NLP Vadovas
Tom Hoobyar | Tom Dotz | Susan Sanders

Knygą gavau dovanų ir labai apsidžiaugiau, nes NLP tema mane domino jau seniai. Buvau skaitęs nemažai straipsnių, bet konkrečių metodikų nebuvau nagrinėjęs. 


Specialiųjų pajėgų kvėpavimo metodika

Šią techniką atrado psichoterapeutas gavęs neįprastą užduotį. Daug stojančiųjų į spec. pajėgas jaunuolių fiziškai būna tam pasiruošę. Galbūt reiktų paminėti, kad tie, kurie iki to ateina, jau kaip taisyklė yra puikiai fiziškai pasiruošę ir čia išsiskiria psichiškai stipriausi asmenys. 

Problema, kuri buvo yra ta, kad mėnesinė stovykla atrenkant geriausius į šias specialiąsias pajėgas baigdavosi tuo, kad absoliuti dauguma išlaikiusiųjų egzaminą, po jo tiesiog atsisakydavo savo pašaukimo, kuriam tikėtina, kad ruošėsi visą gyvenimą. 

Psichoterapeutas turėjo sumažinti atsisakančiųjų skaičių, kurie išlaikė egzaminą ir jis tai padarė. Rezultatai pagerėjo daugiau nei dvigubai, po to, kai jis:

Kalbėjosi su kiekvienu egzaminų metu ir analizavo, kaip jie jaučiasi. 


Išmokė spec. kvėpavimo technikos 

Kvėpavimo technika galėjo būti rezultatus lemiantis veiksnys. O ji išties labai nesudėtinga - reikia galvoti tik apie dabartį, pamirštant, kas laukia vėliau. Mėnesinėje stovykloje visi žinojo, kad po alinančios dienos fizinio krūvio, jiems grįžus ir sumigus, pusvalandis po visi bus pakelti ir turės atlikinėti užduotis visą likusią naktį. Todėl galvojimas ir koncentracija tik į dabartį nemąstant, kas gali laukti ateityje yra labai svarbu. 

Įkvėpti pilnais plaučiais suskaičiuoti iki šešių ir tuomet dar iki dviejų. Po to iškvėpti ir suskaičiuoti iki šešių. Pakartoti visą tai 3 kartus. 


Savianalizė

Knygoje yra santykinai nedaug konkrečių metodikų, kurios patraukė mane jas išbandyti. Visgi viena įstrigo. Su bet kuo galima paanalizuoti, koks atrodai kitiems užduotant šiuos 3 klausimus:

1. Kokia mano savybė tau patinka ir dėl kurios tu bendrauji?

2. Kokia savybę manyje norėtum pakeisti? Kuri tave erzina? 

3. Jei turėtum burtų lazdelę, kokią savybę man išburtum, kurios aš neturiu? 

Po kiekvieno atsakymo reikėtų padėkoti atsakinėjančiam ir pakartoti savybę savais žodžiais, ar abu ją suprantame vienodai. 

Pats šią užduoti atlikau su antrąja puse ir nors jaučiausi labai empatiška asmenybė, kai išgirdau, kad esu visiškai neįsijaučiantis iš pradžių padėkojęs ir pakartojęs savais žodžiais, pakartojau ne tai, ką sakė. Visgi po kelių pakartojimų supratau, kad dažnai elgiuosi taip, kaip pats norėčiau, kad su manimi elgtųsi ir taip sakant siūlau valgyti ryžius, nes pats juos labai mėgstu. 

Atlikau ir su kolege ir taip pat išgirdau puikią mintį apie tai, kad dažnai prašau įtikinimo toje vietoje, kur pats esu priėmęs sprendimą ir galima sakyti, kad žinau, jog elgsiuosi būtent taip, tik kažko laukiu ir suku vis kalbą ta tema, kad būti užtikrintam. 

Po abiejų pokalbių pašnekovams taip pat būna įdomu išgirsti ir apie save. Tai taipogi nebuvo lengva, kai kalba pasisuka ne apie tai, kas patinka. Visgi vienas toks pokalbis gali būti įdomesnis už kasdienius pokalbius ir atsakinėjimus kaip sekasi. 


Apibendrinant

Knyga įdomu norinčiam pasigilinti į save ir tiesiog pasižiūrėti į viską iš kito šono. Tikėjausi daugiau metodikų padedančių įeiti į NLP lygmenį - kaip atsipalaiduoti, kur dėti rankas, kaip kvėpuoti ir t.t.. Bendras įvertinimas - gera knyga ir įvadas į NLP.

Prisijungti to leave a comment
Kaip pasirinkti nešiojamąjį kompiuterį verslui?
Verslo kompiuterio gidas