Įmonės kompiuterių priežiūra

Periodiškas kompiuterio atnaujinimas

Įmonės kompiuterių priežiūra ir atnaujinimas praktikoje

Kompiuteriai kiekvienoje įmonėje jau seniai yra tapę neatskiriama darbo dalimi. Maža to, yra darbų, kuriuose tik nuo kompiuterio priklauso darbo našumas. Dėl šios priežasties būtina tinkamai prižiūrėti savo kompiuterių ūkį. Ar galima padaryti tai patiems? Taip, jei turite pakankamai žinių ir patirties. Jei šioje srityje nesate itin patyrę, geriau tai patikėkite profesionalams – sutaupysite ir laiko, ir pinigų, taip pat išvengsite lemtingų klaidų. Keletą svarbių dalykų apie savo kompiuterius turite žinoti ir jūs.

Kompiuteriai yra technika, tik sudėtingesnė, nei jūsų mikrobangų krosnelė ar virdulys. Technika turi vieną problemą – su laiku ji genda. Kai tai nutinka svarbu nepamesti galvos ir ramiai reaguoti į susidariusią situaciją, susisiekti su specialistais, kurie patars, ką daryti toliau. Kitas svarbus momentas – kompiuterių našumas priklauso nuo atnaujinimo. Kompiuterių gamintojai sukūrė kompiuterius taip, kad jie patys galėtų keletą kartų per metus atsinaujinti, reaguoti į tam tikras dažnai pasitaikančias problemas. Štai čia prasideda veiksmai, kuriuos būtina atlikti, norint išlaikyti kompiuterius ir jų priedus efektyviai veikiančius.


Kompiuterių priežiūra ir programų atnaujinimai

Kad jūsų kompiuteris veiktų sparčiai, dirbtų be trikdžių ir „pakibimų“, būtų apsaugotas nuo kibernetinių nusikaltėlių, rekomenduojama nuolatinė kompiuterio priežiūra. Windows 10 operacinė sistema bent kartą per mėnesį atsisiunčia tam tikrų atnaujinimų paketą ir nori jį įdiegti. Neignoruokite žinučių, pranešančių apie reikalingus įdiegti atnaujinimus. Nustatykite atnaujinimus ne darbo metu ir palikite kompiuterį įjungtą nakčiai. Kitą dieną sistema pati atnaujins OS ir kompiuteris turėtų veikti geriau.

Programas atsinaujinti taip pat reiktų periodiškai. Rekomenduojama tai daryti bent 2 kartus per metus, net jei ir dauguma programų atsinaujina pačios. Atnaujinimo metu ištaisomos programų klaidos, taip pat užkertamas kelias kibernetiniams įsilaužėliams. Tai labai svarbu, siekiant išvengti koordinuotų kibernetinių atakų prieš jūsų įmonę.


Kompiuterio atnaujinimas

Naujausios programos ir operacinė sistema reikalauja tam tikrų kompiuterio pajėgumų, kad veiktų efektyviai.  Jei kompiuteris senas arba jo pajėgumo nepakanka, programos neveiks tinkamai ir nukentės darbo efektyvumas.

Pasaulyje nuolatos vyksta diskusija, kas kiek laiko reiktų pirkti naują kompiuterį. Pagal naujausias tendencijas kompiuterį rekomenduojama keisti kas 3-5 metus. Ilgiau eksploatuojami kompiuteriai nebeatitinka išaugusių programinės įrangos ir darbuotojų poreikių, todėl gali nebesusitvarkyti su jiems patikėtomis darbinėmis užduotimis.


Kompiuterių apsauga nuo virusų

Tiksliau reiktų sakyti – kompiuterių apsauga nuo kenkėjiškų programų. Ne visos kenkėjiškos programos yra virusai, o žalos pridaryti gali. Šiandienos kibernetinio saugumo situacija yra gana prasta – dėl prasto kibernetinio saugumo lygio patiriami milžiniški nuostoliai net ir tose kompanijose, kuriose dirba pakankamai aukšto lygio IT specialistai.

Kompiuterinės antivirusinės programos yra pakankamai gerai išvystytos. Žurnalo „PCmag“ duomenimis, populiariausios antivirusinės programos yra šios:

  • McAfee;
  • Norton;
  • Kaspersky;
  • Bitdefender;
  • Webroot;
  • Eset;
  • Malwarebytes

Ir kitos. Reiktų pažymėti, kad Bitdefender yra nemokama antivirusinė programa, įtraukta į Windows 10 operacinę sistemą ir nuolatos atnaujinama. Kitos gali būti įdiegiamos papildomai. Visos šios programos gana gerai susitvarko su kompiuteriniais virusais. Tačiau išlieka kita problema – kaip tuos virusus atpažinti ir jų tiesiog neatidaryti. Ši problema sprendžiama tik edukuojant darbuotojus, pristatant įvairias socialinės inžinerijos situacijas, į kurias jie gali patekti nukreipti piktavalių.

