Kodėl iPad netinka darbui?

Planšetė darbe kompiuterio nepakeis niekada!

Planšetė iPad darbui?

iPad planšetinis kompiuteris jau daugiau nei metus kartu su manimi. Keletas klientų nuomavosi tokias planšetes darbui, todėl nusprendžiau tai išbandyti ir pats. Pradžia atrodė daug žadanti. Peržiūrėjus krūvą Youtube video apie tai, kaip tiek darbui, tiek studijoms žmonės savo kompiuterius pakeičia tiesiog į iPad, galvojau, jog tai pavyks padaryti ir man. Dabar esu kitos nuomonės.

kodel ipad plansete netinka darbui


Štai puikus pavyzdys nuotraukoje. Vaizdo skambutis darbo reikalais. Ir kur reikėtų žymėtis informaciją? Ant atskiro bloknoto? Galbūt spaudyti mygtukus ekrane (klausimas, ką tuomet matys pašnekovas)?


Kodėl iPad planšetė netinka darbui?

Tai galioja visiems planšetiniams kompiuteriams. Mano turima iPad planšetė - vienas prabangiausių Apple variantų. Didžiausias rinkoje 12.9 colių ekranas ir integruojama SIM kortelė, kad internetas būtų visur lyg išmaniajame telefone. Manau tai puikiai ir apibūdina planšetę - išmanusis telefonas itin dideliu ekranu.

Jei tikrai viską gali padaryti telefone patogiai, tai iPad ar kitas planšetinis kompiuteris tau gali patikti. Visgi aš jaučiuosi taip pat suvaržytas lyg būčiau su didžiausiu iPhone.

Keletas dažniausių darbų, kuriuos atlikti su iPad labai sudėtinga:

  • Naujus kompiuterius fotografuoju ir talpinu į el. parduotuvę. Nuotraukoms reikia sumažinti rezoliuciją ir optimizuoti naršyklėje esančia programa. To net nebandau daryti su iPad, nes žinau, kad greičiau išmokysiu tai atlikti savo močiutę Windows kompiuteriu.
  • Daug naršyklės langų ir darbas tarp jų. Tarkime, viename lange excel skaičiuoklė, kitame verslo programa. Norint dirbti tarp skirtukų - su nešiojamu kompiuteriu tai atlikti žymiai lengviau.
  • Operacinė sistema veikia lėčiau, kai nėra pelytės ir klaviatūros. Planšetės veikimas yra greitas ir sklandus, tačiau su pelyte ir klaviatūra darbai atliekami tiesiog greičiau. Ypač, jei kalbama apie nuolatinį kursoriaus valdymą ir mygtukų spaudimą.
  • Prijungtas monitorius ar kitas ekranas. Tik filmų peržiūrai namie jungiu planšetę prie projektoriaus. Dirbti su iPad ir ekrano deriniu nerekomenduoju, nes tai tampa tik iPad ekrano atvaizdavimu kitame ekrane. Vaizdas yra dublikuojamas - jei iššoka klaviatūra iPad’e, tai ji vaizduojama ir antrajame ekrane. Toliau spaudyti iPad ekraną ir žiūrėti į monitorių visiška nesąmonė. 

ipad prijungiant monitoriu ar projektoriu


iPad - beprasmybė?

Tai pamanysi, kad noriu pasakyti, jog planšetinis kompiuteris yra nereikalingas? Anaiptol! Planšetinis kompiuteris yra skirtas informacijos peržiūrai didesniame ekrane, prisėdus ant sofos ar keliaujant, kai reikia ko didesnio, nei telefonas.

Planšetinis kompiuteris gali būti labai tinkamas tiek vaikams, tiek vyresnio amžiaus žmonėms, kurie nemoka naudotis kompiuteriu. Arba kuriems tiesiog nereikia kompiuterio teikiamo funkcionalumo. Planšetė tai apribotas funkcijomis prietaisas, lyginant su kompiuteriu, ir šiek tiek išplėstas, palyginus su išmaniuoju telefonu.

Planšetė iPad netinka darbui


Išorinė klaviatūra prijungta ir jau kompiuteris?

Liečiamas iPad planšetės ekranas yra stiprybė ir trūkumas. Mechanine klaviatūra rašymo greitis neabejotinai yra didesnis. Valdymas pele taip pat. Visgi ne visur reikia taip dažnai spaudyti klavišus ar valdyti kursorių. Dėl to tai ir yra planšetė, o ne nešiojamas kompiuteris.

Mėginau jungtis klaviatūrą ir pelę. Apple planšetinis kompiuteris nėra tam pritaikytas. Net pelė neturi dešinio mygtuko veikimo funkcijos. Ir jei vertinant kaip darbo vietą, tai 12.9 colių ekranas su prijungiamais išoriniais įrenginiais nėra patogu. Kaip minėjau anksčiau, didelio monitoriaus prijungimas planšetės taip pat nepavers kompiuteriu.


Kam naudingas iPad?

Planšetinis kompiuteris iPad mano namuose yra naudojamas kasdien. Video turinio peržiūra ir jo portabilumas yra išties nepamainomas. Sėdint ant sofos, stengiuosi iPhone pakeisti iPad ir visada džiaugiuosi, nes tai - žymiai patogiau. Prisipažinsiu, kad iPad nešuosi net į vonios kambarį valydamasis dantis.

Kelionės. Vykstant į kelių dienų verslo išvyką Vokietijoje ėmiausi tik iPad. Planavau, kad nešiojamas kompiuteris nebus reikalingas. Taigi vakare peržvelgti kelis laiškus ar įsijungti mėgstamą laidą tai išties geriausias pasirinkimas. Be to, baterija veikia ilgiau už bet kurį nešiojamą kompiuterį. SIM kortelė su internetu taip pat didžiulis privalumas, dėl kuriuo visada jautiesi lyg su išmaniuoju. Po miestą vaikštinėjau su navigacija iPad planšetiniame kompiuteryje ir tai nesukėlė jokių nepatogumų, o kavinėje galėjau skaityti patogiai lyg turėčiau laikraštį rankose.

Programėlės yra dar vienas svarbus momentas. Kaip ir daugelis telefone naudojamų įrankių yra app’sų pavidalu, taip ir su iPad. Juk telefone prie Facebook jungiesi ne per naršyklę, o įsirašai programėlę. Visgi toks naudojimas dažnai ir apriboja galimybes. Beje noriu pastebėti, kad iPad programos nėra tokios pat kaip iPhone. Konkretus pavyzdys yra su Whatsapp. Originalios tiekėjo versijos nėra, tad norint turėti Whatsapp tenka diegtis mokamą versiją arba nemokamą, kurioje pilna reklamų ir tik įsijungus 30 sek. teks stebėti reklamą.


Apibendrinimas

Rekomenduoju iPad naudoti kaip planšetinį kompiuterį, kuris yra didelis išmanusis telefonas - tuomet būsi laimingas ir išnaudosi jo galimybes. Priešingu atveju gali nusivilti dėl planšetės limitų.

Kompiuteryje multitaskinimas yra nepalyginamai paprastesnis, nei iPad. Tik pagalvok, kiek laiko trunki kompiuteryje susirasti norimą programą, ir kiek telefone. O kiek parašydamas ilgesnį laišką?!

Fiberta.com gali pabandyti tiek iPad, tiek nešiojamus kompiuterius. Išmėgink ir suprask, kas tinka tau!


Tautvydas

Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.

Kontaktai 

3 priežastys, kodėl nešiojamas kompiuteris privalo būti šalia
Mentorius: mėnuo be kompiuterio, viskas atliekama išmaniuoju