Kompiuterio pardavimas

2 pasakojimai, kaip supirkome kompiuterius

Greitas kompiuterio pardavimas

Kompiuteris, kaip ir bet koks kitas prietaisas, gali kelti techninių ar programinių nesklandumų ir rūpesčių. Technologijos tobulėja ir tokia elektronika kaip kompiuteriai, planšetės bei telefonai keičiasi itin greitai. Taip pat sparčiai jie praranda vertę, nes su senu įrenginiu negali dirbti taip efektyviai, kaip su nauju. Vieną dieną ateina laikas su juo atsisveikinti.


Esu aplankęs daug įmonių, kuriose įprasta turėti nuosavą įrangą. Deja, įmonės dažnai nesugeba tinkamai valdyti savo turimo IT ūkio: kompiuterio pardavimas atima daug laiko ir dažniausiai atliekamas netinkamai, nebenaudojama IT įranga dedama į stalčius ar tamsius kambarėlius. Kodėl tai blogai?

1. Neefektyvu. Dar po keletos metų ji tampa bevertė ir tik toliau užima vietą.

2. Nesaugu. Dažniausiai duomenys, prisijungimai nėra pašalinti iš įrenginio. Įrenginys nėra tinkamai išvalytas.

3. Nebetinkama naudoti. Dažnai tokie įrenginiai tyčia lieka šalia, kaip atsarginiai. Tačiau jeigu šis įrenginys jau sykį buvo pakeistas kitu, jis greičiausiai nebus tinkamas ir kaip pakaitinis. 

4. Netvaru. Tai ir neatsakingas vartojimas, kai savos šiukšlės nėra tinkamai utilizuojamos. Dažnai galima IT įrenginius dar parduoti. Visgi, retai kas tai atlieka sistemingai. 

Kompiuterio pardavimas


Turiu dvi trumpas istorijas, kaip verslai išsprendė dalį rūpesčių atsisakydami kompiuterių ūkio valdymo.


Istorija 1. Kompiuterio pardavimas - versle yra laisvų pinigų

Bičiulis turėjo paslaugų įmonę. Verslui prireikė pinigų. Visas turtas, kurį turėjo įmonė, tai prieš kelis mėnesius pirkti galingi kompiuteriai.

Suderinome pardavimo kainą ir visus juos nupirkome. Kadangi kompiuteriai toliau buvo reikalingi, tai klientas juos nuomavosi.

Tai puikus pavyzdys, kaip verslas gali atlaisvinti apyvartinius pinigus.


Istorija 2. Kompiuterių supirkimas - paprastesnis atsinaujinimas

Klientas įmonėje turėjo labai galingus stacionarius kompiuterius. Vis dėlto darbo profilis keitėsi ir prireikė kompiuterių vadybininkams. Jiems buvo reikalingi lengvi nešiojami kompiuteriai su ilgai tarnaujančia baterija. Kompiuterių supirkimas buvo laiku ir vietoje. Perėmėme kliento senuosius kompiuterius, to pasekoje, vieno naujo nešiojamo kompiuterio nuoma sumažėjo iki 4 Eur per mėnesį.

Taigi, klientas labai nesunkiai galėjo atsinaujinti savo IT ūkį į tai, kas jam reikalinga šiandien.


Kaip parduoti kompiuterį?

Jei tai nori daryti savarankiškai, visų pirma reikia kompiuterį paruošti naujam pirkėjui:

Atlikus paruošimo darbus, kompiuterį reikia nufotografuoti ir surašyti jo techninius parametrus. Svarbiausi yra šie (matoma pirkimo sąskaitoje): kompiuterio modelis (matoma ir nešiojamo kompiuterio nugarėlėje), ekrano dydis, procesorius, RAM atmintis, disko talpa, operacinė sistema, vaizdo plokštė.

Techninę informaciją galima rasti ir įsijungus kompiuterio nustatymus bei pasirinkus Sistema → Apie kompiuterį (”System→About”).

Kompiuterio parametrai kaina


Disko talpą rasi paspaudęs Kompiuteris (”This PC”).

Kompiuterio disko talpa kaip patikrinti kur pažiūrėti


Mac kompiuteryje parametrus rasti gali spustelėjus viršuje kairėje obuoliuko logo ir About this Mac. Iššokusioje lentelėje Overview matomas procesorius ir RAM. Gali paspausti Displays (ekrano dydžiui ir rezoliucijai) bei Storage (disko talpai). 

Mac kompiuterio parametrai kaip patikrinti kur pažiūrėti


Talpinant skelbimą rekomenduoju naudoti ekrano nuotraukas, kaip pavyzdyje. Norintis sužinoti daugiau informacijos pirkėjas galės lengviau tai padaryti.

Taip paruoštas, aprašytas kompiuteris tikrai ras savo pirkėją tiek Facebook grupėje, tiek skelbimų portale.


Fiberta kompiuterių supirkimas

Nori atsinaujinti kompiuterį lengviau ir tu? Nebesirūpinti senuoju?

Kompiuterių supirkimas. Susisiek ir paimsime senąjį kompiuterį. Tinkamai juo pasirūpinsime, išvalysime duomenis, o jei jis netinkamas naudoti - utilizuosime. Atidavęs seną įrenginį, gausi nuolaidą naujam bei elgsiesi atsakingai!


Kompiuterių supirkimas specialistas

Tautvydas

Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.

Kontaktai

Kompiuteris darbui su grafika
Koks tinkamas nešiojamas kompiuteris grafiniam dizainui?