Mūsų istorija

Verslo startas ir ateities tikslai

Fiberta įmonės istorija

Verslą pradėjome 2016 metais nuo minties, kad nuomotis kompiuterį gali būti lengviau, nei jį įsigyti. Įvertinę visas kilusias idėjas, naudą, riziką ir augimo rinkoje galimybes nusprendėmė pabandyti. Iš pradžių norėjome pasiekti 4.000 Eur/mėn. apyvartą. Apie didesnes sumas tuo metu net negalvojome - norėjome pažiūrėti, ar idėja nuomoti kompiuterius tikrai pasiteisins. Iš tiesų, pradžia buvo sudėtinga. Pirmasis klientas, po įmonės įkūrimo, buvo rastas po daugiau nei šešių mėnesių. Nuomos mokestis siekė 20 Eur/mėn. Antrasis užsakymas įvyko po dar dviejų mėnesių, tad išsikeltas tikslas turėti pastovias pajamas, kurios siektų 4000 Eur/mėn., tuo metu atrodė gana ambicingas. Visgi, po kurio laiko savo tikslus pasiekėme ir net viršijome savo lūkesčius, tačiau ir toliau aktyviai galvojame, kaip padaryti kompiuterio nuomos paslaugą kuo geresne Lietuvoje.


Kas daro įmonę Fiberta išskirtinę?

Įmonę ikūrėme kartu su broliu.Fiberta komanda

Šiuo metu, visi vykstantys procesai automatizuoti. Tačiau taip buvo nevisada: iš pradžių visą esminę informaciją rankiniu būdu valdėme Excel programoje. Kiek vėliau pradėjome naudoti ODOO verslo valdymo sistemą, kuri itin palengvino mūsų darbą.

Dabar prižiūrime apie 1000 darbo vietų. Visas papildomas paslaugas pateikiame specialistams, užsakydami jų paslaugas, o patys atliekame tuos darbus, kuriuose turime daugiausiai kompetencijos, taip stengdamiesi sukurti didžiausią pridėtinę vertę.

Versle, kaip ir gyvenime turint šalia šaunų vyresnį brolį ar sesę, viskas darosi paprasčiau. Be mūsų dviejų yra TOP komanda, kurie padeda rasti atsakymus į įvairius kilusius klausimus bei motyvuoja plėstis, tobulėti ir siekti didesnių tikslų. Verslo mokytojai, kurie aktyviai įsitraukia į Fiberta teikiamos paslaugos gerinimo procesą:

 • IT įmonių grupės savininkas, verslo konsultantas ir investuotojas.
 • Grožio salono savininkė.
 • Mentorius iš Austrijos - investuotojas ir startup kūrėjas pritraukęs 1.5 mln Eur paskutiniam savo projektui.

Tuo pačiu, didelį indėlį į mūsų verslą įnešė ir šie mentoriai, kurie labai prisidėjo įmonės įkūrimo pradžioje:

 • Mentorius iš Austrijos - startup kurėjas, kuris vieną savo patentų pardavė Samsung kompanijai.
 • Prekybinės įmonės direktorius. Šmaikšti istorija: sutikęs mentoriauti teigė, kad jis pats niekada nesinuomotų įrangos savo verslui. Praėjus keliems mėnesiams paprašė atsiųsti pasiūlymą ir tapo klientu.


Kaip vyksta nuoma?

Be darbo jėgos šiame versle pagrindinė žaliava yra apyvartiniai pinigai, nes, kaip ir galima įsivaizduoti, laisvų pinigų tokiam verslui reikia išties daug. Veiklos pradžioje mūsų biudžetas siekė 10.000 Eur. Per keletą metų verslas pareikalavo dar 40.000 Eur investicijų. Viskas dėlto, jog nuomojant kompiuterius yra būtinybė juos nupirkti, o tai gali kainuoti nuo 5.000 iki 30.000 Eur. Tuo tarpu kompiuterio nuoma gali atnešti 200 - 1.300 Eur mėnesinį pelną. Taigi, be partnerystės su banku ir vien iš užsakymų verslą auginti būtų sudėtinga.

