Kompiuteris studentui

Geriausias kompiuteris studentui: kaip išsirinkti?

Kompiuteris studentui

Ruošiatės studijoms? Pradėkite tai daryti nuo nešiojamo kompiuterio pasirinkimo. Papildomai reikės vos poros rašiklių ir užrašinės, bet ne daugiau. Pagrindinis studento darbo įrankis yra nešiojamas kompiuteris.

Šiame straipsnyje papasakosime, kaip išsirinkti būtent studijoms tinkamą kompiuterį. Kompiuterį rinktis reiktų pradėti nuo poreikių surašymo. Kam naudosite kompiuterį? Kokias užduotis jis turės atlikti? Šio mini tyrimo reikia tam, kad nepermokėtumėte už itin galingus kompiuterius, kurių paprastai reikia specifinių specialybių studentams, pavyzdžiui, medijų kūrėjams, architektams, dizaineriams, inžinieriams-projektuotojams, video operatoriams, muzikos kūrėjams ir t.t.

Kompiuteris studentui


Populiariausi kompiuteriai studentui

Your Dynamic Snippet will be displayed here... This message is displayed because you did not provided both a filter and a template to use.


Esminiai studento poreikiai yra keli:

  • Naršymas internete;
  • Referatų ir kitų rašto darbų rašymas;
  • Prezentacijų kūrimas;
  • Video peržiūra ir bazinis redagavimas;
  • Nuotraukų peržiūra ir redagavimas;
  • Muzikos klausymas;
  • Bendravimas socialiniuose tinkluose;
  • Pramogos ir žaidimai.

Pagal tai ir vertėtų rinktis nešiojamąjį kompiuterį. Pavyzdžiui, jei daugiausiai laiko skirsite klausytis muzikos ir naršyti internete, jums labiausiai tiks nedidelis Apple MacBook kompiuteris. Jei ketinate žaisti ir žaidimus, reiktų pasvarstyti apie Windows kompiuterį su didesniu ekranu. Rašto darbams tinka tiek Windows, tiek Mac kompiuteriai, nes abu palaiko Microsoft Office paketą.


Kompiuterio dydis, ekranas, svoris

Dažnu atveju kompiuterį studentai visur nešiojasi su savimi: juo konspektuojama paskaitų metu, dirbama bibliotekoje, „langų“ metu kartu su kitais studentais dirbama prie įvairių projektų. Studentiškas nešiojamas kompiuteris yra tikrai mobilus, todėl turėtų būti ir pakankamai kompaktiškas. Rekomenduojama rinktis 13-14 colių įstrižainės nešiojamus kompiuterius. 15 ir 17 colių nešiojamieji kompiuteriai yra skirti kiek „sėslesniam“ naudojimui. Dėl to didelis ekranas ne visada yra geras sprendimas. Be to, yra tiesioginis ryšys tarp ekrano dydžio ir baterijos darbo laiko. Kuo ekranas mažesnis, tuo mažiau pajėgumų reikia jį apšviesti, taigi baterija be įkrovimo dirba ilgiau. Kadangi kompiuteris nedidelis, jis sveria irgi nedaug – 1-2 kilogramus. Tokį svorį nėra sudėtinga nešiotis kuprinėje, kur reikės sutalpinti ir kitus daiktus.

Nešiojamas kompiuteris studentui


Baterijos darbo laikas

Renkantis studentišką kompiuterį reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kad ne visada bus galimybė jį pakrauti. Dėl to reikia rasti tokį modelį, kuris turėtų pakankamai ilgai veikiančią bateriją. Baterijos turi tam tikrą celių skaičių. Kuo jų daugiau - tuo baterija talpesnė. Dažniausiai gamintojai rašo veikimo laiką: 10-12 valandų veikimas – idealus. Tačiau turėkite omenyje, jog tai teoriniai paskaičiavimai, todėl intensyviai dirbant, naudojant itin ryškų ekraną, vienu metu dirbant su skirtingomis programomis, šis laikas gali sutrumpėti iki 4-5 val. Ypač ilgai veikiančia baterija pasižymi naujieji Apple kompiuteriai su M1 procesoriais ir dėl šio privalumo jie yra vienas dažniausių pasirinkimų.


Nešiojamo kompiuterio procesorius

Neretai studentai dirba keliomis programomis vienu metu. Nesvarbu, kad tai sąlyginai „lengvos“ programos (pvz., Word, interneto naršyklė, PDF peržiūrai skirtos programos, iliustracijų tvarkymo programos ir t.t.) - pajėgumas turi būti pakankamai geras. Rekomenduojama, kad procesorius turėtų mažiausiai 4 fizinius branduolius, o studentams, kurie žada dirbti su specialiomis, pavyzdžiui, vaizdo redagavimo programomis - bent 6. Dėl tų pačių priežasčių rekomenduojama rinktis vidutinio galingumo procesorius. Tai yra Intel Core i3 ir i5 arba AMD Ryzen 3 bei Ryzen 5, ypač naujausios kartos. Galingesni procesoriai reikalingi, kuomet dirbama su vaizdo apdorojimo medžiaga, grafiniu dizainu, projektavimo (CAD) programomis arba specifinėmis matematinėmis programomis. Su tokiais darbais geriausiai susitvarko Core i7 ir Ryzen 7 procesoriai. Reiktų atkreipti dėmesį ir į procesoriaus kartą bei klasę. Rekomenduojami 10, 11 kartos Intel procesoriai, 4, 5 kartos AMD, abiejais atvejais reiktų rinktis H klasę (pavyzdžiui i7-10750H arba Ryzen 7-4800H).


