NLP Vadovas

Tom Hoobyar | Tom Dotz | Susan Sanders

Neurolingvistinis programavimas

Knygą gavau dovanų ir labai apsidžiaugiau, nes NLP tema mane domino jau seniai. Buvau skaitęs nemažai straipsnių, bet konkrečių metodikų nebuvau nagrinėjęs. 


Specialiųjų pajėgų kvėpavimo metodika

Šią techniką atrado psichoterapeutas gavęs neįprastą užduotį. Daug stojančiųjų į spec. pajėgas jaunuolių fiziškai būna tam pasiruošę. Galbūt reiktų paminėti, kad tie, kurie iki to ateina, jau kaip taisyklė yra puikiai fiziškai pasiruošę ir čia išsiskiria psichiškai stipriausi asmenys. 

Problema buvo ta, jog dauguma išlaikiusiųjų egzaminą atsisakydavo savo pašaukimo, kuriam tikėtina, kad ruošėsi visą gyvenimą. Psichoterapeutas gavo užduotį, sumažinti atsisakančiųjų skaičių ir jis tai padarė. Rezultatai pagerėjo daugiau nei dvigubai, po to, kai jis:

Kalbėjosi su kiekvienu egzaminų metu ir analizavo, kaip jie jaučiasi. 


Išmokė spec. kvėpavimo technikos 

Kvėpavimo technika buvo rezultatus lemiantis veiksnys. Ji labai nesudėtinga ir padeda galvoti tik apie dabartį, pamirštant, kas laukia vėliau. Stovykloje visi žinojo, kad po alinančios dienos, jiems grįžus ir sumigus, po pusvalandžio visi bus pakelti ir turės toliau atlikinėti užduotis visą likusią naktį. Todėl koncentracija tik į dabartį nemąstant, kas gali laukti ateityje yra labai svarbu.

Įkvėpti pilnais plaučiais suskaičiuoti iki šešių ir tuomet dar iki dviejų. Po to iškvėpti ir suskaičiuoti iki šešių. Pakartoti visą tai 3 kartus. 


Savianalizė

Knygoje yra santykinai nedaug konkrečių metodikų, bet viena įstrigo labiausiai. Tai savianalizė kitų akimis, užduodant šiuos tris klausimus:

1. Kokia mano savybė tau patinka ir dėl kurios tu bendrauji?

2. Kokia savybę manyje norėtum pakeisti? Kuri tave erzina? 

3. Jei turėtum burtų lazdelę, kokią savybę man išburtum, kurios aš neturiu? 

Po kiekvieno atsakymo reikėtų padėkoti atsakinėjančiam ir pakartoti savybę savais žodžiais, ar abu ją suprantame vienodai. 

Pats šią užduotį atlikau su antrąja puse ir nors jaučiausi labai empatiška asmenybė, kai išgirdau, kad esu visiškai neįsijaučiantis iš pradžių padėkojęs ir pakartojęs savais žodžiais, pakartojau ne tai, ką sakė. Visgi po kelių pakartojimų supratau, kad dažnai elgiuosi taip, kaip pats norėčiau, kad su manimi elgtųsi.

Atlikau ir su kolege ir taip pat išgirdau puikią mintį apie tai, kad dažnai prašau įtikinimo toje vietoje, kur pats esu priėmęs sprendimą ir galima sakyti, kad žinau, jog elgsiuosi būtent taip, tik kažko laukiu ir suku vis kalbą ta tema, kad būti užtikrintam. 

Po abiejų pokalbių pašnekovams taip pat būna įdomu išgirsti ir apie save. Tai taipogi nebuvo lengva, kai kalba pasisuka ne apie tai, kas patinka. Visgi vienas toks pokalbis gali būti įdomesnis už kasdienius pokalbius ir atsakinėjimus kaip sekasi. 


Apibendrinant

Knyga įdomi norinčiam šiek tiek įsigilinti į save ir tiesiog pasižiūrėti į viską iš šono. Tikėjausi daugiau metodikų padedančių įeiti į NLP lygmenį - kaip atsipalaiduoti, kur dėti rankas, kaip kvėpuoti ir t.t.. Bendras įvertinimas - gera knyga ir įvadas į NLP.


Skaitovas

Tautvydas

Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.

Kontaktai

Kaip pasirinkti nešiojamąjį kompiuterį verslui?
Verslo kompiuterio gidas