Būdas, kurį rekomenduojame ir naudojame įmonėje, tai sukuriami du vartotojai:

  • Administratorius su slaptažodžiu;
  • Standartinis vartotojas su slaptažodžiu

Kompiuterį naudojantis asmuo negauna administratoriaus slaptažodžio ir jungiasi su standartiniu vartotoju. Tokiu būdu užtikrinama, kad be atsakingo asmens į kompiuterį nebus įrašyta jokia programa. Jei naudojant kompiuterį parsisiunčiama kenkėjiška programa, jos paleisti-aktyvuoti vartotojui nepavyks.

Windows Kompiuterio vartotojų valdymas


Kaip padidinti kompiuterio efektyvumą?

Kompiuteris yra skaičiavimo mašina, kuriai kiekviena programa duoda savas užduotis. Kai programų paleidžiame nedaug, kompiuteris nesunkiai susidoroja su visais skaičiavimais ir greitai grąžina rezultatus. Tokiu būdu programa veikia sparčiai, nestringa. Jei vienu metu duodame daug darbo, kompiuteris pradeda uždelsti su atsakymų pateikimu, tada programos veikia lėtai, o kartais iš viso „pakimba“.

Vienas iš pagrindinių būdų, kaip galima kompiuterį padaryti efektyvesniu – atsisakyti tam tikrų programų.

Pirmiausia reiktų išjungti nematomas, bet vis tiek veikiančias programas, kurios dažniausiai įsijungia paleidus kompiuterį (startup apps). Norėdami atlikti pakeitimus, Start paieškoje parašykite "startup apps" ir spauskite enter. Iššokusiame lange galėsite išjungti automatinį programėlių paleidimą.

Windows Kompiuterio Automatinis programų paleidimo išjungimas

Kitas svarbus žingsnis – pašalinti nereikalingas programas ir procesus. Tai reikalauja šiek tiek žinių, tačiau per programų valdyklę (Task Manager) galima matyti, kurie procesai naudoja daugiausiai resursų, atminties ir duomenų, tada juos išjungti. Būtent ten geriausia vieta ieškoti ir kenkėjiškų programų, apsimetančių naudingomis ir normaliomis programomis. Kaip tai padaryti? Pasikalbėkite su savo IT specialistais.


Naudok visada naujausią!

Pirmas žingsnis - naujas kompiuteris darbui su nuotoline priežiūra. Išsinuomok per 1 min.. Nemokamas pristatymas, keitimas ir grąžinimas!

Turi klausimų? Susisiek!


Kompiuterio ir jo priedų valymas

Stacionarus kompiuteris turi vieną ar daugiau ventiliatorių, kurie įsijungia, kai reikia aušinti įkaitusį nuo darbo procesorių. Kai ventiliatorius veikia, įtraukiamas oras į korpuso vidų. Deja, kartu su oru į kompiuterio vidinę dalį patenka ir dulkės, todėl ventiliatorius netrunka užsiteršti. Kadangi dulkės greitai sulimpa į savotišką „veltinį“, jos sudaro realų pavojų vidiniams kompiuterio komponentams. Kartais, kai kompiuteris gerai įkaista, galima užuosti lyg ir svilėsių kvapą. Yra pasitaikę atvejų, kad taip kompiuteris užsidega.

Kaip išvalyti šias dulkes? Pabandykite nuimti galvutę nuo dulkių siurblio ir tiesiog išsiurbkite kompiuterio vidų. Jei nežinote, kaip atidaryti korpusą, geriau siurbkite per ventiliatoriaus angas. Panašiai galima daryti ir su nešiojamo kompiuterio ventiliatoriumi, tik oro patekimo angos jame mažos.

Nuolatos valykite klaviatūrą. Joje yra daugiau mikroorganizmų ir virusų bei kitų kenkėjų, nei ant žemės lauke. Kompiuterio monitorių valykite bent kartą per savaitę specialiu ekranų valymo rinkiniu. Paprasta kempinė su vandeniu netinka! Su šiuo specialiu skysčiu ir šluostele galite valyti ir spausdintuvų vidų, bet labai atsargiai. Šiuos darbus galima pasidaryti ir patiems, tačiau reikia tai daryti itin atsargiai, nes netinkamas kompiuterio naudojimas gali būti lemtingas.

Šaltinis apie antivirusines: https://www.pcmag.com/picks/the-best-antivirus-protection


Laptop specialistas

Tautvydas

Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.

Kontaktai

Kaip valdyti IT ūkį įmonėje?
Kokiu intervalu naujintis ir kiti klausimai