Workation geriausias poilsis

Mokymai Language is a Key

Workation poilsis

Gavau kvietimą dalyvauti Erasmus+ programos 5 dienų mokymuose Zakopanėje. Į mokymus išvykau su mintimi, kad galėsiu puikiai pailsėti nukreipdamas mintis nuo kasdienės veiklos darbų.

Esu buvęs panašiuose Erasmus+ mokymuose. Turėjau ankstesnę patirtį, kai mokymai vykdavo nuo 10 val. iki 14-15 val. Visas kitas laisvas laikas kelionėms ir poilsiui. Pasidomėjęs labiau sužinojau, kad mokymai truks 9:30-19 val. kasdien, net ir sekmadienį.

Pirmąją dieną buvau pasiruošęs eiti pakalbėti apie tai, kad turiu ir kitų veiklų, tad negalėsiu tiek laiko skirti šiems mokymams. Visgi, vakare kalbėtis nebenorėjau, nes informacija ir lektoriai buvo itin aukšto lygio - supratau, kad nenoriu nieko praleisti.


Susipažinimas

Keletas lengvų žaidimų padedančių artimiau susipažinti vienam su kitu. Pavyzdžiui, Dixit kortelės pasirinkimas, kuris atvaizduoja tavo asmeninius tikslus ir jų pristatymas šalia esančiam. Beje, labai gera mintis, kuomet iš pradžių atsakingai renkiesi kortelę, ją interpretuoji pagal save, o tuomet pristatai ir savo svajonę ar tikslą. Manau, taip žmogui būna gerokai lengviau kalbėti.

Vėliau sekė žaidimas su virvės išpynimu ir kiti lengvi žaidimai, kurie po pertraukos padėjo aktyviau įsitraukti į mokymus. Netrukus kolegos pastebėjo, kad iš pradžių darbas buvo itin mažose grupėse, dviese ar tryse, o po to grupės didėjo. Taip buvo daroma tam, kad visi dalyviai susipažintų tarpusavyje.


Atradimas - refleksija

Mokymų metu susimąsčiau, jog anksčiau dažniausiai žymėdavausi pačias užduotis, kaip jas atlikti, tačiau nemažiau svarbi dalis yra pačios užduoties analizė, kaip reikia ją atlikti ar kaip tai galima pritaikyti gyvenime.

Ko gero vienintelė teorinė dalis, kurios teko klausytis visos savaitės metu - apie D. Kolb metodą. Išmokau, kad vienas geriausių tobulėjimo metodų yra: konkreti patirtis → refleksija → konceptas (idėja pagerinimui) → naujas eksperimentas. Taip supratau, kad atlikus užduotį ar tiesiog priėmus naujus sprendimus yra būtina permąstyti viską, kas įvyko. Atsižvelgiant į turėtas patirtis, galima eiti dar toliau - gerinti tai, ką sugalvojame, reflektuodami.

Erasmus programa D Kolb Metodas


Su šiuo D. Kolb metodu puikiai veikia fail fast principas, kuomet suklysti, bet greitai darai iš to paties kažką naujo, tik kitais metodais. Tiek mokymuose, tiek ir gyvenime keliame įmonės tikslus mėnesiui, išsigryniname, kaip tikslų siekti yra protingiausia, ką svarbiausia daryti, kad pasisektų.Mėnesiui pasibaigus yra būtina analizė: svarbu peržvelgti atliktus darbus, atrinkti, kurie iš jų buvo efektyviausi ir įtraukti juos į sekančio mėnesio tikslus. Nes tikslas be priemonių gali būti lyg tikslas "iš dangaus" - norime, tačiau nieko dėl to nedarome.


Daug praktikos su Lego

Net nemaniau, kad man taip patinka Lego. Žaidėme komandoje ir turėjome pastatyti vienodą namą, prie kurio pavyzdžio galime prieiti po vieną ir pasižiūrėti į jį 5 sek. - vėliau bėgi statyti, ką matei. Įdomiausia buvo strategija, kurios laikėmės. Statėme sienomis, nes komandoje buvome 7-iese. Užduotis pavyko iš dalies. Čia ir buvo ta vieta, kur supratau, kad refleksija ir mėginimas atlikti užduotį dar kartą padėtų suprasti, ar ją atliksime geriau ar ne.

Praktika su Lego


Įsijautimas

Manau vienas esminių dalykų, kad tokiose vietose būtų įdomu pačiam, tai 100% darymas visko, ko paprašo fasilitatorius. Kartais gali atrodyti, kad tai nesvarbu, tačiau mes patys sprendžiame ar atsakinėti į auditorijai užduodamus klausimus, ar ramiai pasėdėti. Neretai tie užduodami klausimai gali priversti susimąstyti nebūtinai ta tema, kuria diskutuojama, tačiau ir kitais svarbiais darbiniais klausimais. Tiesiog, tai puikus dėmesio ir proto nukreipimas. Tuo pačiu ir pačiam vakare yra ką apmąstyti. Beje, kiekvienos dienos mokymų paskutinės 30 min. visada buvo skirtos refleksijai ir man šis laikas buvo labai prasmingas.

Dar viena puiki patirtis mokymų metu buvo mokymasis žongliruoti. Tam, kad pasiruoštume žongliravimui, reikia apšildyti abu smegenų pusrutulius: vienu metu kairę ranką judinant į kairę/dešinę, o dešinę ranką aukštyn/žemyn, vėliau atvirkščiai. Vėliau, su viena ranka paišant trikampį, kita kvadratą. Pasijutau lyg daug mąstyčiau darydamas šiuos pratimus. Turi būti atsipalaidavęs, tačiau tuo pačiu ir atidus, nes iškart darai tą patį su abejomis rankomis. Žongliravimas taipogi itin gerai nukreipia mintis - nesvarbu, kas buvo daroma prieš tai. Šį pratimą stengsiuosi taikyti ir savo kasdienybėje, kai reikia atsitraukti nuo darbo.


Kalnai

Džiaugiuosi, kad mokymai buvo tokie įdomūs ir į juos įsijungiau 100%. Visgi, vieną pavakarę paskyrėme ir aplinkos pažinimui -tai padariau su naujai atrastu pomėgiu - kopimu į kalnus. Aplankėme Zakopanės kalnus, kur per 4 val., nuėjome net 16 km atstumą. Tai buvo puikus būdas atrasti ramybę ir atsitraukti nuo kasdienių darbų tempo. 

Kopinėjimas kalnuose


Apibendrinimas

Esu girdėjęs, kad graikų kalboje poilsis, tai nėra ramybė. Tai būsenos pakeitimas, tad jei kam reikia poilsio nuo darbo, tai mokymasis gali būti puikus pasirinkimas.

Workation Tautvydas odoo specialistas

IT Keliautojas

Tautvydas

Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.

Kontaktai

Nešiojamas kompiuteris programuotojui
Kokį kompiuterį rinktis programuotojui?