Kiek atminties pakanka?

Atmintis kompiuteryje yra 2 rūšių – RAM ir ROM. RAM reikalinga sparčiam procesoriaus darbui, o ROM – disko talpa. Jeigu renkatės vidutinio galingumo procesorius, rekomenduojama bent 8 GB RAM. Su mažesne atmintimi rizikuojate „pakabinti“ kompiuterį dirbdami su keliomis programomis vienu metu. Kadangi technologijos sensta labai greitai, galima užbėgti už akių kylantiems galios reikalavimams ir įsigyti kompiuterį su 16 GB RAM. ROM arba disko atmintis taip pat yra gana reikšmingas faktorius renkantis kompiuterį studijoms. Kuo atmintis didesnė, tuo didesnė ir kompiuterio kaina. Kai kompiuteris nedidelis, naudojamas SSD diskas. Studijoms turėtų pakakti 128 GB ar 256 GB atminties. Dažnam studentui daugiau tikrai nereikia. Be to, visuomet už nedidelę kainą galima įsigyti nešiojamą diską, kuris išspręs atminties trūkumo problemą. Taip pat, galima pasinaudoti ir specialiais Google Drive pasiūlymais ir įsigyti 1 TB vietos. Taip paprasčiau, negu turėti dar vieną nešiojamą diską, o jau nėra kalbos apie svarbą sumažinti duomenų netekimo riziką - naudojant Google Drive ji minimali.

Studento kompiuteris. Kompiuteris studentui mokslams


Operacinė sistema

Studentams reikia gana įprastos, aiškios ir kuo naujesnės operacinės sistemos. Dėl to dažnas atvejis, kai naudojama Windows 10 arba Mac OS. Linux operacinė sistema yra labiau naudojama specialių programų profesionalų ir IT specialybių studentų. Reiktų nepamiršti ir apie gerą antivirusinę programą. Studijų metu neretai tenka prisijungti prie kelių skirtingų bevielio ryšio Wi-Fi tinklų, yra naudojami ir mobiliojo telefono duomenys. Visgi, ne visi tinklai yra saugūs, todėl būtina pasirūpinti savo kompiuterio apsauga nuo kenkėjiškų programų. Žinoma, būtina naudoti ir 2 faktorių autentifikavimą, kai įvedamas vartotojo slaptažodis ir naudojama papildoma autentifikavimo priemonė, pavyzdžiui įvedamas kodas, naudojama speciali programėlė, pirštų antspaudų skaitytuvas ir t.t. Netyčia palikus kompiuterį viešoje vietoje bus daug ramiau, nes niekas negalės pasinaudoti juo.


Būtiniausi priedai

Perkant nešiojamąjį kompiuterį rekomenduojama atkreipti dėmesį ir į priedus, kurie gali būti naudingi studijų procese. Yra išskiriami keli populiarūs priedai:

  • Belaidė pelytė – nedidelė belaidė pelytė pagreitins darbą kompiuteriu, nebent esate įpratę naudotis nešiojamo kompiuterio padu.
  • USB šakotuvas arba „Hub“ – nedidelis prietaisėlis, skirtas sujungti kelis prietaisus vienu metu. Nedideli kompiuteriai paprastai turi 1-3 USB jungtis, tokiu atveju šakotuvas nėra būtinas, tačiau dažni ''ultrabook'' kompiuteriai, nebeturi nei vienos standartinės USB A jungties, tokiu atveju, šakotuvą naudosite dažnai.
  • Nešiojamas išorinis diskas – tai nedidelis SSD diskas (500 GB – 1 TB), prijungiamas prie kompiuterio USB ar USB-C jungtimi. Pravers laikyti mažiau naudojamus failus.
  • Našiam darbui namuose, nėra geresnio sprendimo už papildomą monitorių, šis priedas nėra būtinas, bet iš visų priedų darbą paspartina labiausiai.
  • Talpi kuprinė susidėti visiems priedams, USB laidams, krovimo laidui ir kitiems studijoms reikalingiems daiktams. Vien veltinės įmautės kompiuteriui gali ir nepakakti.


Kompiuterio nuoma studentui

Visgi, galima rinktis ir alternatyvų variantą - kompiuterį ne pirkti, o išsinuomoti. Būtent tokią paslaugą siūlo mūsų įmonė. Kompiuterio nuoma studentui mokant kas mėnesį ir neišleidžiant visų pinigų yra puikus sprendimas. Kompiuterių nuomos kaina yra nuo 20 Eur/mėn., o tuo pačiu suteikiami šie privalumai:

  • Garantija visą laiką. Gedimo atveju nebereikia niekuo rūpintis, nes išsirinksite kitą, jums patinkantį, kompiuterį;
  • Galimybė bet kada atsisakyti nuomos arba pakeisti kompiuterį kitu;
  • Nemokamai gausite 1TB Google diske, kurioje saugiai galėsite laikyti savo failus;
  • Suteikiama IT pagalba 30 min/mėn. Priežastys gali būti įvarios - tiesiogiai susijusios su kompiuteriu arba jo priedais.

Drąsiai išbandykite šią paslaugą, kad ir mėnesiui. Išsirinkite kompiuterį el. parduotuvėje ir su kodu "student" gauk 15% nuolaidą nuo standartinės kainos.


Kompiuterių specialistas

Tautvydas

Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.

Kontaktai

Įmonės kompiuterių priežiūra
Periodiškas kompiuterio atnaujinimas