Nuoma vs pirkimas

Kas geriau? Kaip pasirinkti?

Nuomotis ar pirkti?

Visai neseniai girdėjau gretinant buto pirkimą su nuoma. Pagrindinis įsigijimo argumentas buvo tai, kad imdamas paskolą mokėsi mažiau, nei už nuomą.

Nuoma ir pirkimas nėra tas pats. Yra nemažai nuomos ir pirkimo skirtumų, vienas jų, kalbant apie NT, yra periodas. Būsto nuomos sutartis įprastai vieneriems metams, o minėta pigesnė paskola už nuomą dažniausiai skaičiuojama 30 metų. Dar vienas kasdieniškas skirtumas iš asmeninės patirties: nuomojamame bute sugedus santechnikai, buitinei technikai ar kam kitam, nuomininkas papildomų išlaidų nepatiria. Šis rūpestis yra nuomotojo atsakomybėje.

Kaip ir kiekvienas automobilis turi savo pirkėją, taip ir įsigijimo ar valdymo būdas turi privalumų bei, priklausomai nuo poreikių, yra individualiai patrauklus.


Kodėl pirkimas?

Top 3 dažniausiai įvardijamos priežastys, dėl kurių įsigijimas atrodo patrauklus:

1. Taip įprasta.

Elgtis taip, kaip buvo normalu vakar yra paprasčiausia ir tai yra pagrindinis argumentas, kodėl daugelis perka. Tam, kad priimtum sprendimą nuomotis, neretai reikia diskusijos įmonės viduje, nes tai dar neįprasta praktika. Tuo tarpu dėl darbo kompiuterio pirkimo naujam darbuotojui kalbėtis nereikia ir, turbūt, net iš kur pirkti nėra svarbu.

2. Daikto nuosavybė.

Žinojimas, kad daiktas yra tavo nuosavybė. Jei sugadinsi, niekam nesi skolingas ir tai bus tik tavo rūpestis.

3. Pigiau.

Skaičiuojant daikto kainą ir ją gretinant su nuoma, pirkimas atrodo pigesnis. Dažniausiai skaičiuojama, jog per periodą išleidžiama mažiau pinigų daugiau nieko nevertinant. Jei laisvės ir aptarnavimo nereikia, o savas laikas nekainuoja - prastova pigi, tuomet įsigijimas yra tikrai pigesnis.

Trūkumai. Perkant daiktą, tampi jo savininku, todėl visas rūpestis, aptarnavimas bei priežiūra gula ant tavo pečių. Galimybės pasikeisti kitu panašiu daiktu nėra, atsisakyti taip pat.

Esminis skirtumas: pirkimas yra daikto nuosavybė, nuoma - paslauga.

Kompiuteris Nuoma vs pirkimas


Kodėl nuoma?

Pagrindiniai nuomos privalumai, kurie dažniausiai svarbūs kiekvienam nuomininkui:

1. Pigu.

Perkant kompiuterį vienu kartu reikia išleisti didelę sumą pinigų, o nuomojantis - tik keletą šios sumos procentų. Taip gali turėti tai, ką nusipirkti kainuotų labai brangiai.

2. Paprasta.

Nuomotis yra lengva. Įsipareigojimo terminas konkretus. Daikto ar NT keitimas/atsisakymas jį nuomojantis yra žymiai pigesnis ir lengvesnis, nei jį nusipirkus.

3. Lankstu.

Nuoma yra lankstesnė už pirkimą ar lizingą. Dažniausiai terminas trumpesnis bei yra atsisakymo galimybė. Nuomodamasis gauni paslaugą, tad nesulaukęs tinkamo aptarnavimo, paslaugos gali iškart atsisakyti arba ją keisti.

4. Nereikia aptarnavimo.

Aptarnavimo rūpestis dažniausiai yra nuomotojo atsakomybė, todėl dar lengviau rinktis paslaugą nesirūpinant gedimais, trikdžiais ar savalaikiu dėvėjimusi. Mažiau įsipareigojimo ir galimybė pilnai valdyti įrenginį už itin žemą kainą - tai pagrindinis nuomos privalumas.

Trūkumai: nuomojantis esi priklausomas nuo nuomotojo. Nepaisant to, kad gali valdyti įrenginį ar būstą, sąlygos gali keistis pagal susitarimą. Dėl šios priežasties glaudus santykis su nuomotoju yra itin svarbus.

