Nešiojamas kompiuteris architektui

Koks kompiuteris tinkamiausias architekto darbui?

Kompiuteris architektui

Ne paslaptis, kad architektai ir interjero dizaineriai dirba su specifinėmis braižymo, skaičiavimo, eskizavimo ir 3D modeliavimo programomis. Šios programos reikalauja nemenkų kompiuterio pajėgumų. 

Kompiuteris architektui


Populiariausi kompiuteriai architektui

Your Dynamic Snippet will be displayed here... This message is displayed because you did not provided both a filter and a template to use.



Kokių parametrų kompiuteris reikalingas architekto darbui

Pristatome pagrindinius kompiuterių parametrus ir minimalias darbui reikalingas šios technikos specifikacijas. Renkantis kompiuterį reikėtų atsižvelgti į pagrindinius komponentų pajėgumus, kuriuos apsprendžia techninės įrangos galimybės.

Nešiojamas kompiuteris architektui


Procesorius - greičiau dirbsite

Įrenginio aprašymuose žymimas CPU. Procesorius kontroliuoja įrangos ir paleistų programų veikimo greitį. Šiuo metu, vienareikšmiai rinkos lydieriai yra AMD Ryzen 4000 ir 5000 serijos procesoriai. AMD gamintojo Ryzen procesoriai turi daug geresnį našumą už Intel. Lyginti sunku, nes net ir U klasės (ultrabook - plonų kompiuterių) AMD procesoriai lenkia arba veikia panašiai, kaip Intel H serijos procesoriai, kurie skirti žaidimų kompiuteriams. Mes rekomenduojame AMD procesorius, nebent reikia Intel dėl programų specifikos ar Thunderbolt jungties. Bet kokiu atveju, tiek Intel, tiek AMD siūlo H serijos procesorius, kurie puikiai tiks bet kuriam architektui. Visgi, AMD turi vieną minusą: ne visi didieji gamintojai pradėjo partnerystę su AMD kompanija. Taigi, skirtingų konfigūracijų kiekiu kompiuteryje Intel yra pranašesni. Skirtingų konfiguracijų yra daugiau su Intel, pavyzdžiui, Lenovo X1 Extreme su AMD išvis nebūna, arba kai kurie Lenovo modeliai su Intel komplektuojami su 5 skirtingomis vaizdo plokštėmis, tuo tarpu su AMD tik 2 pasirinkimai ir pan.

Internete įvedę „procesoriaus pavadinimas + cpubenchmark“ (pvz. AMD Ryzen 7 4800H cpubenchmark) galite lengvai sužinoti, kiek galimų pajėgumo taškų jūsų pasirinktas procesorius gauna lyginant su kitais procesoriais. Galima vertinti procesorių kasdieniam architekto darbui puikiu, jei jo vertinimas yra virš 10000 taškų.


Vaizdo plokštė - neturėsite ekrano vaizdo vėlavimo

Vaizdo plokštė specifikacijose žymima GPU. Ji valdo ekrano vaizdo atnaujinimo greitį. Kuo greičiau atnaujinamas ekranas, tuo mažiau stringa vaizdas dėl vėlavimo. Specifinėms architektų naudojamoms programoms kaip Rhino ar 3DS Max reikalinga galinga vaizdo plokštė. Minimalus reikalavimas GTX 1650 arba dar geresnė vaizdo plokštė. Geriausias pasirinkimas būtų Nvidia Quadro vaizdo plokštės, tačiau jos, net ir žemesnės klasės, labai brangios, nes yra orientuotos į visiškus profesionalus. Mes patariame investuoti į didesnį operatyviosios atminties RAM kiekį arba didesnį SSD diską bei rinktis GTX ar RTX vaizdo plokštes, kurios pritaikytos namų vartotojams, o veikimu praktiškai nesiskiria. Žinoma, tam tikrais atvejais specifinės programos nenaudoja daug vaizdo plokštės pajėgumų, taigi failų peržiūrėjimui užtenka ir greito procesoriaus bei integruotos grafikos.


Ekrano skiriamoji geba - aukštos kokybės vaizdas

Kadangi darbas yra su grafika, net jei ir dažnai keliaujate ar dirbate išvykose – nešiojamo kompiuterio ekrano dydis vis tiek neturėtų būti mažesnis nei 15.6“.

Kiekvienas meno atstovas nori matyti spalvas tiksliai tokias, kokios jos yra pagal RGB spalvų paletę. Renkantis nešiojamąjį kompiuterį reiktų patikrinti, kokiu proc. tikslumu atvaizduojama spalvų paletė. Ekrano skiriamoji geba matuojama taškais (angl. pixels). Kuo jų daugiau, tuo gražesnis/kokybiškesnis vaizdas. Minimali rekomenduojama ekrano skiriamoji geba architekto nešiojamam kompiuteriui yra 1920 x 1080, tačiau patariame jau orientuotis į 4K standartą (ypač jei ekranas didesnis). Taip pat vertėtų ieškoti IPS technologiją palaikančių ekranų, kad mažiau pavargtų akys. Kalbant apie nešiojamą kompiuterį, svarbu paminėti, jog ekrano rezoliucija yra vienas daugiausiai energijos reikalaujančių aspektų, taigi aukštesnė raiška lemia trumpesnį baterijos veikimo laiką.

