Email iš bet kur | Neapsigauk

Ko gero, ne tik tavo mama, bet ir tu to nežinojai!

El. laiškas iš bet kurios pašto dėžutės | Misija easy peasy

Neseniai išgirdau, kad kolegai tai naujiena.

Paminėjau, kad neapsigautų dėl gaunamų sąskaitų iš tiekėjų, kai jie siunčia PVM sąskaitą su pasikeitusiais banko rekvizitais. Visuomet gavus tokį laišką, reikia atrašyti anksčiau bendrautu el.paštu ir/ar paskambinti telefonu ne nurodytu email, o kuriuo buvo bendrauta anksčiau. Tai būtina padaryti todėl, kad lengvai gali sumokėti pinigus apsimetėliams.

email is bet kurios pasto dezutes


Problema yra tai, kad laišką galima išsiųsti siuntėju nurodant visiškai bet ką! Nepatikėjai? Netikėjo ir kolega, kol po kelių minučių neišsiunčiau jam laiško iš [email protected]. Svarbu pastebėti, kad tai gali būti ir tikras naudojamas el. paštas, tarkime [email protected]. Taip pat galima pasinaudoti ir tavo el. paštu!

Parašyk į Google “Send email from fake address” ir rasi krūvą nuorodų. Štai viena jų, kur galima siųsti tokius laiškus: https://emkei.cz/


Kodėl taip yra?

Turbūt pasidarė pikta, kodėl taip yra? Svarbiausia suprasti, kad tai lyg fizinio laiško siuntimas siuntėju nurodant ne save, o kitą asmenį ar adresą. Taigi, siųsti email kito vardu lygiai taip pat lengva. Vienodai veikia ir pašto serveriai.


Ką daryti? Saugotis siunčiant email!

Į fizinį laišką atsakant nurodyto kontakto adresui, laiškas keliauja pas tikrąjį savininką. Taip pat ir su email - atsakymas keliaus tikram el. pašto savininkui. Tad įtariant klastą, galima atrašyti į email ir gali paaiškėti, kad tokio el. pašto nėra, arba jį gaus tikrasis savininkas bei praneš, kad niekada laiško nesiuntė.

Patikimas būdas patikrinti apie pasikeitusius banko rekvizitus ar kitus tokio tipo laiškus versle - parašyti kontaktuose turimam email paprašant patvirtinimo. Pavyzdžiui, atsakyti į anksčiau siųstą laišką su sąskaita, kurioje buvo senieji rekvizitai.

Kodėl negerai atsakyti į laišką, kuris sukėlė dvejonių? Būtina įsitikinti, kad tai jūsų kontaktuose naudojamas el. paštas. Yra sukčių, kurie padirbėja daugiau ir susikuria labai panašų el. pašto adresą. Tarkime gaunate laišką iš [email protected] (galūnė, kurios Fiberta nenaudoja). Taigi siunčiant prašymą patvirtinti tokiu paštu, apgavikas jį gaus ir galės nesunkiai tai atlikti.


Keletas būdų pažaisti

Kai jau žinai, kaip tai atlikti, aktualizuoti šį klausimą galima nepiktybiškai pajuokaujant ir šviečiant aplinkinius. Keletas būdų tai padaryti kūrybiškai:


1. Sveikinimas draugui nuo žvaigždės

Kada nors svajojai, kaip sveikina tavasis dievukas? Išpildyti svajonę ir pasveikinti savo artimą nuo to, ką jis mėgsta dabar moki ir tu. Laiško siuntėjas gali būti juk bet kas, nesvarbu, tai Justin Bieber, Michael Jordan ar Prezidentas.


2. Meilės prisipažinimas bučinių kupinu laišku

Tau tereikia žinoti bičiulio ir mylimosios (užteks ir kolegės) el. paštus. Parašius laišką, galbūt ledai prajudės.

Investuok laiko ir parašyk romantišką žinutę siuntėju nurodant bičiulio email. Neabejotinai bičiulis liks tau skolingas!


3. Apgavystė dėl įsilaužimo į pašto dėžutę

Reikalingas tik draugo el. paštas.

  1. Išsiųsk kūrybišką laišką sau ir siuntėju nurodyk draugo el. paštą.
  2. Paskambink bičiuliui ir pasakyk, jog gavai iš jo email žinutę. Paminėk, kad turbūt skamba neįtikimai, tačiau panašu, kad buvo įsilaužta į jo email. Persiųsk jam laišką, kuris yra tavo pašte.
  3. Paskambink bičiuliui, pasiteirauk ar rodo išsiųstų aplanke šį laišką, kaip išsiųstą iš jo pašto dėžutės? Žinoma, atsakys ne. Paminėk, kad hakeriai turbūt ištrynė. Liepk pasikeisti slaptažodį.
  4. Paskambink po 5 minučių ir paklausk ar tai jau atliko. Jeigu taip, pakviesk alaus, už kurį moka jis, nes ką tik profesionaliai jį apgavai.


Visos šios idėjos skirtos ne apsimetinėjimui ir apgavystei, o švietimui, jog laiškas gali būti išsiųstas iš bet kur. Apšviesk ir savo tėvus bei senelius, kad sukčiai taip lengvai neapgaudinėtų!

el laiskas is bet kurios pasto dezutes


Apibendrinimas

Svarbiausia išlikti racionaliu ir tinkamai reaguoti tokiose situacijose. Ko gero, padidėjo noras apsisaugoti tikro įsilaužimo? Būtinai paskaityk kaip per 1min apsaugoti savo gmail ir vos po minutės pelnytai būsi saugesnis.


IT specialistas Tautvydas

Tautvydas

Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.

Kontaktai

iPad nuoma
iPad - balerinos lieknumas ir Halko stiprybė tavo rankose