4 dalykai, kuriuos nuslepia pardavėjas, kai renkamas nešiojamas kompiuteris

Ir tai gali tau kainuoti 1000€!

Nešiojamas kompiuteris

Kompiuterių pardavėjai turi savo slaptą klausimyną pagal kurį tinkamas kompiuteris kainuos tūkstančius ir net nebus paruoštas darbui. Susipažink pagal ką ištikro reikia rinktis nešiojamą kompiuterį ir kokius klausimus turėtum užduoti konsultantui.


1. 4 iš 5 konsultantų neklausia, kam bus naudojamas nešiojamas kompiuteris

Kompiuterio parinkimas turi būti pradedamas nuo poreikių išgryninimo. Vartotojų poreikiai dažniausiai apibūdinami taip: nešiojamas kompiuteris reikalingas vadinamiems kasdieniams darbams - veiksmas naršyklėje ir biuro programoms. Deja, tokios informacijos tikrai negana ir pagal ją optimalaus kompiuterio rėžiai yra labai platūs.

Pirmiausia reikia išsiaiškinti kam konkrečiai bus naudojamas kompiuteris ir kokiu intensyvumu. Pavyzdžiui, darbas su nuotraukomis. Reikia sužinoti ar jos bus redaguojamos, ar tik peržiūrimos? Naudojama programa gali būti ta pati, tačiau reikalavimai peržiūrai yra visiškai minimalūs.

Svarbu ir kur bus dirbama kompiuteriu. Darbas tas pats, tačiau jei kompiuteris naudojamas neprijungtas prie išorinio monitoriaus, pakrovėjo, tai ekrano dydis ir ryškumas bei baterijos veikimo trukmė bus labai svarbūs prioritetai.


2. Pervertina lengvumą, kuris padidina kainą 300%

Lengvas nešiojamas Ultrabook kompiuteris kainuoja 2-3 kartus brangiau už standartinį. Puikus to pavyzdys, vartotojams skirtas Lenovo 330s ir verslo klasės Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th gen naudoja tą patį i5 8250U procesorių bei vienodus 8 GB RAM, tačiau kompiuterių kaina skiriasi daugiau nei 3 kartus.

Renkantis nešiojamąjį kompiuterį poreikius reikia pradėti aiškintis nuo jo dydžio ir svorio. Jeigu kompiuteris dažnai keliauja kartu su savininku jo maksimalus svoris neturėtų viršyti 2 kg. Šiuo metu populiariausias nešiojamas kompiuteris yra 14" dydžio, o kasdieną naudojamas neturėtų būti mažesnis nei 13” dydžio. Bendra tendencija - nedidelis ir lengvas kompiuteris prie kurio jungiami išoriniai įrenginiai. Jei kompiuteris laikomas tik ant stalo, tai svoris nesvarbu ir čia galima labai daug sutaupyti.

Kitas būdas pasirinkti kompiuterį yra klaviatūros su skaičiais poreikis. Jei daug darbo su skaičiais, reikalingas kompiuteris su pilna klaviatūra ir jo dydis bus minimum 15.6" dydžio.

Ekranas turi būti IPS technologijos, kad mažiau vargintų akis. Minimali rezoliucija Full HD (1920x1080). Jei darbe reikia matyti kuo daugiau eilučių svarbu atkreipti dėmesį ne tik į rezoliuciją, bet ir į ekrano proporcijas “aspect ratio”, kurios verslo kompiuteriuose tampa nauju standartu 16:10. Palyginimui, kairėje matote 15.6" dydžio kompiuterį, ekrano santykis 16:9 - jame telpa 27 eilutės, tuo tarpu dešinėje esantis verslo kompiuteris yra vos 13" dydžio, ekrano santykis 16:10 - jame telpa 35 eilutės.

Nešiojamas kompiuteris Ekrano proporcijos

P.s. eilučių skaičius priklauso nuo keleto dalykų: ekrano dydžio, proporcijų, rezoliucijos bei kompiuterio nustatymų. Taigi didesnis ekranas nereiškia daugiau matomų duomenų ekrane.

