Kodėl pateikti pasiūlymą trunka amžinybę?

Dvigubink pardavimus dirbdamas lengviau

Komercinis pasiūlymas su Excel | Laiko švaistymas?

Pradėję siūlyti kompiuterių nuomą, kiekvienam klientui rinkdavome kompiuterį iš el. parduotuvių. Visiškai neturėjome įrangos sandėlyje. Iš dalies taip visada atrinkinėjome naujausius ir akcijinius pasiūlymus. Iš kitos pusės, tai buvo visiškas laiko švaistymas. Jau tada supratau, kad klientai neperka iš vieno varianto. Reikėjo surinkti bent 3 variantus pagal kliento aptartą poreikį, dažnai ir daugiau. Tuomet po užsakovo peržiūros - sekė pasiūlymo atnaujinimas. Su dažnu komerciniu pasiūlymu reikdavo pateikti ką panašaus, bet galingesnio, ar pridėti ekonomiškesnį variantą.

Laikas ruošiant komercinius pasiūlymus tikrai buvo neefektyvus. Tuo metu atrodė, jog nėra kitos išeities. Juk daugelis turi excel skaičiuokles ir komercinių pasiūlymų formas. Užpildę jas ištraukia failą .pdf formatu ir lygiai taip pat siunčia užsakovams. Deja, ir šiandien daugelis dar dirba taip pat.

Pasiūlymas akimirksniu be excel


Kodėl be greito pasiūlymo neišgyvens nė vienas verslas?

Jeigu tavo verslas nėra el. parduotuvė ir turi nuolat klientui siųsti komercinius pasiūlymus, tai nepatogus ir lėtas pasiūlymo ruošimas yra tavo nr. 1 problema.

Dar nė vienas klientas nėra gavęs pasiūlymo pernelyg greitai. Greita reakcija į kliento poreikius yra vienas iš top trijų visų užsakovų pageidaujamų privalumų. Su pardavimų programa tai padaryti žymiai lengviau ir greičiau nei su Excel.


Komerciniai pasiūlymai be Excel | Daugiau galimybių

Excel tai skaičiuoklė, kuri suteikia daug skaičiavimo galimybių. Visgi Office biuro programa nėra tinkamiausia komercinių pasiūlymų teikimui. Su pardavimų programa ne tik pasiūlymas paruošiamas greičiau, bet ir kaupiama istorija, kliento kortelės informacija, ankstesnių komercinių pasiūlymų statistika, rodoma, kai klientas paspaudė pasiūlymą peržiūrėti. Viskas vienoje vietoje ir iškart.

Pagrindiniai pardavimų programos privalumai:

  • Automatizuota - mažesnė klaidos tikimybė. Skaičiavimai, kurie vyksta žymiai lengviau, nuolaidų priskyrimai ir t.t. Kad ir kaip stengėmės, nuolat Excel taisomi komerciniai pasiūlymai turėjo klaidų. Tai, kas neveikia automatiškai, turi būti nuolat atnaujinama. Ne paslaptis, kad redaguojant informaciją daromos klaidos.
  • Patrauklus dizainas. Excel galima pateikti viską fantastiškai, tačiau tai atims žymiai daugiau laiko ir padaryti tai vienu įmonės standartu bus kone neįmanoma. Jei esi vienas, tvarkoje, bet jei vadybininkai keli, prasideda nereikalinga improvizacija.
  • Patogumas. Lengviau naudotis ne tik tau, bet ir klientui. Jis gali pasiūlymą atsidaryti tiek .pdf, tiek ir nuorodą naršyklės lange.
  • Metrika. Visi duomenys programoje lengvai skaičiuojami rezultatui įvertinti. Nuo maržos iki atėjusio kliento šaltinio - patogiau, nei galėtum įsivaizduoti.

Taigi vieną dieną supratę, jog nepaisant excel naudojimo lyg įpročio ir jo patogumo, privalome ieškoti alternatyvų ir skaičiuoti gaištamą laiką net siunčiant laiškus. Atradome įvairių verslo programų. Nuo Bitrix24 crm iki Sugarcrm. Tuo paieška neapsiribojo. Internete atkasėme lyderį, kuriame yra kone visos populiariausios programos po vienu stogu ir gali būti diegiamos atskirai, nepriklausomai. Tai Odoo. Šią programą pasirinkome visai ne dėl greitesnių pasiūlymų rengimų, tačiau tai buvo dar viena vyšnaitė ant torto atsitraukimui nuo excel ir darbo automatizavimui.


Greitas komercinis pasiūlymas | Kaip?

Prisijungus prie pardavimų programos komercinius pasiūlymus galėsi kepti greičiau nei bandeles. Tam reikia suvesti klientus ir produktus.

Pardavimų programoje visų pirma rekomenduoju įvesti klientą: Užsakymai→Klientai→Sukurti.

Kliento sukurimas Pardavimu programoje


Supildyk kliento informaciją ir spausk išsaugoti.

Naujo kliento kortelė pardavimų programoje


Produkto sukūrimui meniu pasirink: Produktai→Produktai→Sukurti.

Pardavimu programa produkto suvedimas naujas


Suvesk produkto informaciją ir spausk išsaugoti.

Naujo produkto suvedimas pardavimų pasiūlymo kūrimui


Sukūrus siūlomus produktus ar paslaugas, sudėjus nuotraukas ir pateikus jų aprašymus, laikas keliais paspaudimais generuoti pasiūlymus.

Kuriant naują komercinį pasiūlymą pažymėk klientą ir produktus, kurie reikalingi.

Pasiūlymas komercinis paruošimas ir pardavimas


Paprasta taisyti kainą, suteikti nuolaidą, pridėti naujus produktus ir siųsti pasiūlymą el. paštu tiesiog akimirksniu tiesiai iš programos.


Apibendrinimas

Vieną dieną supratę, kad versle yra ne tik excel, atradome Odoo verslo valdymo programą, kurią pradėję naudoti patys, pasiūlėme ir savo klientams.

Odoo Sales pardavimų programa padeda bet kuriam verslui greičiau paruošti pasiūlymus. Programos diegimas itin greitas. Rytoj yra ta diena, kai dirbi efektyviau!


IT specialistas

Tautvydas

Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.

Kontaktai

Profesionalus Gmail verslui | [email protected] ar [email protected]?
Nesigadink įvaizdžio ir pasirūpink saugumu