Svarbu paminėti, kad priklausomai nuo daikto ir jo šeimininko vienus daiktus verčiau pirkti, kitus nuomotis. Pirkti daiktus, kurie itin greitai nuvertėja ir būti prisirišusiam prie jo tol, kol veikia, yra išties prasta mintis.


Keletas priežasčių, kodėl verslas vis dažniau renkasi nuomą

  • Nuomojantis lengva planuotis. Paprasta skaičiuoti, kiek kainuoja nauja darbo vieta. Yra iš anksto numatyti pastovieji kaštai. Naujos darbo vietos sukūrimui reikalinga žymiai mažiau pradinių kaštų.
  • Buhalteriškai tai finansiškai naudingiau. Perkant įranga nurašoma per 3 metų laikotarpį - išleidus 1000 Eur įsigijimui, pirmais metais nurašoma suma bus 330 Eur. Tuo tarpu nuomojantis - nurašoma tokia suma, kokia yra sąskaita. Taip užtikrinama, kad išlaidos fiksuojamos 100 proc. iškart ir dėl to mažinamas įmonės pelnas.
  • Kompiuterių ūkio valdymas tampa automatizuotas. Praėjus 2 metų periodui, kompiuteriai automatiškai keičiami naujais. Įmonė, dirbanti su kompiuteriais, kurių seniausias yra 24 mėnesių, yra atsinaujinusi ir saugi. Savarankiškai prižiūrėti ir atnaujinti įrangą yra neprofesionalu ir nemalonu.
  • Nereikia išleisti apyvartinių pinigų. Apyvartiniai pinigai gali būti panaudoti verslo vystymui, o ne įrangos atsinaujinimams - įmonei lengviau sparčiai augti ir turėti daugiau laisvės. Išleisti 1000 Eur reklamai atneš X grąžą verslui, tuo tarpu pamatuoti, kiek atneš išleistas 1000 Eur naujam kompiuteriui žymiai sunkiau. Ir tai neviršys uždarbio iš reklamos. Dėl šios priežasties laisvi pinigai turi būti naudojami veiklos augimui, o ne verslo palaikymui.
  • Techninės įrangos problemos yra nuomotojo atsakomybėje, todėl nereikia IT priežiūros specialisto. Nuomodamasis verslas gali visą dėmesį skirti savo sričiai ir nesirūpinti administravimu, priežiūra ir t.t. Taip užtikrinama maksimali dėmesio koncentracija į savo veiklą.
  • Tai padeda verslui uždirbti daugiau pinigų.


Papildomi Fiberta kompiuterių nuomos privalumai

Neterminuota nuoma (pagrindinis nuomos privalumas - lankstumas. Nebereikia, grąžink ir viskas. Galbūt įmonėje yra laikini darbuotojai, o gal tiesiog nenori turėti ilgalaikių sutarčių.

Nauji kompiuteriai išpakuotose dėžėse - kitaip vadinama New Open Box (praktiškai nauji, išpakuoti kompiuteriai su pilnu garantiniu. Taip galime užtikrinti geriausią kainą rinkoje.)

Garantinis visą nuomos periodą (visai nesvarbu ar garantinis dar galioja, ar ne. Jei kompiuteris neveikia tinkamai, jį sutvarkysime arba pakeisime nauju).

Nemokamas kompiuterio keitimas į kitą (nesvarbu dėl kokios priežasties - nori išbandyti kitą kompiuterį? Visada jį pakeisime).

Pakaitinis kompiuteris (sugedo, sudužo, ar įvyko dar kas nors netikėto? Iškart pristatysime pakaitinį lygiavertį ar geresnių parametrų kompiuterį nemokamai).

Pagalba saugiam failų laikymui (nemokamas sprendimas - 1TB google diskas visų failų atsarginei kopijai debesyje).

Dalijimasis žiniomis. Tinklaraštis IT tematika, youtube kompiuterių video apžvalgos.


Kompiuterių specialistas

Tautvydas

Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.

Kontaktai

Kaip išvalyti kompiuterį?
Kaip persikelti duomenis? Kaip teisingai atlikti kompiuterio reset išvalymą?