Naujoji Žemė | Eckhart Tolle

Nušvitai? Pagyvenk savaitę su tėvais!

Knyga Naujoji Žemė

Knygą gavau dovanų iš vaikystės draugės. Naujoji Žemė tai naujas požiūris į tai, kas vyksta mūsų gyvenimuose. Mokymasis priimti nevertinant. Dar viena dvasinio tobulėjimo knyga. Lengva skaityti ir norisi užrašinės šalia geriausioms mintims žymėtis.

Labai pritariu autoriaus nuomonei kuria visur fiksuojamas žmogaus ego. Viskas, ką darome yra dėl mūsų pačių. Tinkamas ego suvaldymas yra didžiulis menas.

Naujoji Žemė Tolle


Apie nušvitimą ir kančią

Kaip amerikiečių dvasininkas sakė: Jei manote, kad nušvitote, savaitę pagyvenkite su tėvais. Mano nuomone tai puikus pastebėjimas kiekvienam netikėtai pasijutusiam aukščiau už kitus, ar tiesiog pranašiam. Anot autoriaus žmonės dažnai eina melstis į bažnyčią, kai būdami susipykę su artimaisiais visų pirma turėtų susitaikyti su jais. Eina ir prašo, meldžia, kai turi savo neatliktų darbų.

Dar vienas įstrigęs atmintin autoriaus pastebėjimas buvo apie kančią. Tai gyvenimo būsena, kurios nenorime patys ir nelinkime artimam. Vis dėlto tai būtina laimingo gyvenimo dalis, evoliucijos sąlyga. Visi norime gyventi lyg kokonuose, kur šilta ir saugu. Susidūrę su sunkumais ir kančia priešinamės lyg pasiutę ir taip sunkiai pripažįstame situaciją, ieškome sprendimo. Tai dar vienas tikras-nesuvaidintas įvykis. Lyg akmuo bate, kuris tiesiog ten papuolė ir visiškai neaišku kaip.

Knyga apie nušvitimą ir kančią


Ak, kokia siaubinga diena

Diena yra tokia, kokia yra. Šaltis, vėjas ar lietus nėra blogis. Siaubinga yra mūsų pačių reakcija į oro sąlygas. Visur kalbantis ego, ir šioje situacijoje parodo, kad tai vidinės būsenos reakcija į situaciją.

Juk, kad ir kokia sudėtinga diena bebūtų, viskas priklauso nuo mūsų pačių požiūrio. Ir jei tik taip lengviau atsitraukti nuo pesimizmo - ji tikrai gali būti ir dar blogesnė. Kad ir kaip blogai bebūtų, situacijos gali mestelti dar daugiau iššūkių po kurių pradinė būsena atrodys juokinga.


Skausmo kūnas

Autorius knygoje rašo apie skausmo kūną, kurį turime kiekvienas. Jis yra skirtingo dydžio. Dėl jo vieni mūsų nori patirti skausmą, išgyvenimus, kad skausmo kūnas pasisemtų energijos. Nesu girdėjęs tokio išreiškimo, tačiau pati mintis man nesunkiai suprantama. Tikrai yra daug situacijų, kai žmonės patys renkasi kentėti ir lyg tai traukia.

Be abejonės skausmo kūnas yra save iš vidaus griaunantis dalykas. Pirma jį turime pripažinti, išmokti valdyti ir tuomet, kai jis nebėra tapatus su mumis pačiais, galime su juo nebesusitikti.

Skausmo kūnas


Apibendrinimas

Puiki knyga, kurią rekomenduoju ieškančiam atsakymų. Filosofinis požiūris į pasaulį, kuris padeda lengviau priimti viską, kas dedasi aplink. Jaučiu, kad skaityti to nepakanka, man reikia gerokai daugiau praktikos. Su knyga lengviau tai prisimenu ir galiu kartoti pamokas.


Filosofas

Tautvydas

Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.

Kontaktai

Jei palaikai tik Windows, reiškia nebandei Mac
Amžina IT dvikova: Apple prieš Microsoft