Ekrano proporcijos yra svarbu, tačiau jei regėjimas prastesnis ir akys vargsta nuo smulkaus šrifto - aukšta rezoliucija ir proporcijos negerins situacijos. Kitas sprendimo būdas norintiems turėti ir portabilumą ir matyti daug informacijos vienoje vietoje - papildomas monitorius. Prie bet kurio nešiojamo kompiuterio verta pagalvoti apie monitorių, kuris padės turėti ergonomišką ir patogią darbo vietą. Žinoma, reikėtų dar įvertinti ir belaidę klaviatūrą su pele. Tai padės nešiojamąjį kompiuterį darbo vietoje pilnai naudoti kaip stalinį kompiuterį - ekranas bus ergonomiškai pritaikytas darbuotojui.


3. Nutyli, kad kompiuteris už 600 ir 2000 Eur gali būti vienodų parametrų

Konsultantai dažnai nutyli, kad kompiuteris už 600 Eur ir už keletą tūkstančių gali būti vienodų specifikacijų. Taigi permokėti lengva. Ir jei nereikia lengvumo, atsparumo ar aukštesnės verslo klasės - tai bus tik į orą išleisti pinigai.

CPU kompiuterio procesorius - tai pagrindinis pajėgumas, kuris parodo kokiu greičiu gali bėgti kompiuteris “karys”. Tarp procesorių gamintojų vyksta nuolatinė konkurencija, kai lyderis keičiasi. Procesorių galia ir efektyviau naudojama baterija naujausių kartų procesoriuose yra ypač ištobulėję. Kasdieniams darbams rinktis rekomenduojame kompiuterį nuo 5 kartos AMD Ryzen 5 arba nuo 11 kartos Intel i5 procesorius.

Norintiems išsirinkti konkrečiai pagal techninę specifikaciją yra paprastas būdas įvertinti procesorius juos lyginant. Į Google parašykite „procesoriaus pavadinimas + cpubenchmark“ (pavyzdžiui, "AMD Ryzen 5 Pro 4650U cpubenchmark") ir svetainės nuorodoje userbenchmark.com rasite informaciją, kiek taškų surenka procesorius. Procesorius, tinkamas kasdieniam biuro darbui, turi būti įvertintas daugiau nei 8000 taškų.

Nešiojamas kompiuteris procesorius parametrai

Pastebėjimas: renkantis nešiojamą kompiuterį su Intel i5 ar i7 procesoriais galima sutaupyti virš 20% kompiuterio kainos. Realiai kompiuteris veiks vienodai, nes praktikoje i7 procesorius neveiks greičiau nei i5, ypač kalbant apie “ultrabook” klasės kompiuterius. Kai kurie tyrimai taip pat rodo, kad i7 procesorius naudoja daugiau baterijos resursų net ir paprastoms užduotims, todėl idealus variantas būna i5.

RAM atmintis - alegorija į tai kiek “karys” svorio nešasi kuprinėje vienu metu. Taigi CPU ir RAM yra kokiu greičiu laksto “karys” tarp A ir B taškų su tam tikro dydžio nešuliu. Minimalus RAM atmintinės kiekis turėtų būti 8 GB. Mėgstantiems atlikinėti daug užduočių kompiuteryje vienu metu ar naudojantiems virš 20 skirtukų naršyklėje derėtų rinktis kompiuterį su 16 GB RAM.

Talpa - SSD diskas. Tai kokio dydžio “kario” namas. Kalbant apie talpą dažniausiai pakankamos talpos diskas yra 256 GB. Apie seno tipo HDD diskus kalbėti nebeverta. Žemiau pateikiama lentelė, kaip skiriasi diskų tipų rašymo ir skaitymo greitis. Atsižvelgiant į tai, kompiuteris su SSD NVMe disku įsijungs ne per 1 minutę, o per keliolika sekundžių.

