Millionaire Fastlane | MJ DeMarco

Labiausiai rekomenduojama youtuber’io Ali Abdaal knyga apie verslą

Knyga Millionaire Fastlane

Itin populiarus youtuber’is Ali Abdaal (štai jo kanalas https://www.youtube.com/@aliabdaal) viename savo įrašų pristatė labiausiai rekomenduojamą knygą apie verslą ir tai buvo MJ DeMarco Millionaire Fastlane. Nesvarstęs susiradau ją Amazon Kindle skaityklei ir įsigijau.

Per penkias dienas atostogaudamas ją perskaičiau. Autoriaus istorija ir požiūris tikrai įtraukia ir verčia susimąstyti, kaip ne tik siekti rezultato, bet ir prisiminti apie savo mirtingumą.

Millionaire Fastlane


Milijonierius lyg sena Toyota

Svajodami apie milijonieriaus statusą pamirštame, kad tai nebūtinai tikroji kiekvieno fantazija. JAV laimėjus milijoną, pusę milijono pasiima mokesčiai. Su likusia puse gali nusipirkti gražų namą ir ..? Ir viskas? Prabangus gyvenimas su milijonu gali ir neprasidėti. Šiuo metu milijonierių pasaulyje kaip niekad daug. Tai taip dažna, kaip gerai važiuojanti sena Toyota.

Iš pradžių skaitant knygą autoriaus išsakyta mintis apie švaistūnišką gyvenimo būdą pasirodė nesuprantama ir neįprasta tokio tipo knygų autoriams. Anot jo, kasdienis taupymas ir galvojimas apie išlaidas niekur neveda. Jo visas žavesys skiriamas tiems, kas turi ką parodyti: automobilį, vilą ar laivą. Vis dėlto, tai tiesiog gudrus įtraukimas skaityti toliau.

Mintis, jog gyvenimas turi būti nuostabus ir toks, kokio užtarnauta yra teisingas. Juk visi mirsime vienodai. DeMarco tiesiog žavisi rezultatu ir tais, kurie gali sau lengvai leisti didelius pirkinius. Dar labiau domisi jų gyvenimo būdu. Svarbu paminėti, kad dideli pirkiniai, kurie nekuria gerbūvio, vietoje investicijų ir jo nuomone yra kvaili.


Nesukant galvos gerovės nesusikursi

Tiek pensijų fondai, tiek investavimas į akcijas ar nekilnojamąjį turtą didžiulio kapitalo nesukaups. Ypač per trumpą laiką. Jei manote kitaip, parodykite iš to pasakiškai praturtėjusį trisdešimtmetį. Tuo tarpu verslininkų galima rasti. Knygos pagrindinė mintis galvoti apie tai, ką darai ir telkti ten visą dėmesį. Tapti savo srities profesionalu ir tuomet viską investuoti ten.

Lengvabūdiškas požiūris į pinigus, nesvarbu kiek jų bebūtų, kurs tik didesnes finansines problemas. Taigi norint būti tikrai turtingu, privalai išleisti mažiau nei uždirbi bei investuoti. Be abejonės, autorius kritikuoja tenkinimąsį esamu vidutiniu ar prastu rezultatu ir taupymą jo sąskaita. Taip ir nieko nesutaupant.

Millionaire Fastlane ebook

Kur investuoti?

Gal lengviau pasakyti kur nedėti savo pinigų - neužsiimti sritimis, apie kurias nieko nesupranti. Būti gamintoju, o ne pardavėju. Tiekėju, o ne tarpininku. DeMarco įvardina geriausias, jo nuomone, verslo sritis: nuomos sistemos; kompiuterių/programinės sistemos; turinio sistemos; tiekimo sistemos; darbuotojų valdymo sistemos.

Sistemose lengviau pasiekiamas augimo potencialas ir lengviau valdomas pats verslas.


Kodėl ši knyga?

Kaip ir youtuber’is Ali minėjo savo vaizdo įraše, daugelis tik klausinėja kaip tapti sėkmingu, ką man daryti? Tuo tarpu pasiteiravus, kiek pastaruoju metu perskaitei knygų apie verslą ar pinigus, kiek kartų mėginai vieną ar kitą - pašnekovas pasirodo lyg iš kito pasaulio ir nė kiek nesupranta, kodėl tai būtina norint ko nors pasiekti.

Tie patys darbai, veda prie tų pačių rezultatų. Jeigu jie geri, esi tinkamame kelyje. Jei nedžiuginantys ir gali geriau, laikas dirbti.


Apibendrinimas

Knygą rekomenduoju kiekvienam norinčiam drąsiai žengti savarankiškumo kryptimi. Kaip ir autorius teigia, nėra lengva, bet verta. Gausu ne tik DeMarco minčių, bet ir aplinkinių vertinimo į situaciją. Tai padeda dar geriau suprasti ir įsijausti į neužtikrintumo būseną, kurioje tenka pabuvoti kiekvienam siekiančiam augimo.


Tautvydas

Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.

Kontaktai

Macbook M3
Kodėl Apple M3 procesorius?