Kompiuteryje su Windows 11 neveikia WiFi!

Wifi driver instaliacija minimaliomis pastangomis vos per kelias minutes

Naujas kompiuteris ir neveikia internetas?

Tai pasitaiko nuolatos paruošinėjant naujus nešiojamus kompiuterius su Windows 11. Gali būti aktualu ir tau. Po instaliacijos kompiuteris nerodo wifi tinklo. Problema aiški - reikia driver’ių. Kaip naują kompiuterį paruošti darbui minimaliomis pastangomis?

Nepaisant to, kad daugeliui atrodo puikūs Windows 10 (jau nekalbant apie dar senesnes versijas), naujieji Windows 11 yra geriau pritaikyti ir automatiškai mato, kokie papildiniai reikalingi šiam kompiuteriui. Taigi, viskas, ko reikia, yra internetas. Kompiuteris viską parsisiųs savarankiškai. Kaip tai atlikti?

windows nesiojamas kompiuteris be wifi


Iškart po instaliacijos → internetas. Kodėl?

Naujas kompiuteris turi būti iškart prijungtas prie interneto. Tai paprasčiausias būdas minimaliomis pastangomis įdiegti reikalingus papildinius į kompiuterį.

Žinoma, visada yra alternatyvų. Viena jų - senovinė, kurią naudodavau su ankstesnėmis Windows versijomis. Pagal kompiuterio modelį ir komponentus ieškoti specialiai jiems skirtų driver’ių. Dažniausiai tai atlikti reikia kitame kompiuteryje. Parsisiuntus papildinius, persikelti į usb atmintuką ir diegti naujajame kompiuteryje. Pamenu, kad vaikystėje kiekvienam kompiuteriui reikdavo ±5 skirtingų dirver’ių nuo vaizdo plokštės iki monitoriaus. Šis procesas kompiuteryje su Windows 11 beprasmis, nes reikalingus driver’ius Windows mato automatiškai po atnaujinimo.


Kaip tai padaryti?

Dažniausiai patikimiausias ir greičiausias būdas yra kompiuteriui internetą prijungti kabeliu. Paspausti Settings→Windows Update→Check for updates ir laukti, kol reikiami papildiniai bus automatiškai įdiegti. Juk tik wifi papildinys neveikia.

Dėmesio - tai galioja visiems driver’iams. Jei tavo spausdintuvas nesusisieja ar monitorius naujame kompiuteryje nekokybiškai rodo vaizdą, greičiausiai reikia tik prijungus įrenginį paleisti Windows atnaujinimą.

windows 11 update kai neveikia wifi


Po perkrovimo wifi pradės veikti automatiškai. Jei interneto prijungimas kabeliu negalimas, lieka mano anksčiau minėtas būdas - driver’ių ieškojimas internete pagal modelį.


Niunsas: kaip wifi internetas neveikė, kol nepažiūrėjau į klaviatūros mygtukus

Būna ir kuriozinių situacijų, kai viską darai ypatingai, o užtektų paprastai, lyg žiūri į knygą ir matai… Taip yra buvę su keletu Lenovo kompiuterių modelių, kai internetą reikėjo prijungti tiesiog paspaudžiant vieną iš F eilės klavišų taip išjungiant lėktuvo rėžimą. Štai šiuo atveju pakanka spustelėti F7:

lektuvo rezimas lenovo kompiuteris isjungimas


Apibendrinimas

Naujas Windows 11 kompiuteris veikia puikiai iškart po to, kai susidiegia reikalingus naujinius ir driver’ius. Dėl šios priežasties naujame kompiuteryje rekomenduoju iškart prijungti internetą ir atlikti Windows Update. Po kelių perkrovimų kompiuteris bus pasiruošęs darbui ir sklandžiai veiks prijungti įrenginiai.

Nenori ar neturi laiko pats tuo rūpintis? Fiberta.com tau suteiks jau paruoštą naudojimui kompiuterį su reikalingais driver’iais.


Tautvydas

Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.

Kontaktai 

Kompiuteris geriau už Rolex?
Ne viskas, ką perki yra investicija