Google paskyra ir Google Drive diskas perpildytas?! Gmail neveikia

Užsipildė nemokama vieta? Neskubėk pirkti!

Google Drive diskas užsipildė? Google paskyra nebeveikia

Jei Google paskyros talpa perpildyta, gali kilti problemų su naujų failų talpinimu Google diske ir net sutrikti Gmail el. pašto veikla. Paštas perpildytas, laiškai nebeatvyksta! Tai tikrai didelė bėda.

Aplinkinių rate vis dažniau girdžiu, kad jų nemokamas Gmail ar visa Google paskyra netikėtai tapo mokama. Kaip tai atsitiko?

Jeigu reikia daugiau vietos ir nepakanka 20 GB, kurie suteikiami nemokamai, tenka pradėti nuolatos mokėti už išties puikiai išdirbtos ir patikimos paslaugos prenumeratą. Tiesiog prieš pradedant mokėti, rekomenduoju dar kartą padaryti namų darbus ir patikrinti, ar minėti 20 GB yra išnaudoti efektyviai?

Galbūt tu tik nemoki lengvai pašalinti nebereikalingos informacijos? Padėsiu!


Kaip patikrinti Google paskyros ar Google Drive disko talpą?

Pirmas žingsnis - reikia įsitikinti, ar tikrai talpa užpildyta ir kur didžioji dalis failų: Gmail, Google Drive diske ar Google Photos?

Prisijungus prie savo gmail puslapio apačioje rodoma kiek iš nemokamų 20 GB užima Google paskyra. Spaudžiame mygtuką →. Arba tiesiog eik adresu: https://drive.google.com/u/0/settings/storage 

Google drive disko talpa


Iššokusiame lange matoma, kur yra sunaudota Google paskyros vieta: Google Drive diske, Gmail pašte ar Google Photos. Nuo to priklauso, kuriuos failus ar el. laiškus reikės peržiūrėti bei pašalinti.

Google drive disko talpa kur rasti?


Išsiaiškinus, kur sunaudota vieta, paaiškinsiu, kaip greitai išvalyti nereikalingus - didžiausius ir seniausius nenaudojamus duomenis.


1. Kaip sumažinti Google Drive disko failus? Tinka ir Google Photos

Pasitaiko, kad vartotojas išvis nenaudoja Google Drive disko, tačiau jis pripildytas. Taip gali nutikti ir netyčia, jei laiškų failus įsikeli į Google diską. Kiekviename laiške norint parsisiųsti yra ir mygtukas įkelti į Google Drive diską Add to Drive (kartais paspaudžiu jį netyčia - taip atsiranda dokumentas Google Drive diske):

Google drive diskas gdrive saugojimas


1.1 Google Drive disko failų patogus tvarkymas

Patikrink ir ištrink Google Drive disko failus.

Gmail paskyroje spaudžiame meniu viršuje dešinėje ir renkamės Drive:

Google Drive iš gmail


Google Drive diske spaudžiame Storage ir pasirenkame rikiavimą, kad pirma rodytų didžiausius apimties failus:

Google Drive diskas atrinkti didžiausius failus


Spaudžiame ant nebereikalingo failo ir jį ištriname.


1.2 Google Drive diskas - šiukšlinės išvalymas

Kai atrinkta, kas nebereikalinga, reikia išvalyti šiukšlinę, kurioje yra visi nebereikalingi failai. P.s. To neatlikus, failų paieškoje neberasi, bet vieta vis dar nebus atlaisvinta.

Kairiajame meniu spausk Trash ir spustelėk šiukšlinės ikoną.

Google drive diskas gdrive šiukšlinė


Vienodi veiksmai yra ir Google Photos programoje. Juos pasiekti gali https://photos.google.com


2. Kaip greitai pašalinti neaktualius Gmail laiškus?

Jei tavo Google paskyra prisipildė tau net nenaudojant Google Drive disko, tai tikrai siuntinėji daug ir didelių laiškų. Laikas susitvarkyti juos.


2.1 Kaip ištrinti Gmail didžiausius ir seniausius laiškus?

Google pašte visas tavo gyvenimas. Visgi tikėtina, kad ne visai viskas reikalinga. Pradėkime tvarką nuo to, kas svarbiausia. Naudingiausia pradėti nuo senų ir didelės apimties el. laiškų.

Paieškoje spausk ant išplėstinio filtro ikonos:

Gmail išplėstinis filtras


Filtre renkamės rodyti failus greater than 30 ar 20 MB ir Date within bent kelių metų senumo. Tuomet nebereikalingus laiškus ištriname.

Gmail didelės apimties laiškų suradimas ir šalinimas


2.2 Gmail pašto šiukšlinės išvalymas

Kaip su Google Drive disku, taip ir su Gmail. Laiškų nepakanka perkelti į šiukšlinę. Norint atlaisvinti vietą, reikia juos ištrinti.

Kairiajame meniu spaudžiame Trash ir pažymėjus laiškus, renkamės Delete forever.

Gmail šiukšlinės išvalymas


3. Google paskyra ir Google Drive disko išplėtimas

Yra dar vienas svarbus momentas kalbant apie Google Drive diską. Jeigu jį naudoji, būtinai paskaityk - Kaip naudotis Google disku efektyviai ir sužinosi finansiškai draugišką būdą turėti visus failus ir debesyje už itin žemą kainą.


Apibendrinimas

Kai Google paskyra perpildyta, jaudintis neverta. Tai lyg dokumentai, kurie nebetelpa kataloguose. Reikia juos efektyviai peržiūrėti ir tvarka vėl bus įprasta.


Tautvydas

Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.

Kontaktai

Nuotolinis kompiuterio užrakinimas ir valdymas
Įspėjimas piktavaliams - negrąžinai? Naudotis nebepavyks