Išmaniojo ribojimas vaikams

Išmaniojo įrenginio ribojimas būtinas

Jau nieko keisto matyti mažamečius viešose erdvėse su išmaniaisiais įrenginais. Vaikai negali priimti sprendimų savarankiškai, todėl tai yra tėvų atsakomybė. Tinkamas rūpinimasis ir planavimas, kiek galima naudoti kompiuterį ar planšetę yra būtinas.

Pasidalinsiu viena itin paprasta ir nemokama programa, kuri padeda lengvai valdyti vaiko žaidimo laiką jo įrenginyje.

Nerekomenduoju duoti savo prietaiso žaidimams net youtube peržiūroms. Priešingu atveju išmanusis taps ne tavo nuosavybe, bet ir vaiko žaislu. To pasekoje, teks nuolat aiškinti, kodėl suaugusysis gali juo naudotis, o vaikas ne.

Be abejo svarbiausia rodyti tinkamą pavyzdį. Vaikai matydami tėvus telefone ar kitame išmaniajame įrenginyje, dažniausiai juos vertina kaip labiau depresuotus individus. Dar kartą pagalvok, kaip nori atrodyti ir koks būti?!

Išmaniojo ribojimas vaikams

Programėlė mažamečio įrenginyje | 2 priežastys:

  1. Tavo įrenginys lieka tau. Esi ramus, kad nepriskambins, nesugadins tavo įrenginio. P. s. Pamenu, kai skambindavo draugų vaikai, nes Messenger programoje buvau tarp top kontaktų. Neilgai truko, kai ir mano vaikas išmoko nieko nesakydamas išjungti skambutį bei tęsti žaidimus. Neeksperimentuok ir vaikui duok atskirą tik jam skirtą prietaisą su įdiegta laiko valdymo programėle.
  2. Vaiko asmeninis išmanusis prietaisas yra jo atsakomybė. Taip vaikas mokosi juo naudotis ir laiko ribojimas nekelia daugiau pykčio tarp vaiko ir tėvų. Vaikas supranta, jog tokios jo planšetės ar kompiuterio veikimo taisyklės. Vaikui paklausus, kodėl mano telefonas neužsirakina, atsakiau, kad užaugus įrenginys veiks ilgą laiką.

Tai žymiai paprasčiau, nes nereikia susidurti su telefono atėmimu įdomiausiame žaidimo momente. Taisyklės yra taisyklės ir su programėle jų išties paprasta laikytis.


Kodėl tai svarbu?

Netinkamai naudojami išmanūs prietaisai daro žymiai didesnę žalą, nei suteikia naudos.

Atlikta begalė tyrimų parodė, kad ypač mažamečiams vaikams elektronikos prietaisai yra žalingi. Vaikai naudoję tokius prietaisus pasižymi mažesniais gebėjimais žaisti savarankiškai, kurti ir galvoti.

Tai turėtų būti aktualu ne tik kalbant apie mažamečius. Vyresnio amžiaus vaikai, kurie praleidžia daugiau nei kelias valandas prie kompiuterio ar kito išmaniojo įrenginio, sunkiau koncentruoja dėmesį, pasižymi socialinių įgūdžių stoka ir mažiau išlavintu kūrybiniu mąstymu.


Programa ribojimui: Family link

Prie “Family link” programos prisijungiama Google paskyra. Ji diegiama į bet kurį įrenginį.

Pirma reikia sukurti vaikui atskirą gmail paskyrą, kuri priskiriama Family link familylink.google.com . Spausk Add child:

Family link valdymas ribojimas

Tuomet rinkis kurti paskyrą arba pridėti jau esamą.

Family link valdymas


Viskas! Pridėjus valdymą Family link programoje, lieka tik prisijungti su vaiko paskyra prie išmaniojo įrenginio - ar planšetės ir viskas susijungs automatiškai.

Tuomet savo telefone galėsi parinkti apribojimus. Galima valdyti ne tik laiką, bet ir leidžiamas programas, žaidimus.

P.s. programėlėje yra galimybė pratęsti naudojimo laiką. Rekomenduoju tai daryti itin retai, nes kam tos taisyklės?!


Programos trūkumai

Per trejus metus pastebėjau tik vieną trūkumą, galbūt labiau svarbų pagerinimą.

Kol ribojimas 30 min dienoje, ši funkcija visiškai neaktuali. Vaikui ribojant įrenginio laiką iki 60 min per dieną ar daugiau, itin svarbu, kad programa darytų pauzes. Valandos trukmės įsijungimas į virtualų pasaulį gali būti žalingas. Vaikas atsitraukęs nuo įrenginio pražaidęs be perstojo ilgą laiką gali būti irzlesnis. Tuo pačiu, jei programa galėtų parinkti reikiamas pauzes, tai 3 x 20 min ar 4 x 15 min dienoje, galėtų būti puikus balansas.

Family link programa užrakinimui

Apibendrinimas

Taisyklių paprasta laikytis, kai jos aiškios ir apibrėžtos. Google Family link programėlės vaikas negalės niekaip išjungti ir, jei tai sutartos taisyklės, manipuliacijoms vietos mažai.

Programos išjungimas galimas tik su spec. kodu, kuris yra valdytojo įrenginyje arba valdytojui prisijungus prie paskyros.


Tautvydas

Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.

Kontaktai

Be kompiuterio?
Kuo užsiimti, kad nereiktų kompiuterio?