Nešiojamas kompiuteris greitu disku

Failų kopiją dėl saugumo reikia laikyti ir debesyje - 1TB Google Drive debesis tik 4 Eur/mėn.

GPU - vaizdo plokštė. Kai pasisuka kalba apie darbą su spec. programomis daugelis mano, kad nešiojamas kompiuteris su vaizdo plokšte kainuos 2000-3000 Eur. Taip, jie gali tiek kainuoti, tačiau galima ir gerokai sutaupyti.

Tinkama vaizdo plokštė užtikrina greitą vaizdo atnaujinimą. Minimalus reikalavimas dirbantiems su Rhino, 3DS Max ar naujus žaidimus žaisti norintiems yra Nvidia Geforce GTX 1650 ir geresnė vaizdo plokštė. Ieškantiems optimaliai veikiančio nešiojamojo kompiuterio su vaizdo plokšte - protinga investuoti į didesnį operatyviosios atminties RAM kiekį (montuojamos dvi lygiagrečiai) bei rinktis Geforce GTX ar RTX klases. Tai vartotojų klasės modeliai. Quadro vaizdo plokštės yra skirtos profesionalams, tų pačių specifikacijų kainuos 3 kart daugiau, tačiau kasdieniam darbui skirtumo nesijaus.

Svarbu paminėti, kad dauguma žmonių galvoja, kad jų darbui reikalinga dedikuota vaizdo plokštė nors taip nėra. Pavyzdžiui, peržiūros darbams su AutoCAD svarbiau yra galingas procesorius CPU ir dedikuota vaizdo plokštė GPU nereikalinga. Daugelis nustemba, jog galima efektyviai dirbti nešiojamuoju kompiuteriu be dedikuotos vaizdo plokštės savo darbe naudojant AutoCAD programą ir taip sutaupyti kelis tūkstančius kompiuterio įsigijimui.

Jei darbui visgi reikalinga dedikuota vaizdo plokštė, tai svarbu paminėti, jog net ir silpna vaizdo plokštė, kelis kartus lenks aukščiausios klasės verslo kompiuterį su integruota grafika (be atskiros-dedikuotos vaizdo plokštės). Taigi nešiojamas žaidimų kompiuteris už 600 Eur grafikos darbams, bus žymiai greitesnis už naujausią Lenovo X1 Nano su Intel i7, naujausia integruota vaizdo plokšte ir kainuojantį kelis tūkstančius eurų.

Vis dažniau keliamas klausimas, ar techninė charakteristika yra svarbiausia. Yra ir sunkiau pamatuojamų rodiklių, kaip patogumas. Žiūrėti vien į žemą kainą ir taip vadinamą optimalų kainos ir kokybės santykį gali būti neracionalu. Pagal parametrus tai bus techniškai verčiausia, tačiau dėl plastikinio korpuso kompiuteris turės kaitimo problemų ir t.t..


4. Nepamini kompiuterio privalumų, dėl kurių dienos pabaigoje rinksiesi kompiuterį vietoje išmaniojo telefono

Kompiuterį patogiu ir mėgiamu gali padaryti daugelis smulkmenų dėl kurių vakare ant sofos mieliau rinksiesi nešiojamąjį nei išmanųjį. Dažniausiai papildomas funkcionalumas yra aukštesnės verslo klasės nešiojamuose kompiuteriuose.

Klaviatūra. Kompiuterio klaviatūra yra naudojama kone visą laiką, kai tik naudojamas kompiuteris. Apšvietimo funkcija yra svarbi, tačiau nedidelė smulkmena ir palyginus niekis su patogumu rašyti. Tobulas išdėstymas, tarpeliai, mygtuko gylis, atsparumas aplinkos poveikiui ir lengva priežiūra. Lenovo Thinkpad klaviatūros nominuojamos kaip geriausios ir praktikoje su jomis pasiekiamas didžiausias rašymo greitis.

