5 problemos, dėl kurių nešiojamas kompiuteris tinkamas tik močiutei

9 iš 10 naudotojų nešiojamas kompiuteris nėra optimalus

Kodėl nervina nešiojamas kompiuteris? 

Neseniai rašiau straipsnį apie tai, kodėl genda kompiuteris. Yra ir kitas scenarijus su sena nebe miela įranga, kai kompiuteris bei darbas juo pradeda erzinti. Yra buvę, kad klaviatūrą nori mesti į sieną?!

Taigi, kompiuteris neprivalo sugesti, kad taptų galvos skausmu. Jis gali pradėti strigti ir tapti nepatikimu partneriu.


Darbui imlūs ir neerzinantys kompiuteriai nuo 1 mėn. terminui

Your Dynamic Snippet will be displayed here... This message is displayed because you did not provided both a filter and a template to use.


Dažniausios priežastys, dėl kurių net tavo mama mieliau jungsis TV

Kompiuteris namie gali būti pamirštas ir greitai pakeistas TV vien todėl, kad juo nepatogu naudotis. Gali būti, kad vyresnio amžiaus žmonės servetėle ar staltiese užkloja namų techniką būtent dėl nepatogumo naudoti. Tai laidotuvės įrangai!


1. Nepritaikyta pagal poreikius

Kompiuteris yra, tačiau jis netinkamas. Galbūt jis senas ir veikiantis lėtai, o gal be reikalingų programų. Dažniausiai kiekvienas mūsų turi kompiuterį, tik ne kiekvienas turi pritaikytą bei poreikius atitinkančią įrangą.

Jei prisėdęs panaršyti internete, atsakyti email ar pažaisti žaidimus, negali to atlikti lengvai, tai raudona vėliava, kad situacija prasta!

Pamenu, vaikystėje turėjau lėtą stacionarų kompiuterį, kuris buvo su didele paveikslėlių galerija. Tad viskas, ką su juo darydavau - keisdavau ekrano paveikslėlius. Buvo didžiulė šventė, kai su broliu gavome kompiuterį, kuriame veikė GTA.
Senas kompiuteris zaidimai


2. Neprižiūrėtas kompiuteris

Programos neatnaujintos. Kai kas veikia labai lėtai, kai kam pasibaigusios licencijos. Gal dar kai kas nulaužta kompiuteryje?! Ir to pasekoje, niekas neveikia tinkamai.

Geriau kompiuteris būtų tuščias, bet be virusinių programėlių, iššokančių pranešimų apie besibaigiančias licencijas.


3. Senas nešiojamas kompiuteris, tačiau veikia

Sensta viskas, o ypač kompiuterinė technika. Kai ji pastatyta ant stalo, tai nesijaučia. O kur dar seno kompiuterio svoris, juk žinant jį, niekada nebesvarstai neštis kompiuterį su savimi. Kaip moterys sako, kad kalorijos yra maži parazitai, kurie šaltą žiemą įlenda į drabužinę ir sutraukia rūbų siūlus, kad nebegalima jų užsidėti. Taip ir IT technologijos - tykiai tykiai keičiasi ir vieną dieną supranti, kad esi gerokai nuo jų atsilikęs.

Kartais net atrodo, kad geriau tas senas kompiuteris nebeveiktų. Tuomet lengva ranka jis būtų pakeistas kitu darbo kompiuteriu.

Mano bičiuliai dažnai mėgsta padiskutuoti, kad kompiuteriai nebesikeičia ir kokie buvo vaikystėje, tokie yra ir dabar. Jų teigimu, naršyklė ir Youtube veikia sklandžiai ir sename kompiuteryje. Mėgstu apžvelgti du aspektus:

Pirma, viskas, kas buvo vaikystėje atrodo romantiškai ir nepameni tikrojo kompiuterio lėtumo. Gerai pagalvojus, prisimename, kad kompiuterio įsijungimas tikrai nebuvo momentinis, kaip dabar. Vienu metu - tik viena programa.

Antroji priežastis yra ta, kad nesigilindami susidarome neteisingą vaizdą. Kalbant faktais, vien disko įrašymo ir skaitymo greitis yra išaugęs dešimtis kartų. Atrodo, kad vaikystėje aplankus kompiuteris atidarinėjo pakankamai greitai? Net jei ir veikė be trikdžių, nepamiršk, kad aplankuose buvo žemos rezoliucijos nuotraukos.

Taigi, jei naudoji kompiuterį iš vaikystės, tai gal jis ir atrodo neblogai tol, kol nepabandei naujo! Paklausus keletos įmonių IT vadovų, jie dideliu lūžiu įvardina disko HDD keitimą į SSD (nepaisant to, kad šį veiksmą atlikti reikėjo prieš dešimtmetį). Pažvelkite į grafiką, kad naujo tipo SSD NVMe diskai dar 6 kartus greitesni už SSD! Lėtas kompiuterio diskas

4. Baterija, kuri veikia 3 minutes

Yra, kas nešiojamąjį kompiuterį laiko ant stalo prijungtą prie maitinimo ir niekur jo nejudina. Tai mano mama ir močiutė. Joms kompiuterio baterija tikrai visiškai nesvarbi.

Didžiajai daliai nešiojamų kompiuterių naudotojų tai gali būti esminis lūžis, kodėl kompiuteris lieka namie. Tai ir priežastis, kodėl kompiuterio niekada nėra šalia, kai jo labiausiai reikia. Sena kompiuterio baterija


5. Klaviatūra. Raidės ne ten, kur turi būti

Paskutinis labai erzinantis dalykas yra klaviatūra. Gal įsigytas kompiuteris buvo su nuolaida dėl to, kad jo klaviatūra yra suomiška/švediška? Tai panašu, kaip Lietuvoje važinėti automobiliu su vairu dešinėje pusėje.

Mažiausia ką galima dėl to padaryti, tai užklijuoti lipdukus ant klaviatūros.

Dėmesio! Jei turi seną kompiuterį ir tau reikia klaviatūros lipdukų, parašyk ir padovanosiu.


Padovanok ramybę sau - atsinaujink

Atsinaujink ir pasidovanok malonų darbą kompiuteriu. Dabar tai lengviau nei bet kada.

Nori sutaupyti? Atstatyk kompiuterio gamyklinius nustatymus ir paruošk jį patogiam darbui - perskaityk

Jei nori būti ramus ilgą laiką, keisk nauju. Šiuo metu kompiuteris kainuoja, kiek puodelis kavos. Išsinuomok ir nesuk galvos


Nešiojamų kompiuterių patarėjas

Tautvydas

Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.

Kontaktai

Duomenų kopija ramiam miegui | Google Drive kompiuteryje
Kaip saugoti duomenis ir automatiškai juos kopijuoti