Nuotolinis kompiuterio užrakinimas ir valdymas

Įspėjimas piktavaliams - negrąžinai? Naudotis nebepavyks

Kompiuterio užrakinimas nuotoliniu būdu | MDM

Pastarasias kelias savaites aktyviai domėjausi nuotolinėmis kompiuterio užrakinimo galimybėmis. Nuomos versle tai pakankamai aktualu, nes, kaip galima nuspėti, pasitaiko atvejų, kai sąskaitos neapmokėtos, o klientas pradingsta taip ir negrąžinęs įrangos.

MDM - mobile device management programa, kuri padeda valdyti įrenginį nuotoliniu būdu. Tai yra tas trumpas pavadinimas, pagal kurį reikia ieškoti informacijos norinčiam efektyviai valdyti IT ūkį.

kompiuterio uzrakinimas nuotoliniu budu mdm


MDM klausimu Fiberta demokratiška įmonė, kuri suteikdama kompiuterio prenumeratą prie duomenų neprieina ir nesistengia to daryti. MDM gali būti skirtingo lygio, kai, tarkime, su varototojo leidimu galima prisijungti prie vartotojo kompiuterio ir atlikti atnaujinimus ar patikrinti sklandų veikimą. Vis dėlto ieškomas funkcionalumas - tik kompiuterio užrakinimas be papildomų valdymo galimybių. Jis padeda užkardyti piktavalių savanaudišką elgesį. Tokį sprendimą esame radę Apple kompiuterių valdymui, kai vartotojas gauna naują kompiuterį su pilnu administratoriaus valdymu be apribojimų, gali prisijungti net ir savo iCloud paskyrą. Galimybės ne tik valdyti pageidaujamas programas, bet ir išdiegti operacinę sistemą. Vienintelė funkcija, kurią galime atlikti, tai užrakinti įrenginį, nes jis priklauso mums tol, kol yra nuomojamas. Ieškant Windows kompiuteriams tokio sprendimo reikėjo įdėti žymiai daugiau pastangų. Ar pavyko?

Neabejoju, kad kiekvienas verslas turi skirtingus, o tuo pačiu ir panašius verslo poreikius, tad gali būti, jog ši informacija bus aktuali ir tavo verslui. MDM tinkamas ne tik įrenginio veikimo blokavimui.


Kodėl reikalingas kompiuterio užrakinimas?

Kaip jau minėjau, pasitaiko, kad kompiuteris nėra grąžinamas. Naudotojo telefonas pasikeitęs, el. paštu nebepasiekiamas. Ir nieko nepadarysi?

Kompiuterio užrakinimas ir valdymas su MDM gali būti aktualus kiekvienam verslui. Galbūt reikia pamatyti, kur yra dingęs įrenginys ar kada paskutinį kartą buvo pasiekiamas ir prisijungęs prie interneto? Tarkime, po konferencijos užsienyje. Užrakinimo funkcija gali padėti išspręsti ir piktavališkus įmonės darbuotojo veiksmus. Pavyzdžiui, išėjęs iš darbo kolega elgiasi neatsakingai ir negrąžina kompiuterio darbovietei.

Apskritai nuotolinis kompiuterio valdymas yra rinkos standartas korporacijose, kuris mažina rizikas. Nuo apribojimo diegtis ne darbo programas ar žaidimus iki galimybių išjungti tam tikrus tinklalapius. Tai darbo įrankis, kuris turi būti naudojamas verslo gerovei. Lygiai taip kaip su įmonės automobiliu. Nors tai gali ir nepatikti, bet tiesa yra ta, jog kompanijos ištekliai turi būti naudojami atsakingai ir efektyviai. Užkardymas netinkamo naudojimo yra puiki prevencija.

Praradus galima jaustis beviltiškai dėl dingusio greitai nuvertėjančio daikto. Kompiuteris jau kelis dešimtmečius yra naudojamas ant kiekvieno įmonės stalo, taigi sprendimų jo valdymui yra sukurta daugiau nei galima pagalvoti. Ir tikrai galima rasti tinkamą variantą paslaugos valdymui.

Ar yra kitų priemonių spręsti tokias problemas? Žinoma, vienas jų teisinis. Vis dėlto tai nėra efektyviausias ir greičiausias sprendimo būdas.


MDM programų apžvalga Windows kompiuteriams

Susipažinau su populiariausiais skirtingų MDM valdymo tiekėjais. Iškart atkreipiu dėmesį, kad tikras MDM mobile device management reiškia pilną įrenginio valdymą. Be to, MDM veikia tik su Windows Pro. Mačiau demo prezentacijas ir, žinoma, išbandžiau paslaugas, kaip tai veikia realybėje. Palyginsiu keletą pagrindinių ir įvardinsiu jų privalumus bei trūkumus, kuriuos įžvelgiau.

Uzrakintas kompiuteris mdm


Absolute.com - rinkos lyderis, kurio standartais remiasi ir kompiuterių gamintojai. Dell Lattitude ar Lenovo verslo klasės ThinkPad kompiuteriai siūlo šį sprendimą (Lenovo Smart Lock) bendradarbiaudami su Absolute kompanija. Tai lyg Apple kompiuteryje Find my funkcija. Kuri gali rodyti, kur yra įrenginys, leidžia jį užrakinti bei pažymėti, kaip pamestą. Trūkumai: keblus aptarnavimas. Su šia kompanja bendravau prieš kelis metus - taip ir nepateikė pasiūlymo. Šį kartą, nors užpildžiau paraišką dėl demo pristatymo, tačiau taip ir nepavyko susiderinti. Ko gero, tai susiję su kompanijos dydžiu. Jie dirba su gamintojais ir tūkstančiai ar dešimtys tūkstančių įrenginių dar net nėra jų segmentas. Vieno ar kelių įrenginių valdymui rekomenduočiau kreiptis į tarpininkus, tokius kaip Lenovo Smart Lock.