Baterija. Nuo baterijos priklausys, ar užteks nešiotis kompiuterį, ar reiks temptis ir pakrovėją kartu su savimi. Praėjo tie laikai, kai buvo galima žiūrėti į baterijos talpą KWH ir suprasti, kiek laiko veiks kompiuteris. Baterijos veikimas labiau priklauso ne nuo dydžio, o nuo procesoriaus bei ekrano. Reikia vertinti realius testus su konkrečiu modeliu.

Verslo klasė. Jei galima rekomenduoti pagal ką rinktis kompiuterį, tai mažiau besigilinančiam verta rinktis pagal kompiuterio klasę. Verslo ar premium klasės kompiuteriai turi aukštesnio lygio komponentus, yra kokybiškiau surinkti ir atsparesni šalčiui, karščiui, drėgmei bei smūgiams, tačiau beabejonės yra brangesni.

Jungtys. Forume užvedus diskusiją nemažai programuotojų minėjo kaip vieną didžiausių prioritetų. Dėl netinkamo pasirinkimo vėliau gali tekti pakloti gerokai daugiau pinigų, mat bus būtini adapteriai ir kiti priedai būtent pasirinktam modeliui. Beje dažnai tai yra geriau apgalvota jau aptartuose verslo klasės kompiuteriuose. Reiktų įvertinti:

  • Kompiuterio maitinimas populiariausia (naudojama ir išmaniuosiuose telefonuose) USB-C krovimo jungtimi. To pasekoje įsigijus naują monitorių su USB-C krovimu pakaks tik vieno laido, kad būtų perduotas maitinimas, vaizdas ir kiti išoriniai įrenginiai. Kelionėje tikrai nesunkiai pasiskolinsite populiarųjį USB-C kroviklį.
  • Kitos jungtys kaip Thunderbolt greitesniam failų perdavimui. Tai reikėtų vertinti pagal savo darbo specifiką, jei kilnojami didelės apimties failai.


O gal verta Macbook?

Macbook kompiuteris


Jeigu darbas sukasi naršyklėje ir naudojatės tik biuro programomis Microsoft Office, naujasis Macbook su M1 procesoriumi yra išties vertas dėmesio variantas dėl galios ir baterijos resurso. Anksčiau Apple kompiuteriai buvo vertinami kaip brangesni, nes buvo mokama už prekės ženklą, o gaunamos charakteristikos silpnos. Šiandien kasdieniam biuro darbui kompiuteris su 16-20 val. tarnaujančia baterija iš Windows variantų net neegzistuoja, kai tuo tarpu visų Macbook su M1 procesoriais baterijos veikia tiek laiko.


Paruoštas kompiuteris už kavos puodelio kainą

Paruoštas kompiuteris už kavos puodelio kainą


Poreikiai kinta, įranga sensta. Jai reikia priežiūros, todėl verta pagalvoti apie įrangos valdymą išleidžiant mažiau pinigų - apie kompiuterio nuomą.

Tuomet pasirinkimas tampa lengvas ir paprastas, nes jei kompiuteris netiks ar nepatiks visuomet turėsite galimybę jį pakeisti kitu. Paruoštas nešiojamas kompiuteris verslui už kavos puodelio kainą:

  • Darbui paruoštas kompiuteris su priežiūra visais IT klausimais;
  • Mėnesinė nuoma - nemokamas atsisakymas bet kada,
  • Pristatymas per 2 d.d., arba grąžinsime mėnesio nuomos mokestį;
  • Garantija sklandžiam kompiuterio darbui, jei ne, iškart ir nemokamai pakeisime kitu;
  • Nemokama 1TB duomenų migracija į Google Drive debesį.


Išsinuomok per 1 min., pasikeisti ir atsisakyti nieko nekainuoja. Nemokamas pristatymas ir grąžinimas! Užsisakyk - Nešiojami kompiuteriai

Turi klausimų? Susisiek!


IT specialistas

Tautvydas

Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.

Kontaktai

Lenktynės | E. M. Goldratt, R. E. Fox
Geriausia verslo knyga universitete