Kompiuteris darbuotojui: kaip parenku?

Kodėl neperleidžiu kito kolegos kompiuterio?

Kompiuteris darbuotojui

Atėjus naujam darbuotojui turiu paruošti darbo vietą. Darbo kompiuteris darbuotojui yra viską lemiantis veiksnys nuo kurio priklauso jo greitas įsijungimas į darbus. Kaip parenku tinkamą kompiuterį? Taikau poreikių ir galimybių taisyklę.

kompiuteris darbuotojui


Asmens higiena su kompiuteriu

Niekada neperleidžiu seno kompiuterio naujam kolegai. Juk niekad nesmagu jaustis nesavo vietoje. Svetimi duomenys ir neišvalytas kompiuteris yra būtent tai, ko šiukštu, niekad neturėtum paduoti savo naujam kolegai.


Poreikiai ir galimybės

Gali svajoti apie Ferrari, o pinigų turėti tik 20-mečiam Opel. Su kompiuteriais įmonėje taip nebėra, nes kone kiekvienas verslas gali sau leisti dirbti su naujausia įranga ir tai daryti finansiškai lengvai. Kompiuterių prenumerata padeda kiekvienam verslui poreikius ir galimybes tapatinti greta. Tik vienas mėnesinis mokėjimas ir didžiulė laisvė rinktis, keistis, atsisakyti.

Kompiuterių prenumerata ir poreikiai bei galimybės eina greta. Tai nereiškia, jog premium klasės itin galingas ir brangus kompiuteris tinkamas naujam darbuotojui. Tiesiog turi daugiau laisvės rinktis.


Poreikiai | Kokio kompiuterio nori? Kokio reikia?

Jei atėjęs naujas kolega išmano savo sritį, sudarau daug laisvės rinktis ir pačiam spręsti, kas tinkamiausia. Galbūt jis visada norėjo dirbti Dell XPS verslo kompiuteriu, o gal yra Mac kompiuterių fanas? Jei poreikis aiškus ir žinau, kad programos veiks norimame kompiuteryje, neriboju darbuotojo šia smulkmena. Juk tai pagrindinis jo įrankis.

Dažna situacija yra ta, kad darbuotojas nežino, kas jam tinkamiausia. Galbūt net nežino, kokio krūvio yra darbo programos. Tokiu atveju renkuosi verslo klasės kompiuterius su didesniais nei minimaliais parametrais.


Galimybės | Ką galiu pasiūlyti?

Be abejonės, visada atsižvelgiu ir vertinu galimybes. Laisvė rinktis ir pačiam spręsti, ko nori, nėra begalinė. Jei darbuotojas dirbs administracinį darbą kompiuterio naršyklėje, o svajoja apie Macbook Pro 16, visų pirma dar kartą pasikalbu apie šį poreikį. Greičiausiai parinksiu minimalių parametrų Macbook Pro 16 ar Macbook Air 15.

Kaip ir kiekvieno versle biudžetas yra ribotas ir nors jo dažniausiai neapibrėžiu, išlaidauti be reikalo nematau prasmės. Naujesnis modelis nėra priežastis naujintis. Įsigilinu į tai ir jei privalumai yra aktualūs, renkuosi.


Apibendrinimas

Mano darbuotojui kompiuteris yra įrankis numeris 1. Žinių apie kompiuterius negali būti pernelyg daug, todėl esant naujo kompiuterio poreikiui, pasidomiu, kas naujo galėtų būti aktualu. Nenoriu, kad ateitų laikas, kai kolega nedrąsiai pasakytų, jog kompiuteris dirba lėtai. Dėl to visada parenku galios resursą. Renku pagal savo ir darbuotojo darbo kompiuterio poreikio supratimą bei galimybes.


Tautvydas 

Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.

Kontaktai

366 Marketing Tips for Equipment Leasing | L. P. Kester
Jei tik galvoji, kad jau bandei viską | begalė reklamos patarimų