbame būtent taip (naudojame Google Workspace, todėl įmonės paštai prijungti prie Gmail). Tai išties patogu dėl dokumentų prieinamumo naujame kompiuteryje bei lengvo dokumentų dalijimosi su kolegomis. Esant reikalui visa informacija pasiekiama ir išmaniajame. 


Surask biuro programas naršyklėje


Tai atlikti išties paprasta. Prisijunk prie Gmail paskyros ir spustelėk Drive arba nueik adresu drive.google.com 

Google Docs


Atsidariusiame lange spausk New ir pasirink pageidaujamą programą Word → Google Docs, Excel → Google Sheets, PowerPoint → Google Slides

Google Docs ofisas


Vuolia! Vienintelis dalykas, kurio gali pasigesti - išsaugojimo funkcija. Dirbant naršyklėje dokumento išsaugoti nereikia, nes tai atliekama automatiškai! Norėdamas pasidalinti dokumento prieiga spustelėk Share ir suvesk el. paštą.

Google Docs ofisas kaip dirbti


Gali kilti klausimas, o ką daryti su atsiųstais .docx, .xlsx ar .pptx dokumentais. Juos tiesiog reikia įsikelti į Google Drive. Spausk New → File upload

Google Docs ofisas kaip įkelti failus


Jei Google Drive tau naujiena, būtinai paskaityk šį mano straipsnį ir nesunkiai išmoksi dirbti lengviau. 


Be įdiegto Office programų paketo dirbti neįmanoma?

Du sprendimo būdai:
1. Microsoft Office 
2. WPS Office

Neabejotinai visų mylimas Microsoft Office yra geriausias sprendimas dėl paprastumo. Tai etalonas, pagal kurį kuriamos panašios programos į minėtąją. Vienintelis Microsoft Office trūkumas yra kaina. Naujoji licencija Office 365 yra tik prenumeratinė ±10 Eur/mėn. Į šią kainą įeina ir el. pašto dėžutė bei 1TB dydžio talpykla. Ribota alternatyva - Microsoft Office 365 basic - 4 Eur/mėn., tačiau ji veikia tik naršyklėje lyg Google Drive (kuri yra visiškai nemokama). 

Ieškantiems alternatyvų puikus pasirinkimas gali būti WPS Office - nemokamas biuro programų paketas. Ši programa atrodo išties labai panašiai į Microsoft Office. Žinoma, skirtumų yra, tačiau jei darbui reikia dokumentus atsidaryti ir juos taisyti, o biudžetas ribotas, šis sprendimas bus puikus. Diegimas paprastas - wps.com/download tereikia parsisiųsti ir įsirašyti. 


Apibendrinimas

Jei nenori mokytis ko nors naujo ir 10 eurų mėnesinė kaina darbo vietai yra nedidelė, per daug mąstyti neverta. Microsoft Office 365 yra laiko patikrintas rinkos lyderis, kuris visada veiks taip, kaip reikia. 

Jeigu darbe jau naudoji Google Workspace ar Gmail, Microsoft Office gali būti nebereikalinga programa, kurios diegimui tik bus gaištamas laikas. Tereikia įsigilinti į Google Drive sprendimą. 

P.s. nuomojantis kompiuterį, pageidaujant nemokamai įdiegsime WPS Office biuro programų paketą, o esant poreikiui galime pasiūlyti ir Microsoft Office paketą.


Biuro programų specialistas

Tautvydas

Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.

Kontaktai

Nešiojamas kompiuteris su Windows 11
Kaip lengvai pasiruošti kompiuterį darbui?