Kodėl nuoma yra geriau už įsigyjimą? Tai dažniausiai užduodamas klausimas darbe. Todėl trumpai - Fiberta nuomos privalumai:

 1. Mes nuomojame naujus kompiuterius išpakuotose dėžėse. Kitaip tai vadinama New Open Box terminu. Tai nauji, tačiau išpakuoti kompiuteriai su pilnu garantiniu. Taip padeda užtikrinti geriausią kainą rinkoje.
 2. Neterminuota nuoma. Tai pagrindinis mūsų privalumas. Lanksčiai derinamės prie kiekvieno kliento bei vadovaujamės principu: nebereikia - grąžink. Tikėtina, kad nusipirkus netinkamą kompiuterį ir norint jį parduoti, praradimas būtų išties didelis ir viršytų 30% pradinės kainos.
 3. Klientui suteikiamas garantinis aptarnavimas visą nuomos periodą. Jei kompiuteris neveikia tinkamai, mes jį sutvarkysime arba pakeisime nauju.
 4. Nemokamas kompiuterio keitimas į kitą. Priežastis visiškai nesvarbi. Pranešk ir tai padarysime.
 5. Pakaitinis kompiuteris. Sugedo, sudužo, ar įvyko dar kas nors netikėto, iškart pristatysime pakaitinį lygiavertį ar geresnių parametrų kompiuterį nemokamai.
 6. Pagalba saugiam failų laikymui: suteikiame 1TB Google diske nemokamai. Tegul visų failų atsarginės kopijos būna saugios.
 7. Blog'as. Pridėtinė vertė ir išskirtinumas rinkoje - nuo Youtube video apžvalgų ir straipsnių glaudžiai susijusių su IT tematika.

Fiberta įmonės istorija


Cohort analizė

Pirmą kartą apie šią analizę išgirdau iš mentoriaus Austrijoje. Dabar tai vienas pagrindinių KPI rodiklių, kuriuos sekame įmonėje.

Fiberta įmonės istorija Cohort analizė

Pagal pateiktus cohort analizės duomenis matome, kiek proc. klientų kas mėnesį paslaugą pratęsia ir kiek paslaugos atsisako.

Neterminuotai nuomai užsakomas kompiuteris vidutiniškai nuomojamas 6 mėnesius (lentelėje pažymėta raudonai). Taip pat, suvedant statistiką, skaičiuojame ir kitus duomenis, pavyzdžiui, kurį nuomos mėnesį dažniausiai atsisakoma paslaugos. Analizuodami gautus duomenis galime daryti tam tikras išvadas ir tuo pačiu priimti atitinkamus sprendimus įmonėje. Keliame tikslą - ilginti nuomos periodą suteikiant maksimaliai gerą paslaugą bei lanksčias sąlygas klientui. Šiuo metu per mažiau nei mėnesį kompiuteris pernuomojamas kitam klientui po grąžinimo.


Vizija

Pastaraisiais metais daug laiko praleidome samprotaudami apie pagrindinį įmonės klausimą - kodėl visą tai darome?

Pagrindinė idėja - padėti verslui dirbti efektyviau.

Vizija - kurti geresnį pasaulį padedant dirbti maks. efektyviai (geresnis pasaulis, nes taikome prenumeratos sprendimus, kurie užtikrina lengvą prieinamumą visiems. maks efektyvumas svarbu, kad tinkamai atrinktume sprendimus, kuriuos siūlome, atrenkame didžiausią naudą duodančius sprendimus).

Kelios priežastys:

 1. Tvarumas. Kompiuteris per savo ciklą yra panaudojamas mažiausiai 3 skirtingų vartotojų. Kai nebetinkamas nuomai, jis parduodamas antrinėje rinkoje ir jo gyvavimo ciklas dar prasitęsia.
 2. 100 proc. tikime, jei standartinėje įmonėje atlikti galėtume tik 1 pokytį, tai būtų įrenginių atnaujinimas. Realybė tokia, kad daugelis naudoja pasenusią įrangą. Jei atnaujinti kompiuteriai prie kurių daugelis praleidžia visą darbo dieną ir kuriems tai yra pagrindinis darbo įrankis neveikia taip, kaip turi veikti - vyksta chaosas, prarandami įmonės pinigai.
 3. Socialiai atsakinga. Tik pagalvokite, jei gamintojas būtų nuomotojas, o ne pardavėjas. Visa įranga būtų kuriama tokia, kuri tarnautų maksimaliai ilgą periodą su minimalia priežiūra. Tai yra gerai ne tik gamintojui, nes nereikia kurti atnaujintos versijos, kai ji nebūtina. Tai itin gerai ir vartotojui, nes jis naudojasi tol, kol tai veikia efektyviai. P.s. naujausias Tesla modelis spec. modifikacijos bus tik nuomojamas be įsigijimo galimybės.

Įmonės tikslas yra geriausia nuoma Lietuvoje. Finansinis siekis 25.000 Eur/mėn. įmonės apyvarta.

Fiberta - kompiuteris už kavos puodelio kainą.


Fiberta specialistas

Tautvydas

Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.

Kontaktai

Kompiuteris studentui
Geriausias kompiuteris studentui: kaip išsirinkti?