Apptec360 emmconsole.com - buvo viena tų programų, kurios iškart patraukė dėmesį. Labiausiai dėl kainodaros - 1 eur/mėn. ir jų tinklalapyje radau informaciją, kad galima užrakinti įrenginį. Mano nuostabai jau pirmojo demo metu paaiškėjo, kad kompiuteris užrakinamas, tačiau vartotojas susivedęs savo slaptažodį jį sėkmingai gali atsirakinti. Demo pristatymo metu ir patys konsultantai palinkčiojo galvas sakydami, kad tai neišbaigtas funkcionalumas. Po antro demo pristatymo dar daugiau painiavos: pardavimų vadybininkė nelabai kalba angliškai, tad nelabai susikalba net su aptarnaujančiu žmogumi. Užrakinimo funkcijos nėra, galima tik priversti įrenginį restartuoti. Gali sukurti reikalingą įrankį, kurio dėka kompiuteris užrakinamas su bitlocker. Neaiški logika - reikia užsakyti jų paslaugą metams, kad kurtų įrankį. Dabar neturi, ką parodyti.

Hexnode.com - puikus demo pristatymas ir aukštos klasės konsultantai. Pirmojo vaizdo skambučio metu daugiau klausinėjo, nei pardavinėjo savo programos privalumus. Po įsigilinimo iškart pasiūlė ištestuoti ir įdiegti programą į kompiuterį. Kainodara pasiūlyta greitai bei atsakyta į visus techninius klausimus. Trūkumų nepastebėjau, manau, vienas geriausių variantų turint 100 ar daugiau įrenginių. Po antrojo demo: sistema atrodo išskirtinai gražiai, aptarnavimas profesionalus. Minusai: Device lock - tiesiog atsijungia nuo vartotojo, klientas paspaudžia enter ir gali dirbti toliau. Missing device - galima parašyti žinutę, neleisti naudotis. Ši funkcija puikiai tinka naudojimo sustabdymui. Reset viską ištrina, taigi labai pavojingas mygtukas. Yra Remote management - nuotolinis prisijungimas ir kompiuterio valdymas, su arba be vartotojo sutikimo. Rekomenduoja savarankiškai užkoduoti su bitlocker. Hexnode programa neturi prieigos prie bios, su išoriniu disku įdiegus kitą OS viską galima pašalinti.

Manageengine.com - derino susitikimo laiką tris dienas, skambinėjo telefonu ir daug žadėjo. Susisiekus vaizdo skambučiu pasirodė kaip smulkus rinkos žaidėjas. Konsultantas įrašinėjo mūsų skambutį ir tiesiog rodė funkcionalumą. Paprašius pristatyti užrakinimo funkciją nerado savo programoje šios funkcijos ir nurodė, kad informuos el. paštu. Tuomet paaiškėjo, kad tokios funkcijos jie išvis neturi.

Miradore - kasdieniškas ir populiarus sprendimas IT ūkio valdymui. Galimybė stebėti visus kompiuterius vienoje vietoje, matyti jų apkrovas, pasiekiamumą. Rekomenduoju tam, kam nereikia užrakinimo funkcijos, nes jos Windows kompiuteriams nesiūlo. Standartinė versija nemokama ir nėra įrenginių skaičius apribojimo.

Susipažinau ir su daugiau siūlomų sprendimų, pavyzdžiui: NuovoPay, Kace Cloud, SOTI ir kitais. Jei tave tai domina, susisiek ir galėsiu pasidalinti plačiau.


Apriboti arba daugiau valdyti

Po kelių savaičių demo pristatymų apie įrenginių nuotolinį valdymą, pamačiau dvi naujas sprendimo galimybes. Apriboti vartotojus jiems nesuteikiant teisės įrangą išnaudoti pilnai, taip užtikrinant užrakinimą ekstra atveju. Vartotojai neturės galimybės diegti programas, atlikti savarankišką kompiuterio atstatymą į gamyklinius parametrus.

Pereiti prie didesnio IT ūkio valdymo ir su kliento patvirtinimu valdyti jo kompiuterį, padedant susitvarkyti su kenkėjiškomis programomis ir t.t.


Apibendrinimas

Kompiuterių IT ūkis ir jo valdymas gali būti efektyvesnis su MDM nuotoline priežiūra. Didžiąją dalį kompiuterio darbų galima atlikti net nepriėjus prie fizinio įrenginio. Tarkime visus kompiuterius atnaujinti į naujausią Windows versiją, kai tik jie bus įjungti. Parinkti standartinius reikalavimus kompiuterio naudotojui - šešių ženklų slaptažodis ir draudimas diegti papildomas programėles. Kompiuterių rakinimo sprendimo klausimą įmonėje išsprendėme. Be abejonės, su naujomis technologijomis atsiranda ir naujos galimybės, tad tai nėra baigtinis procesas.


Tautvydas

Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.

Kontaktai 

Tinklalapis su verslo programa
Kodėl verta naudotis Odoo? +1 nutylėtas privalumas