Kompiuteris stringa?

Nebūtina keisti nauju!

Kompiuteris stringa

Nuolatos stringa kompiuteris? Jei įrenginys taip veikia nuo pradžių, tuomet sprendimas vienas - keitimas. Kompiuteriai dažniausiai keičiami jiems sulėtėjus. Bent jau tai įvardinama pagrindine priežastimi atsinaujinimui. Nauja technika tikrai siūlo kardinalius proveržius ne tik galioje, bet ir akumuliatoriaus resurse bei visi komponentai yra vis geresni - garsiakalbiai, ekranas, rezoliucija, spalvos, klaviatūra ir net jutiklinis trackpad, visa tai tobulėja nuolat. Nėra priežasties nesinaujinti!

Dalinuosi trumpa istorija, kai kolegos naujas Macbook kompiuteris ėmė strigti. Apple kompiuteriams galioja tie patys patarimai, kurie, nors ir atrodo juokingi, dažniausiai padeda. Kompiuterio perkrovimas 90% atvejų išsprendžia visas kilusias problemas.

Pasikalbėkime, ką daryti, jei perkrovimas nepadėjo?!

Kompiuteris stringa


Kaip kolega kompiuterį nauju keitė

Kolega kelis kartus paskambino sakydamas, kad jo Macbook veikė įtartinai lėtai. Būtent Google Chrome naršyklė. Perkrovimai nepadėjo. Man atvykus, kolega jau buvo pasikeitęs kompiuterį į Windows.

Prisėdau žiūrėti, kas vyksta. Net įjungus Youtube ir paspaudus F raidę - vaizdui per visą ekraną bei atgal, kompiuteris striginėjo. Mano ir kolegos kompiuteriai buvo identiški - Macbook Air M2. Testuojant pas mane viskas veikė sklandžiai. Tuomet pastebėjome, kad Safari naršyklėje viskas veikia sklandžiai.

Tikrai buvau nustebęs, kad pakako ištrinti įskiepį Adblock, kuris ir buvo sulėtėjusios naršyklės priežastis. Juos rasti Chrome naršyklėje labai paprasta:

Iskiepiai kompiuteryje


Kodėl naujas kompiuteris stringa?

Paprastai kalbant - kompiuteris stringa, nes gauna daugiau užduočių, nei pajėgia atlikti.

Vis dėlto tai nėra vienintelė priežastis, kuri stabdo efektyvų kompiuterio veikimą. Netinkamos programos gali daryti didžiulę įtaką kompiuterio veikimui. Pavyzdžiui, netinkami driver’iai arba užpildyta disko talpa. Kompiuteris visuomet turi būti su galios resursu, tuomet jo veikimas bus sklandus.

Pasitaiko, kad kompiuteris stringa dėl komponentų gedimo. Visgi tai siūlyčiau palikti specialistų patikrai po to, kai išmėginai apsitvarkymo variantus neatsisveikinęs su kompiuteriu.


Kompiuterio higiena

Taigi paprastas patarimas norinčiam kompiuteriu dirbti kaip įmanoma efektyviau - diegti tik tas programas bei įskiepius, kurie reikalingi. Pats testuodamas neretai įsidiegiu nenaudojamų programų. Visgi po išbandymo, stengiuosi jas pašalinti nedelsiant. Čia puikiai tinka taisyklė - mažiau yra daugiau. Esant reikalui įsidiegsi labai greitai, tačiau viską laikant kompiuteryje, jis apkraunamas. Ypač svarbu atkreipti dėmesį, ar tos programos nėra paleidžiamas automatiškai kaskart perkrovus kompiuterį. Gali būti, kad Microsoft Teams visiškai nesinaudoji, bet ši programa visuomet įjungta, nes tai nustatyta standartiškai. Kaip valdyti paleisties programas paskaityk ankstesniame mano straipsnyje (1. Nustatymai Windows 11 kompiuteryje).

Higiena - tai nuolatinė priežiūra. Reikia reguliariai patikrinti kokios programos, papildiniai ar įskiepiai įdiegti į kompiuterį ir pašalinti nenaudojamas.


Apibendrinimas

Kompiuteris veikia lėtai? Pirmas sprendimas - kompiuterio perkrovimas. Jei tai nepadeda, pagalvok, ką naujo įdiegei ar kokius pakeitimus jame atlikai ir pamėgink juos atstatyti į senesnę versiją. Patikrink naujinimus ir pabandyk kompiuterį atnaujinti į naujausią programinės įrangos versiją.

Vis tiek lėtas kompiuteris? Nesijaudink, išsinuomok ir tau nereikės niekuo rūpintis. Nuo šiol kompiuterius keisti galėsi lengvai - kaip kojines. Ir nemokamai!


Tautvydas

Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.

Kontaktai

Kompiuterio prenumerata ar visgi nuoma?
Paprasta atsiminti: autonuoma ir sporto klubo prenumerata