Rekomenduojame prie nešiojamo kompiuterio rinktis 27" monitorių efektyviam darbui, IPS technologijos, 4K rezoliuzijos ir su USB-C jungtimi (būtinai patikrinkite ar jungtis patiekia tiek energijos, kiek reikia kompiuteriui, nes kompiuteris gali išsikrovinėti). Su šia jungtimi veiks viskas: vaizdas išoriniame monitoriuje, klaviatūra, pelė ir kt.

Žemiau pateiktoje nuotraukoje matote mano darbo vietą: vos vienas laidas į Macbook Air ir prisijungia web kamera, klaviatūra, pelė, maitinimas bei tuo pačiu perduodamas vaizdas 4k rezoliucija.

Nešiojamas kompiuteris architektui ekrano dydis


Operatyvioji atmintis - daugiau sklandžiai veikiančių programų vienu metu

Operatyvioji kompiuterio atmintis vadinama RAM. Ji kontroliuoja kompiuterio gebėjimą atlikti didelės apimties užduotis. 3D modeliavimui ir atvaizdavimo darbams reikalinga daugiau operatyvios atminties. Su didesne apimtimi galėsite atlikti daugiau užduočių vienu metu. Sklandžiai dirbsite su net keliomis paleistomis programomis, todėl darbai judės sparčiau. Minimalus operatyvios atminties kiekis neturėtų būti mažesnis nei 8 GB, tai pats minimumas, kurio neretai būna negana net ir verslininkui, intensyviai dirbančiam tik su naršykle ir biuro programomis. Sparčiam darbui rinkitės kompiuterį su 16 GB RAM ar daugiau. Kompiuteris turės didesnius pajėgumus, jeigu RAM veiks „dual channel“ režimu – 2x8 RAM geriau nei 1x16 RAM. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad vis daugiau kompiuterių naudoja įlituotą operatyvią atmintį, tai reiškia, kad pridėti ar keisti RAM plokštelę galimybės nėra. Tokiu atveju, pagalvokite apie ateitį: jeigu kompiuterį naudosite ilgai - verta investuoti iš karto, nes net ir pats greičiausias procesorius veiks lėtai, jei trūks RAM.


Saugyklos talpa - turėkite pakankamai ir greitai pasiekite failus

Nuo saugyklos tipo priklauso, kiek visko galite laikyti kompiuteryje be papildomų išorinių saugyklų prisijungimo. Kompiuteryje esanti saugykla veikia sparčiau nei išorinė arba esanti debesijos paslaugose. Be to išvengsite išorinių duomenų laikmenų, laidų ir nepatogumo dirbant be interneto.

Darbo programų atidarymas reikalauja papildomos saugyklos talpos. Todėl įvertinkite savo darbo poreikius failų laikymo talpai ir pasirinkite saugyklą šiek tiek didesnės talpos. Idealaus scenarijaus atveju, reikėtų rinktis kompiuterį su SSD, M2, NVME diskais. Ekonominis variantas, jei reikia daug talpos kompiuteryje yra dviejų tipų saugykla SSD + HDD (Operacinė sistema bei programos SSD diske, failai - HDD).

HDD - tai senos kartos diskas, kuris itin plačiai paplitęs, tačiau nebėra rekomenduojamas naudoti dėl pasenusios technologijos ir lėtumo. Pamenu, kuomet pasikeičiau kompiuterio HDD diską į SSD - vien Windows užsikrovimo greitis išaugo kelis kartus. Nuostabus jausmas, kai paspaudus įjungimo mygtuką, nereikia laukti net minutės, kol galėsi pradėti savo darbus. Štai grafikas, kurį radau internete, apie Windows 10 užsikrovimo laiką lyginant SSD NVMe, SSD ir HDD diskus:

Nešiojamas kompiuteris architektui greitas diskas


SSD saugyklos diskas veikia 5 kartus sparčiau už HDD. Būtent todėl yra geriausias darbinėms programoms paleisti ir saugoti. Greitam darbui rekomenduojame rinktis M.2 arba dar geriau NVMe SSD diską, kuris net 6 kartus greitesnis už standartinį SSD. Pažvelkite į greičio grafiką lyginant SSD NVMe, SSD ir HDD diskus:

Nešiojamas kompiuteris architektui greitas diskas matuoklė

Taip savo darbinius failus pasieksite akimirksniu.


Pirkti kompiuterį ar tiesiog išsinuomoti neribotam laikui?

Straipsnyje apžvelgėme pagrindinius architekto darbui reikalingo nešiojamo kompiuterio parametrus. Jeigu svarstote įsigyti kompiuterį darbui, apsvarstykite ir galimybę jį nuomotis.

Pas mus galite lengvai ir greitai išsirinkti jūsų poreikius atitinkantį kompiuterį ir išsinuomoti jį nuo 1 mėn.. Gausite daug papildomų pridėtinių verčių:

  • kompiuterio keitimas kitu bet kada,
  • pakaitinis kompiuteris per 1 dieną,
  • duomenų perkėlimas,
  • nemokamas remontas visą nuomos periodą,
  • 30 min. per mėnesį techninė nuotolinė pagalba.

Galėsite lengvai atsinaujinti įrangą ir negalvoti, kur padėti senąją. Svarbiausia dirbti efektyviai ir nepertraukiamai.


Kompiuteriai architektams ir dizaineriams  

Puikiai tinkami nešiojami kompiuteriai architektams ir dizaineriams


Kompiuterių specialistas

Tautvydas

Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.

Kontaktai

Kaip pasirinkti verslo valdymo sistemą?
Patirtis su ODOO